biopotraviny

miriamka

Máš to ťažké pokiaľ žiješ s rodičmi v jednej domácnosti a musíš sa samozrejme prispôsobiť v určitej forme stravovaniu domácnosti. Ale teba najviac asi hnevajú zrejem poznámky a pod. Zrejme rodičov nezmeníš a možno ich nepresvedčíš ani o opaku. Skús sa im prihovoriť z opačného konca. Pokiaľ majú nejaké problémy zdravotné ( vysoký tlak, zvýšený cholesterol a pod. ) skús im postupne poukazovať na určité príklady zdravej stravy, v zlepšení ich zdravotného stavu . Nemusia sa stravovať biopotravinami, ale stačí keď budú do svojho jedálnička postupne zaraďovať viac čerstvej zeleniny a pod. Veď ty už zrejme vieš o čom hovorím.

miselka

no predpokladas spravne, ale ked ti rodicia varia a ja im nieco navrhnem, no iba na mna pozru. ved ja sama sa stravujem celkom dobre, ja si kupujem bio, urcite nie vsetko ale co sa da tak ano.. som chcela aj u nas zaviest, ale videla si co na to povedali

miriamka

Mišelka predpokladám, že si dospelá a máš vlastný rozum. Dnes je toľko dostupných informácií, že nie je potrebné aby Ťa niekto nahováral alebo dokonca mal na Teba vplyv. Tvoji rodičia žijú v svojich starých koľajách. Ja som začala pátrať po lepšej a zdravej strave a došla som na stránku biospotrebiteľ. Veľmi rada sa tam vraciam a čítam nové zaujímavosti. Nedaj sa ničím odradiť. Veď sa nemusíš stravovať čisto len biopotravinami, ale správne skombinovaná strava je veľký základ do ďaľšieho života aj pre naše deti.

miselka

to je super ked uz take male deti vedia rozdiel. moji rodicia to nepochopili, len povedali ze ma spoluziacka na taketo veci len nahovara a ze my vplyv na mna co obec nie je pravda

miriamka

Dnes som si kúpila bio tyčinky špaldové so sézamom. Sú fantastické. Môj synček mi ich pomohol spapať. Začína vyť pomaly ako ja a to má len 9 rokov. Nechcem ho do toho veľmi nútiť, ale isté veci chápe, aj to aký je rozdiel v potravinách bio a ostatnými. No dúfam, že mu dám aké také základy do života v oblasti stravovania.

miaa

ja tiež nakupujem v bio- olivový olej,sojovú múku na zápražku,špaldovú z tej robievam palacinky,amarantové cestoviny,pufovaný amarant do jogurtu,ovsené vločky,polievkovú celozrnnú cestovinu,kukuričnú kašu,solčanku s morskou solou,kukuričné chrumky,biopiškoty,kečup a slnečnicu lan tekvicu cicer,mungo,červ.šošovičku atd.Neviem či je to zdravšie od normál.potravín,kupujem to preto,lebo to lubime.

miriamka

Áno Mišelka, más pravdu.Chuť biopatravín je neporovnateľná s obyčajnými potravinami. Zaujímam sa o zdravú výživu,dokonca sa mi deti smiali, že mi kúpia bio slaninu. A ja im na to, ale veď áno aj taká možnosť je.
Občas natrafím aj na paštéty zo soje, a pod., ktoré nie sú chemicky konzervované. Celkovo ma to zaujíma, čítam veľa článkov a literatúry, sťahujem si kadejaké receptíky.