Ticha domacnost

Príspevok v téme: Ticha domacnost
vecernica

Dnes sme kazdy v inej izbe sedeli a mlcali cely den,askutocne ani jedno SLVO ANI JEDNO, bol urazeny , to sa opakovalo aj vcera,,az na par praktickych odpovedi typu ci si da kavu a ci mi to a to poda..ci chce kukat telku ..MOj partner Odpoveda strojovo na otazky.Ked hovorim nejaky zazitok tak ,,neni z jeho strany neni ziadna uplne ziadna reakcia, tak sa musim spytat slovom vsak -vsak? myslis si to? Odpovie vetov- ano -nie-mozno NEVIEM . to odpoveda najcastejsie, neviem ,NEVIEM.Tym ukonci moje uvahy o hociakej teme,fakt hociakej nehovorim o zenskych temach,skusam vsetky temy ktore by ho mohli zaujmat..a nic...
,Novu temu nezacne nikdy Nezda sa byt depresivny,len je totalne vymlety,,,asi?CI sa mylim?,Vlastne co sa pozname 3 roky ja rozpravam a on ma maximalne doplni.Celkovo je typ co malo rozprava ,ale vsimla som si ze on vlastne novu temu nezacne nikdy V podstate s mojimi nazormi suhlasi lebo ziadne nema, lebo nemysli na mnoho veci,,ked mu hovorim o niceom ani ho to moc nezaujma, lebo jeho nic moc nezaujma.PReoc som s nim? lebo mi dava pocit istoty, lebo by som zila uplne sma kedze deti nemam.Mam s nim byt alebo riskovat a hladat, mam cez 30 rokov....ale som totalne flustrovana a citim sa sama. Dnes som ani svoj hlas nepocula,,,ani sovo ,som si hovorila budem robit to co on...je u nas hrobove ticho,,,poradte.Zazivate to iste?

svetlana6

Rodrigez podla mna to nie je podla mna problem, ak niekto vela rozprava. Problem nastava vtedy, ak takyto clovek nevie pocuvat.

rodrigez

Kua to ja mam iny problem... teda moja frajerka... aj ked neviem ci je to problem... zasa ja toho nakecam az az... niekedy ma uz musi krotit, lebo ju nepustim k slovu. Som jak taky speedy gonzales ked zacnem mlet... hlavne ked je to dve na tri, ale mozno prave to ma rada, ze sa nenudi a moze sa vyrozpravat... Vlastne ona je velmi podobna... taky kecalek a saso... Osobne by som asi nevydrzal s niekym, s kym sa neda posrandovat a pokecat. Uz sa tesim ked budeme spolu kupovat novy gauc... ona chce strasne moderny a ja pohodlny... no najdi medzi tym kompromis:) to zas bude kopec srandy a vylihovania na gaucoch kym sa utrafime:) vecernica rozmyslam na co ti je chlap, o ktorom vlastne ani nevies... ved to mozes bys zrovna sama...

svetlana6

vecernica, ja uz som ti svoj nazor napisala, tak sa nebudem opakovat. tvoje prispevky su pre mna tragikomicke, pricom tragedia v nich prevlada :)takze pokial sam navrhuje, ze sa odstahuje, najdi v sebe prosim tu silu a nechaj ho ist. a potom najdi v sebe este viac energie na to, aby si mu nevolala a nechcela ho vziat naspat. budem ti drzat palce :) a zaviazat sa s takymto clovekom do buducnosti spolocnym novonadobudnutym majetkom (hypoteka, atd.) to by naozaj narobilo velke a zbytocne problemy. skus ho nechat ist, ja sa v poslednej dobe stretavam so zenami, ktore su aj v strednom veku (aj s dietatom niektore) a su stastne a spokojne. maju vela kamaratov, aktivit, rodinu a ked niekde niekoho stretnu, tak si mozu "uzit" (v dobrom slova zmysle), lebo su volne, tak si robia co chcu a kedy chcu a niekedy neostava len pri "uziti" si a zistia, ze ten novy chlap stoji za viac ako povodne mysleli. podla mna rozchod nie je ziadna tragedia (aj ked VELMI boli), postupne sa to zlepsi a bude ti dobre. slubujem :) no a menej stresu- menej vrasok :) tak na co cakas :p

