Dedičské konanie

Príspevok v téme: Dedičské konanie
bou

Mám otázku čo sa týka dedičstva.Boli brat a sestra obaja mali dve deti-chlapcov.Ale sestra zomrela ked mali jej chlapci(synovia) 6 a 10 rokov.Jej mama po smrti vlastnej dcéry zareagovala tak že si dala ohodnotit svoj (rodičovský dom)a vyplatila dcérine deti ked boli ešte malé a všetko to prevzal a podpísal dcérin manžel.Nehnutelnost bola vtedy (r.1989) ohodnotená na 600tis.Kedže mala štyroch vnukov,týmto dvom vnukom vyplatila 150tis.každému,spolu 300tis.Starká stále ešte žije,hodnota jej domu však stúpla na 4 miliony,ktoré majú po jej smrti zdedit už len synovia jej syna.A nebohej dcéry synovia sa musia uskromnit s bagatelom.Dá sa v tejto veci ešte niečo robit,pokial starká žije.Majú dcériny synovia nárok na doplatenie dedičstva?

vetrisko

02DADA: vyska naroku zavisi aj od toho, ci otec zanechal zavet alebo nie, popripade kolko mas surodencov a ci zije manzelka pozostaleho, ale kedze si "neopomenutelny" dedic tak mas narok na minimalne 1/2 zo zakonneho podielu aj v pripade ak ti zo zavetu zanecha menej,

0vecka

sa mozete hanbit... sak dom je investicia ako kazda ina... kebyze cena domu klesna na 100 000 ani by vas nenapadlo dat 100 000 druhej vetve rodiny... akoze sorry ale moralne nemate narok na nic....

02DADA

Neviete mi niekto poradiť na čo mam nárok,zomrel mi otec,ale neboli sme v kontakte,on nemal záujem sa so mnou stikat.Na čo mam nárok ohľadom dedičstva,žije už len jeho brat a nemá kto iný dediť,mam nárok,aj keď nebol so mnou v kontakte,a nie mojou vinou sme sa nestýkali?

uob

Zalezi na tom,CO podpisal otec tych deti,ked preberal peniaze.A dalej ci to bolo podpisane pred notarom.Lebo ked len podpisal,ze prebera za deti spolu 300 000sk,tak pri dedicstve by sa tato ciastka odpocitala z dedenej ciastky tychto dvoch deti,cize kazdy by dostal o 150 000sk mensie dedicstvo.Ale ked otec podpisal,ze tymto suhlasi,aby babka deti vyplatila detom peniaze s tym,ze sa vzdavaju dalsieho dedenia,tak potom sa s tym uz neda nic robit.Ale to by muselo byt tiez notarsky overene,alebo podpisane pred viacerymi svedkami,ako sa robilo volakedy..

jaoae

V pripade velmi dobrych vztahov, moze prebehnut dedenie podla zakona, ale ked sa dom bude predavat tak sa dedici Vasi aj ich synovia dohodnu ci a v akych pomeroch sa vyplatia.

abkipo

no to je sila a že rodina má držat spolu.rodina ta prvá očierni a ošklbe kolko sa len dá.POZISTUJTE,BOJUJTE.

bou

joooj,smutný sme z toho.Nemožu sa bratia ohradit napr.tým že boli malí,neplnoletí..atd.Ved je to dedičstvo po matke.

bou

DAKUJEM VŠETKÝM,vobec ste ma nepotešili,je to do porážky.Moj manžel s bratom nemajú ani na byt,len cez hypotéku a ich bratranci z už aj tak zámožnej rodiny budú dedit miliony.Ježibaba jedna,kalkulačku má v hlave a tvári sa ako neviniatko,stridžina.No nám už asi neostáva nič len sa jedovat,je to nespravodlivot poriadna!teda!