Je normalne,ak zjem denne 3 jablka?

[zruseny12]

Mira,ja som jedla jablka,ale jasne nie tyzden len jeden den ked mi bolo velmi zle...inak nie viac...len ten den ked mi bolo zle....nedokazala som nic ine len tie jablka a citila som,ze mi robili dobre/...druhy den som uz jedla normalne...

mira

Strava by mala byť pestrá a vyvážená. Dôraz na jeden druh ovocia znižuje pestrosť a spôsobuje zanedbávanie hlavne prospešných zelenín.
Kombinácie ovocia - to je ďalšia kapitola. Problematické sú kombinácie s múčnymi jedlami a so zeleninami, keď vznikajú nestrávené zvyšky, kvasenie atď.
Jesť by sa mali s časovým odstupom 3 hodiny.

[zruseny12]

Ahoj jablonka,ja ti napisem nieco z knihy...o jablkach...bude to podobne ako uz pisal RNG...
JABLKA-niektore druhy su dobrym zdrojom vit.C,ktory posobi ako antioxidant,dolezity pre cinnost imunitneho systemu.
Maju vysoky obsah FRUKTOZY,tento jednoduchy cukor je sladsi ako sacharoza a vstrebava sa pomalsie,cim pomaha udrzat stalu hladinu cukru v krvi.
Surove jablka pomahaju proti zapche.
Jablka sa pouzivaju aj na obklady pri zapaloch koze.
Pomahaju aj proti hnacke.
ZAPORY:mozu vyvolat alergicku reakciu.
zrniecka mozu sposobit podrazdenie u ludi s crevnymi tazkostami...
AKO SOM PISALA aj ja jem vela jablk,dokazem zjest denne i 2kg....a osvedcili sa mi na travenie....a ked mi bolo zle,ze som rano vstala a bolo mi velmi zle,cely den som jedla len ciste jablka a pomohli mi,velmi....

RNG

Jablka su zdrojom mineralov, vitaminov vlaknin(pektiny), podporuju cistenie tela, peristaltiku.
Su lahkostravitelne, obsahuju velmi malo sacharidov a na ich stravenie spotrebujes skoro tolko energie, kolko sami donesu, cize sa radia medzi dietne jedla.
Ale dnes, ked chcu aby jablka boli cely rok pouzivaju hromady konzervacnych prostriedkov a ako lizanka spravne poznamenala, treba ich umyvat dokladne, dokonca mydlom, pripadne vysuchat kefkou, lebo mnohe postreky(alar napr) su voskovite a studena voda ich nezmyje.

jablon

an apple a day, keeps a doctor away....
jablonka, ja som tu uz davno pouzivala tento nick, ale moja chyba, nebola som registrovana...

aduliena

Jablká sú zdravé a iste si s tým neuškodíš, ak ich denne zješ. Niekde som čítala, že denne zjesť jedno jablko je zdravé, ak ich však človek zje viac, nič sa mu "nestane" .... :o)

jablonka

Ocakavam osobne skusenosti a rady od odbornikov.A makrobiotici neradia nejest ovocie,ale jest ovocie,ktore rastie v tom pasme,kde zijes.Tot tolko:P

RNG

lizanka, to je omyl.
Postup jedenia na spravne travenie je:
Najprv silne bielkovinne jedla(maso, syry) potom pockat 1 hodinu, kym sa vyluci maximum kyselin a natravia sa bielkoviny. A az po tom sa maju kyseliny riedit(polievka, zelenina,sacharidy)
Samozrejme takto nikto jest nebude, vcitane mna a pre to potrebujem brat Betain HCl, aby som si zvysil obsah kyselin aj pri rozriedeni polievkou na dostatocnu koncentraciu na stravenie masa.

sssssssss

Toto co je za temu? Co od nas ocakavas? Jest ovocie je zdrave (makrobiotici to vidia inak, ale podla mna iracionalne). Sladkosti obvykle zdrave nie su (ak nehovorime o susenom ovovci, niektorych musli a pod), cize ak si sladkosti nahradila jablkami je to pozitivna zmena. kedze su sladke mozno preto ti uspokoja chut po sladkom. je to zdrave - aj pre plet, aj pre vlasy a pod.