baby

vecernica, no tak ja sa ti divym ze vydrzis s takym clovekom... ja by som ho uz asi poslala kade lahsie... vobec si ta nezasluzi aj tu hypoteku by som hned stopla... drzim palce nech sa rozdhodnes spravne

vecernica

Dakujem Dr.Jajboli.Hm. si fajn.A je dobre ze mas kriticky nazor aj na mna, posunie ma to vpred.Vynikajuco pises o tej paupuci,,a usmeve...Myslim ze si o moc zrelejsia ako tvoj manzel, prepac ze to vravim.Ja by som taku zensku ako ty ocenila. Ale ma aj Svetlana 6 pravdu o tom rozchode.Takze stojim stale na vazkach.Tisic krat som si spisala co odporucaju psychologovia teda -co mi dava ten vztah a co mi berie...je to stale neutral a neviem sa rozhodnut.Mozem opisat dnesny den? Ja si fakt pripadam ako debil....sli sme sa kupat. Pred tym nez sme sli -Pytam sa vypol si pocitac? on..ticho,,vypol alebo nie,,to mu uz davam na vyber staci povedat ano nie...ticho..On: no.JA:teda ano ci nie .On :precisti si usi ved vravim ze ano..Mame vodu na pitie?..ticho.Mame vodu alebo mam zobratat vodu?ticho...mame volnu flasu na vodu? ticho..tak mame .On:.neviem. Ja -Tak som polozila tolko otazok medzi tym este{ 3 ale to nechem zdrzovat. o plavkach a tak} . a ty ani neodpovedas ano nie..to ma nebavi, dnes si mi nic nepovedal ,vobec nic.Chces ist vlastne k tej vode/ ON ..ticho.Ja: Tak mna frustruje tento vztah,, o nicom sa nebavime tak chces ci nie ,mozeme zostat aj doma...ticho ,Ja:.Tak som take hovno ze ani neodpovedas? {pradon za vyraz }uplne nasrata oblecena v plavkach,,a uteraku,,pripravena ist vo vchodovych dverach.. a.....On NA TUTO VETU: znechutila si mi cele kupanie ,,NIKAM NEJDEM.. ja ved uz som v plavkach a vsetky uteraky mame zbalene..len tu vodu nemame..a on NIKAM NEJDEM A TRESOL DVERMI nasrala si ma.Volala som mu potom on ze nema cas, 8 x.prosim uz sa ukludni pod k tej vode je tak krasne. 2 hodiny. On :Tak ta k tej vode zaveziem ale kupat sa nebudem.Ja: preco? On:lebo sa nebudem kupat .ja:Nebud ako pubertak je 31 stupnov On:nebudem sa kupat.Stale do neho ,,pod do vody. on ne" nasraty a bez slov.Ticho pri vode,,vsade pohoda on sa tvari nasrato...ja prosobne..dajme si rybku a vinko je tu krasne,,on sa mraci ide kupit a mraci sa..ticho..
Ja vybuchnem ,,pre mna to neni plnohonotne ,On tak sa rozid.Ja tak ano...On:zajtra sa odstahujem...ja odstahuj sa co najskor, kontrujem, vravim:..:Nemozem ti verit lebo si pubertak a to sme spolone chceli stavat dom a spojit nase posledne prachy a hypoteky...
On:pokazila si mi den. Zajtra sa odstahujem ked som pre teba len nejaky puberatak a nic viac.... Ja :"nemam na to sil ved stale sa len urazas..Ja:"prosim ta o 120 min ked sme pri vode aby si sa choval aspon milo..On-nasrata girmasa....Ja preco si tak zly?:"to koli tomu ze som zvysla na teba hlas?- tak to si najdi inu slepicu ,,co ju budes psych. tyrat,a nezvysi hlas to ma chces uplne ubit aby som bola stale mila aj ked s niecim nesuhlasim ,,tak ako tvoja rodina,,o nicom sa nebavite akurat tak o pocasi a ste k sebe chladny ,,a nic si vlastne uprimne nepoviete? ..Viem to som nemala,,ale uz som nevydrzala,.....On zobral kluc zajtra vraj sa odstahuje...a to mame rozbehnutu hypoteku na dom.. tak zas teraz neviem...
PLS DR.Jajblo bud kriticka...rozmyslam o tom vzdy aj ked ma to boli,ocenim tvoj nazor.Vsetci uprimny prosim nech sa mozem ja analyzovat .Musim uz urobit nejake rozhodnutie, lebo toto ma uplne paralyzuje.Ci budovat tento vztah ci skusit chvylu byt sama //v mojom veku boze ,,to len mozem tak hladat rozvedenych? ini uz vraj nie su k mani:}}hm?hm?.......zas dalsiu noc nespim........

