Príšerné točenie sa hlavy z krčnej chrbtice

silvias

Janík ja som práve teraz už absolvovala akupunktúru,ale nie na chrbticu krčnú,ale na dýchanie lebo aj s tým mám veľké problémy.

silvias

Pišta ďakujem ti ešte raz za rady všetko vyskúšam zajtra idem na masáže tak dúfam,že mi to trocha uvolní,lebo je to hrozné ked človek je neustále ako na kolotoči,alebo ako keby som bola opitá neustále.Ešte raz vďaka Silvia

pišta

Slivias, niečo konkrétne, čo takmer vždy (viac čio menej) pomôže:
- odstrániť spazmy v okolí krčnej chrbtice - masáž (ale vždy celý chrbát, je to jedna sústava, toto aspoň 2x týždenne, po masáži nič nerobiť, odpočívať, lebo spazmy "naskakujú" rýchlo naspäť)
-mastí je veľa, málo známa je z brazílskeho štrkáča, mal som s ňou dobré skúsenosti
- káva, čierny,čaj, cigarety, stuhnutosť zhoršujú, aspoň obmedziť
- kyslík !!! (chôdza, mierny beh (ale nie, keď otrasy bolia)
- veľa tekutín, napr. čistiaci čaj...usadeniny, toxíny, sa musia s problémových miest dostať von z tela.
...aspoň toto na "odpichnutie"
.
Ide babie leto. Praje všetkým, aj tým ktorých niečo trápi :)))

lienka z

Silvias-skús si pozrieť staršiu tému - Točenie hlavy - kardiológ. Je tam toho popísané veľa. Držím palce a viem Ťa veľmi dobre pochopiť. Lienka z

silvias

Ďakujem Pišta za odpoved to točenie hlavy naozaj môže byť ovplivnené aj inými faktormi ako je krčná chrbtica.
Vďaka za odpoved a prajem príjemný den.

pišta

Ahoj, Silvias.
Okrem krčnej chrbtice do "hry" vstupujú ďalšie faktory:
- celkový stav hormonálnej sústavy - menopuza, používanie hormonálnej antikoncepcie,. štítna žľaza, pravidelnosť cyklu...
- možný masívny nástup kandidózy, ktorá môže vyvolať tvorbu alkoholu, ktorá sa prenáša do krvi a ovplyvňuje činnosť našej šedej kôry mozgovej
- stresy, vypätie, nedostatok odpočinku
- fajčenie, alkohol a iné drogy (z ničoho ťa neupodozrievam :)
- rôzne neurologické príčiny...
- akútny alebo chronický nedostatok vitamínov skupiny B
- užívanie rôznych liekov
- kombinácie tohto všetkého
- ... a ďalšie, ďalšie príčiny.
Možno tie vyšetrenia máš za sebou.
.
Spoluprácu s lekármi nimi ale môžeš CITEĹNE POZITÍVNE OVPLYVNiŤ ZMENOU životosprávy. Pozri si príspevok od Nivy, píše dosť presne, čo treba urobiť.
Prečítaj si tému Odkyslenie, je v nej veľa vecí, ktoré sa ti môžu zísť.
Problémy s chrbticou sa dotýkajú celého nášho tela. Porozmýšľaj, ako začať celé telo revitalizovať. Je to dlhá cesta ale jej výsledky určite stoja za to. Skúsil som to, so všetkými mínusmi ale aj plusmi.
Držím ti palce :)))