Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

silná tréma

Príspevok v téme: silná tréma
tremka

ahojte,možno má niekto z vás podobný problém a vedel by mi poradiť. Mám silnú trému pred vystupovaním na verejnosti, prezentácie. Trasú sa mi ruky a nohy natolko ze pri poslednej prezentacii som si musela sadnut. Odvtedy sa im statočne vyhybam. Viem však že sa to neda večne a že to nie je riešenie -utekať sama pred sebou. Vyskúšala som už aj homeopatika, psychologicku - keci, psychiatricku - antidepresiva som odmietla,chcela by som to zvladnut sama len neviem ako!!inak mam rada spoločnosť ľudí takže už tomu vážne nerozumiem čim to je ...

tremka

no ale mna najviac stve ze ja sa tym prezentaciam vyhybam, čo nemôže trvať večne. Asi by mi pomohol trening v psychoskupinke alebo neviem co ale v nasom mestečku sa nič také nedeje.
boze ako by som len chcela mat suverenne a sebaiste vystupovanie, ako to len dosiahnut..hm :( inak ste zlate že ste napisali

krpatucka

ahoj, ja mam taky isty problem. a tiez to suvisi s prezentaciami v skole. ked rozpravam, tak sa mi zacne triast hlas, rozpravam velmi rychlo, potom nestiham dychat. je to strasne...neskusala som to nijako zmenit, sice som premyslala nad psychologom, ale neviem, ci by to pomohlo.

krpatucka

ale ja nejdem s tym, ze teraz sa budem bat a nezvladnem to. praveze som na to vobec nemyslela, a ono to prislo asi v polovicke prezentacie. tiez nemam problemy s komunikaciou ani vo vacsej skupine. praveze sa mi stava, ze som stredobodom pozornosti a s tym vobec nemam problem. a hlboke dychanie mi nepomaha, to ma este viac roztrasie.

denissa

Ja mam ten isty problem ako krpatucka. Pri prezentaciach v skole, tiez rychlo rozpravam a nestacim potom s dychom. Neviem ako zvladnem obhajobu diplomovky.

[zruseny12]

ja si myslim,ze tam treba,v prvom rade sa ukludnit a dychat...hlavne nemysliet na to kolko ludi je pred tebou...a este je dobre brat na ukludnenie vit.sk.B...lebo si pisala,ze si skusala aj homeop.atd.alebo ja PERSEN je dobry na ukludnenie.../KUPIS HO V LEKARNI/

krpatucka

ahoj, ja mam taky isty problem. a tiez to suvisi s prezentaciami v skole. ked rozpravam, tak sa mi zacne triast hlas, rozpravam velmi rychlo, potom nestiham dychat. je to strasne...neskusala som to nijako zmenit, sice som premyslala nad psychologom, ale neviem, ci by to pomohlo.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.