vecernica

Svetlana 6 .......dakujem.Vyborne si to napisala.Vies dufam o tom ze ta iskra ktoru mas ,,,teda iskra mladosti je aj vo mne..len som ju zastrela.Dik je to tazke ,,ale dala si mi vietor do plachiet.

Dr jajboli

Ahojte, nu , musím priznať, že Svetlana napísala pekný príspevok. A ja, Večernica, Ja som ti nechcela nijako ublížiť, to zo mňa išlo samo, napísala som svoj názor, určite ti to zo srdca prajem, aby vám to konečne klapalo a hladám spôsob, ako ti pomôcť, teda poradiť. Si vysoko inteligentná, je to zbadať z tvojho príspevku a tvojich vyjadrovacích schopností. Skutočne neviem, čo ti poradiť, pretože ja sa viem vžiť úplne do kože tvojho priateľa, je zrejme už flegmatik, keď odíde, keď kričíš(ak vôbec kričíš) Podla príspevku... ja som si ťa vedela živo predstaviť, za to som tak reagovala, lebo som ho začala ľutovať. Bránila som ho. Ťažko, skutočne ťažko je radiť, lebo už ako si spomínala, nepoznám vnútorné vaše hodnoty a tie sú určite vzácne, keď vás to tak priťahuje navzájom.
Ja som taký prispôsobivý typ. Vybuchovala som aj ja, ako sopka, ale zistila som, že manžel to ignoroval. Potom... keď sa raz naštval, som sa tak skryla do ulity, že som sa zlakla samej seba. On je kľuďas, ale keď vybuchne, tak to stojí za to! Potom, neskôr, keď takto vybuchol, tak som sa usmiala na neho a povedala som mu, že si od zúrivosti zabudol zatvoriť ústa, no.... veruže letela do mňa papuča a ja som ju zase len so smiechom chytala, potom si uvedomil, že vlastne sa hádame na úplnej banálnosti. Časom sme si na seba zvykli. JA sa tiež cítim pri ňom v bezpečí, môžem sa na neho spoľahnúť, dôverujeme si a teraz, už sa ani nehádame, lebo sa nám už "nechce" Deti sú dospelé, tak načo by sme si strpčovali život, ked sme tu len dvaja.
Takže Večernica, určite som to nemyslela v zlom, aby si navštívila psychiatra, ale som sa pomýlila, lebo psychológ je osoba, ktorá ti určite poradí, ako na neho, aby bol komunikatívnejší. Myslím si, že keď budete mať detičky, určite sa k tebe zmení a vôbec, to chlapa vie zmeniť. Vtedy sa ukáže jeho charakter, schopnosť poznania tvojej duše, no.... neviem.
Večernica, ak som ťa urazila, veľmi sa ospravedlňujem, určite som to neurobila vedome.Proste písala somsvoj názor, teda ... máš pravdu... kritiku m ale to len na ten jeden príspevok, v ktorom si "kričala". Ostatné sú v pohode. Takže verím, že vyriešime spoločne tu všetci tvoj problém a dáme hlavy dokopy. Držím palce!

