Zdravý jedálniček

Príspevok v téme: Zdravý jedálniček
fitandheathy

ahojte! niektorí si vravia, že zdravo a chutne sa nedá jesť. ja tvrdím pravý opak. trpela som poruchami príjmu potravy a zdravá pravidelná vyvážená strava bolo presne to čo som potrebovala. zo začiatku treba vylúčiť čonajviac triggers = spúšťačov, teda ja som sa vzdala sladkostí. na tento blog budem písať návrhy na denný, resp. týždenný jedálniček. budem rada ak sa ku mne pripojíte. na začiatok napíšem čosi treba nakúpiť na bud. týždeň. nie je to drahé ako neviem aké americké diéty a pomáha to pri uzdravení z PPP, ale aj pri celkovom zdravom živ. štýle a chudnutí.

AK MATE ZAUJEM, NAPISEM VIAC. NIE SOM ZA HLADOVANIE ANI ZA ZBYTOCNE CHUDNUTIE. NA VSETKO MAM RECEPTY, STACI POVEDAT.

večera:
naj sú šaláty
pol konzervy kukurice, pár cherry paradajok, 1/3 nakrájaného tufu, nakrájaná cibuľa, paprika... s plátkom celozrnného chleba

ľadový šalaát s paradajkami, uhorkami, paprikou s nakrájaným vajíčkom alebo tuniakom alebo morčacou šunkou alebo kúskami syra alebo tofu s jog. dresingom, kúsok celozrnného chleba
plnená paradajka /náplň - nakrájané uhorky, olivy, tofu, bielka, jogurt, bylinky.../ s krajcom celozrnného chleba

syrníky - dobré aj ako dezert - 2 nízkotučné tvarohy zmiešame s 1 PL hnedého cukru, nastrúh. citr.kôra, hrozienka sparené vo vriacej vode a 4 PL celozrnnej múky... pražíme na troche oliv oleja, podávame s bielim jogurtom alebo smotanou

celozrnné palacinky /celozrnná múka, bielka, mlieko, trstinový cukor/, nápl%n tvaroh, ovocie, škorica, orechy... mňam

pečené jabĺčko - vykrojíme jablko, naplníme zmesou veľa vločiek, medu, orechov, hrozienok. dáme zapiecť do rúry do zmäknutia

obed:
rizoto z ryže natural, posypané strúhaným tofu
kuracie soté na ol. oleji s ryžou natural/kuskusom
rybie filé s zem.kašou /bez masla/
špagety s omáčkou z konzerv. paradajok a 3 plátkov šunky, bobk. list
penne s pórom/brokolicou s jogurtovou omáčkou, posypane syrom alebo tofu
dusené tofu s ryžou natural

alebo arabský chieb/tortilla plnená kuracími prsiami, čerstvou zeleninou a poliate bielim jogurtom s bilinkami

ranajky:
vyberte si medzi:
5 PL čistých ovs. vločiek, sušené ovocie /figy, ďatle, orechy/, 1 biely jogurt
ovsenná kaša /5 PL ovs. vločiek uvariť s 1dcl vody a 1dcl mlieka/, variť 3 minutky, na taniery pridať kokos, med, sušené ovocie, nastrúhané jablko...
1 krajec cellozrného chleba s light maslom alebo cottage, plus plát tvrdého syra, k tomu kopa zeleniny

luciam

ahojte, prosim Vas mozte mi poslat tie recepty? bola som u DR. na stitnej a povedala ze musim dat dole 30kg, neviem ako. Dakujem

rencita

Pozri sa , to že zdravo sa stravovať dá je stopercentná strava aj chutne zaroven .Ja však odporúčam moj sposob ... doobeda len oveocie ... obed normalne ale na dva krat ... aby som si nenaplnila a nezatazila az tak zaludok a vecer uz len nejaky jogurt alebo nieco light :)

tomifa:)

ahoj...tiez by som ta chcela poprosit o tie recepty:)ak budes taka zlata:)
a chcem sa pochvalit ze som uz trosku so zmenou zacala ale to iba okrajovo...nepapam sladke uz dva tyzdne a na ranajky iba ovsene vlocky...
dakujem moc:)
tomifa@gmail.com