vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: vypadávanie vlasov
anka

Mám taký malý problém, ktorý sa mi ťahá už roky, no teraz ma to až desí.Veľmi mi vypadávajú vlasy. Dojčím, mám chronický zápal štítnej žľazy, no liečim si ju už 2 roky, a mám alergiu na peľ. Pred 3 týždňami som musela užívať antibiotiká. Nič mi na to nepomáha. A v poslednej dobe mám strach, že to može byť aj niečo horšie, mám hrčku na hlave, už od detstva a začala sa mi zväčšovať a je akási citlivá na dotyk. Vlasy mi vypadávajú v chumáčoch, naraz cca 10-20 vlasov. Už mám skutočné lysiny. Poraďte mi niekto.

alii

dobrý potrebovala by som radu mam dvoj ročneho synčeka kojila som ho 1,5 roka už pol roka nekojím strašne mi padajú vlasy nie iba pár za den aj 800 vlasov od porodu mam asi tretinu z povodnych bola som s tym u lekara a ten mi povedal ze to je v poriadku a ze ked prestanem dojčiť tak sa to upraví no už je to pol roka a ja mam dojem že by to mohlo byt niečo važnejšie poradťe mi prosím čo s tým ak mate niekto taký problém alebo na akeho lekara sa mam s tym obratit dakujem všetkým co mi napíšu som už zufala.

alii

dobrý potrebovala by som radu mam dvoj ročneho synčeka kojila som ho 1,5 roka už pol roka nekojím strašne mi padajú vlasy nie iba pár za den aj 800 vlasov od porodu mam asi tretinu z povodnych bola som s tym u lekara a ten mi povedal ze to je v poriadku a ze ked prestanem dojčiť tak sa to upraví no už je to pol roka a ja mam dojem že by to mohlo byt niečo važnejšie poradťe mi prosím čo s tým ak mate niekto taký problém alebo na akeho lekara sa mam s tym obratit dakujem všetkým co mi napíšu som už zufala.

RNG

tinka, mozno mas pravdy, ale merania vapnika, horcika a vobec kostnej hmoty jasne poukazuju na rabovanie matiek o mineraly a doplnky to vedia nahradit.
Tak isto rybacie oleje a hlavne zlozka DHA v nich brane pocas tehotenstva a kojenia zvysuju priemerny inteligencny kvocient deti az 10 bodov!
Preto v USA celkom potichu pridali do vacsiny kojeneckych zmesi DHA.
Mozno to padanie vlasov je cisto hormonalne, ale aj tam by sa dalo trochu pomoct pri kojeni branim yamu pravdepodobne.

tinka228

RNG v žiadnom prípade sa ti nechcem miešať do remesla, ani zďaleka sa tak nevyznám ako ty. Ale nepoznám mamičku, ktorej by v období dojčenia pomohli nejaké doplnky, hoci ich je na trhu neúrekom. A to sme mali medzi sebou aj mamičky s oveľa väčšími lysinkami ako som mala ja. Každej jednej sa vrátili vlasy do "normálu" keď prestala dojčiť. Ono to asi nebude len tými vitamínmi.

RNG

nechapem, preco musia zeny cakat, kym prestanu dojcit, aby im deti prilisne nerabovali system od vitaminov a mineralov, ked je plno doplnkov na trhu, s ktorymi sa schodok da bez problemov doplnit.
Tak mineraly(vapnik, horcik zinok draslik, bor...) ako aj vitaminy.
Su dobre zmesy na kosti a treba si doplnat aspon vitaminy A,B, C,D, E
A samozrejme aj omega 3 kyseliny, ktore su potrebne na rozvoj nervov a mozgu a ktore dieta vytiahne z matky. Rtochu rybacieho oleja doda dostatocne mnozstvo(lyzica denne= 3x3 kapsule)

tinka228

Mne tiež vypadávali vlasy, keď som dojčila. Presne ako píšeš v chumáčikoch. Aj sa mi začali robiť lysinky. Gynekologička ma však upokojovala, že keď pretanem dojčiť tak sa to určite napraví. A mala pravdu. Teraz mi rastú nové vlasy a lysinky tiež zmizli.

simaa26

mne tiez dost vypadavali vlasy vsimla si to aj kadernicka a ta mi poradila zinok.je to vlastne ako vyzivovy doplnok ale mne velmi zabral pri prvom uzivani sa mi zmesil pocet vypadnutych vlasov a teraz uz druhy krat uz nemam vobec