nerozumiem svojmu ja

Príspevok v téme: nerozumiem svojmu ja
hľadajúca

Ahojte, chcela by som od Vás rady tykajúce sa mojich otazok.. Ak to teda bude možné.. Tento týžden som začala brať antikoncepciu na prvý den menstruácie.. TO že menstruacia trvala sest dní,a teraz to pokračuje vytokom je asi normálne ale za normálne nepovazujem tie zmeny co sa dejú v mojom tele.. Som beználady, miestami ma prepadajú pocity že sa rozplačem za uplne hluposti, a včera ma chytila obrovská migréna _možno to bolo aj z osemhodinovej cesty autom, alebo to bolo zo zmeny klimy kedze som po dvoch tyzdnoch prisla domov? naozaj neviem čomu mam pripísať tieto problémy... Proste hlavne ma trápi ta depka, aj teraz sa mi chce plakať a dôvod a sama neviem prečo... :(

jaja

po vysadení hak som mala zvýšený tlak+búšenie srdca+nechuť na sex+vypadávanie vlasov+depresie... na 5 mesiac od vysadenia sa začínam cítiť vo svojej koži, mám za sebou vyšetrenia u obvodného (krv+ekg) u gynekologičky (krv+horm.š.ž.) a odporúčanie k psychologičke- za toto všetko vdačím nesprávne zvolenej hak, ale včas (dúfam) som prišla na to čo to robí s telom=svinstvo!!!:-(((

ifka

vyskyt zavaznych az smrtelnych tromboembolickych komplikacii,ako su tromboflebitidi,plucne embolizacie,cerebrovaskularne trombozy(tvorba azapal krcovych zil,plucna embolia-malokedy sa podari zachranit zivot,nahle cievne mozgova prihody uz v pomerne velmi nozkom veku).Srdcove infarkty,ak este aj fajcite,je tam pridruzeny vysoky tlak(on po nejakych par rokoch sa pri hak zvysi),tak tam je 40 nasobne vyssie riziko infarktu.Choroby zlcovych ciest,nadory pecene,poskodenie hrubeho creva.Depresie.Migreny.U uzivateliek hak sa zvysuje hlavne roziko karcinimu prsnika,krcka maternice...masivne krvacania po porodoch,caste umrtia v tejto spojitosti.U zien po klimakteriu niekolko nasobne vyssi vyskyt gonartroz(tazke poskodenia kolennych klbov),mnozstvo cyst v prsnikoch,glaukomy...atd

jaja

to môže byť kludne z hak- normálne než. účinky si popísala,zasleduj, a ak to bude pokračovať zmen značku, alebo kašli na hak! najmä s tými depkami to nie je sranda, ja som to mala husté aj po vysadení!!!

ifka

hladajuca: som zdravotnicka,takze sa sustavne stretavam s dopadom hak na organizmus zien.a je to celozivotny dopad.kazda zena aj po vysadeni hak na to doplaca,aj po prechode.hoci nemala cele roky ziadne problemy,po patdesiatke sa jej to vracia aj s urokmi.ver tomu,ze keby si to mala na ociach denne,nikto by ta na hak nenahovoril.

qiu

HAK má svoje klady, ale aj zápory, ktoré sa nedajú prehliadnuť, ale na každú to účinkuje inak. Niektorá možno ani nevie že ich berie, lebo nemá vôbec žiadne ťažkosti a niektorým to zase robí problémy...nemôžme hovoriť len o nagatívach HAK. Skús vydržať ešte aspoň tie 2 mesiace ak to neprestane tak požiadaj o zmenu.