svetlana6

caute kocky. prepacte ze vam takto "zvonku" zasahujem do vasej dikusie, ale neda mi to. to co tu citam, musi byt hrozne. ja si ani neviem predstavit, ze by som mala taku domacnost. som sice asi mladsia ako vy, tak sa na to pozeram trosku inak. som s priatelom uz skoro 8 rokov, ale nas vztah je stale krasny. ked sme sa spoznali, tiez som mala problem, ze nebol scitany, chybal mu taky nejaky vseob. prehlad, umenie nic, nikdy predtym nebol pri mori, atd. .. ale musim sa pochvalit, ze hoci je tiez skor technicky typ, mala som na neho pozitivny vplyv. nie ze by so mnou chodil do galerii a na koncerty vaznej hudby, ale sem tam zajdeme do divadla, na koncert, do kina casto (a z lasky ku mne si sem tam pozrie aj nejaky ten "psycho" film). na dovolenku chodime min. raz do roka, zacali sme cestovat a jemu sa to velmi zapacilo. a hlavne uz nie je taky "trtko" (pardon za vyraz) ako obcas predtym byval, ze tiez len kazdemu na vsetko prikyvol, vsetko spravil, posluchol..naucil sa asertivite, je cielavedomy, co mu velmi pomohlo aj v kariere, pretoze teraz nie je tym co poslucha prikazy nadriadenych, ale sefuje on inym ludom. vztah mame uplne skvely, preto mi je luto, ked citam, ako sa nejake isto fajn holky trapia s roznymi "typkami". co sa tyka umelcov, je to pravda, drviva vacsina su "trhli". mam odskusany jeden takyto kratkodoby vztah. bolo to fajn, velmi inteligentny, chodenie po galeriach, jazzovych koncertoch a tak..ale aj tak by to neklapalo, bolo by to take talianske manzelstvo. na osviezenie dobre, ale nie natrvalo. co sa tyka vasich vztahov, napr. Vecernica, prepac, ale ja si myslim, ze to nema buducnost. trapis sa uz teraz a manzelstvo nic nevyriesi, len by sa to zhorsilo. mozno ho lubis, ale niekedy iba laska nestaci. takyto ludia sa k sebe sice vracaju, ale nie su spolu stastni. budete sa obaja len trapit. stale rovnaky kolobeh. chvilu fajn, potom boj, potom ospravedlnovanie, potom navrat, opat boj... naco takyto zivot v pripade manzelstva dlhodoby? ja verim, ze existuje niekde niekto iny s kym by si bola stastnejsia. ostavat s niekym len pre pocit istoty alebo zo zvyku nie je spravne riesenie. niektore zeny takto funguju, pretoze nezazili nikdy nic ine a nevedie ze zivot s chlapom vie byt skutocne krasny. nie kazdy den je sice ruzovy, ale tu lasku je citit. prosto clovek, ktory bude pre teba oporou, bude si ta vazit, budete spolu zazivat kopec krasnych veci, ak bude horsie, budete tam jeden pre druheho, budete sa spolu vela smiat.. znie to ako rozpravka, ale podla mna taketo vztahy existuju, len treba hladat. alebo nehladat a prosto sa to jedneho dna stane. baby zivot je kratky, je treba ho uzivat plnymi duskami a radsej sama a byt vyrovnana osobnost, ako s chlapom, s ktorym nie ste a pravdepodobne ani nebudete stastne. ja viem, clovek je naivny a stale dava sance, ze sa to snad zmeni. ale netreba byt uplne slepy. rozchody sice bolia, ale cas to naozaj spravi a mozno na vas caka kusisko dobreho zivota so skvelym chlapom. zo srdca vam prajem, aby ste ho nasli a aby ste boli stastne :)

ooo

ja som takto vydata 23 rokov a teraz mi to zacalo vadit lebo deti su velke a zrazu nemame si co povedat a hadame sa teda ja zacinam a potom ho viac lubim a tuzim po nom som asi divna je tam aj jeho nevera minuli rok aj to nepocchopim co tej kecal ved on mi nikdy za nase manzelstvo nepovedal lubim ta on sam hovori ved vies aky som a co mam robit rozviest naco aj to slovo unas pada casto robime si napriek a potom mi smutnym hlasom povie preco si ublizujeme aj dnes mi od zlosti povedal ako som klacala a prosila ze uz nevladzem bojovat a ja nanho ci chcel s tou panickou lezat v posteli tak ako primne je to tazke ale ja ho aj tak lubim