Crohnova choroba

Súvisiaci obsah

fezoj78

Dobrý deň.Podelím sa s Vami,ale radšej osobne.Ak chcete napíšte mi na môj email jogo78@centrum.sk S pozdravom Jozef.

Bionetla

Karoli1 nie si sam koho by to zaujimalo tiez mam priznaky ktore by sa mohli na tuto chorobu podobat, ze by mohli byt priznakmi ale mam obavu ist s tym aj k lekarovi, tozvie ako to vobec zistuju....neviem akoby som sa s tym vysporiadala keby mi potvrdia moje obavy preto som sa tiez pytala este raz na priznaky ci to na mna sedi :(

romanusaa

DubravskaOli tiez som to netusila az kym som sem neprisla, ked som si niektore tie komentare precitala tak som si povedala ze uz nema zmysel to dalej odkladat a treba to zacat riesit, tak som si nasla tie probiotika, co predtym tu niekto spominal a som ich objednala. Som sa tu na ne pytala, ale nevedela som sa dockat odpovede tak som ich objednala a uzivam poctivo :)

Karoli1

Ahojte. Potrebujem poradit. Chodim sa gastro a lekar mi uz povedal 15 diagnoz a uz mi sibe.. mam za sebou operaciu zlcnika v marci. Vsetko bolo dlhe mesiace ok az teraz ked mi v oktobri ochorela mama zacali problemy. Najprv som mala hnacky. Velmi casto. Bolesti brucha som nemala. Z problemov som sa dostala teraz sa vsak zase vratili takze poviem co ma trapi aktualne. Mam zlte stolice s nestravenymi zvyskami hlavne zeleniny. Mam bud hnacky alebo normalnu ale taku neforemnu rozmocenu stolicu. Male kuskovite stolice. Rano mi je vzdy na zvracanie. Uplne ma napina ale nezvraciam. Boli ma pri vajecniku pravom. Obcas pri slepom creve.. nie je to intenzivna bolest, skor len take pichanie obcasne. Budim sa pravidelne medzi 5 - 7 rano. Mam za sebou sondu do zaludka - vysledok reflux. Kolonoskopia aj sono negativne. Helikobakter negativny a celiakia vysla marsh 1. Kym som bola doma na dovolenke jedla a pila som vsetko a ziadny problem.. po navsteve na gastre kde povedal 15 diagnoz sa mi uvedene problemy zase vratili.. na wc chodim viac krat.. vcera som bola 2 krat, dnes uz 3 krat.. niekedy chodim aj 5 krat.. niekedy mam normalnu stolicu a spolu s tym aj akoby hnacku.. chcem len vediet ci to podla vas moze byt len reflux a stres, alebo crohn ci celiakia ci nieco uplne ine.. viem ze nieste lekari ale kazdy z vas si niecim presiel, bolo mu nieco diagnostikovane.. teraz cakam na krvne testy a biopsou kvoli celiakii opakovane. Prvy krat som mala v krvnych testoch pred 3 mesiacmi zvysene alt, bilirubin a onkomarker ca 19 - 9 som mala hodnotu nie 30 ale nieco okolo 42. Vo stvrtok idem na druhe gastro lebo toto ma vobec nebavi ze mam 10 diagnoz.. berem nolpaza koli tej zlci a koli tym zltym hnackam ganaton.. co si myslite?? Mam crohna?? Toho sa bojim najviac...

sehria

Rada pomozem tym, ktorych trapia rozne zdravotne problemy, od traviacich,, po onkologicke ochorenia pomocou najsofistikovanejsich vyzivovych doplnkov na svete. Svedcia o tom parametre ich obsahu. V procese vyroby je zachovana bioaktivita spracovavaneho materialu. Zakladnou zlozkou produktov su peptidy, najmensie retazce aminokyselin dolezitych pre zdrave fungovanie buniek. Ich perfektna funkcnost zabezpecuje, aby mnozstvo resorbovanych peptidov do krvneho riecista alebo koze spolahlivo a rychlo rekonstruovalo poskodene bunky. Pre blizsie informacie ma pisomne kontaktujte.

Laurosik

Je nas takych viac nic si z toho nemusis robit, ja by som nebola povedala ze mozu probiotika zmiernit priznaky takejto povedzme si pravdu zavaznej choroby...aj preto som to vyskusala ze ci to ma taku silu :)

DubravskaOli

po tom čo som si tu prečítala tak až zíram. Vôbec som netušila, že nie sú probiotiká ako probiotiká, že je za tým omnoho viac. Že niektoré majú veľkú silu a niektoré pomaly žiadnu. Až teraz sa mi oči otvorili, keď toto čítam.

Laurosik

rybieta ahoj pokrocila som pozerala som si tu stranku a objednala som si probiotika zatial na mesiac a uvidim, asi ale si doobjednam dalsie. Zatial teraz ich beriem, no vlastne treti tyzden koncim tak este tyzden :) ale teraz mi je pomerne dobre. No uvidime, ale som rada, ze som si nekupila tie probiotika co dostat bezne pomaly v obchode :)

Bionetla

Rybieta ty mas problemy s touto chorobou? Nevies mi dat info ako to je s priznakmi a ako vlastne lekari pridu na to ze clovek ma tento problem? Ake vysetrenia tomu predchadzaju?

Rybieta10

Ahoj Laurosik, ty si už nejako aj pokročila s tými probiotikami? začala si nejaké už aj užívať alebo v akom štádiu zatiaľ si? :) dosť by ma zaujímalo ako na tom si. Pretože tieto zdravotné problémy vôbec nie sú sranda.