Antikoncepcia

ida

ahoj florry,ja si tiež jednoznačne myslim že to treba prekonzultovat s lekarom, ved teraz existuje vela druhov antikoncepcie a doktor ti povie a poradi čo je pre teba vhodne bez toho to nejde.Mne vždy vydaju lieky len na predpis, skratka su to hormony a s tym sa nezahrava naozaj ide o tvoje zdravie. Pekny den

l.l

Existuju aj lekarne, kde ti predaju AK aj bez predpisu, ale Zyxerka ma pravdu..najskor treba ist k doktorovi, aby zhodnotil vsetky pre a proti. su tam velke rizika..a ja by som ti dokonca odporucila vaginalny kruzok, menis to len raz za mesiac..a ak by to nerobilo problem pri styku, tak je to ovela lepsie a nezatazuje to pecen ako pilulky..a predsalen, ide o tvoje zdravie

ZyxerkA

mne tiez doktor predpisal HAK bez toho, aby cakal na vysledky testov. Ide o vysetrenie, ktore musi absolvovat kazda zena pred tym, ako sa lieky predpisu. Ide hlavne o to, ci popritom neberies nejake ine lieky, ktore obsahuju latky ktore mozu uskodit, ci si v minulosti nemala nejake vazne zdravotne problemy, a vsetky ostatne otazky, ktore sa Ta doktor pri konzultacii urcite pytal. taktiez samotne vysetrenie a sono. Predpokladam, ze antikoncepciu si nezacala brat hltavo hned po navsteve doktora, ale az na zaciatku nasledujuceho cyklu, ako to doktor, aj pribalovy letacik odporucil. Taktiez Ti urcite povedali, ze ak v Tvojej krvi bude nieco negativne, telefonicky sa Ti ozvu. Ak Ti zobrali krv, a neozvali sa Ti, z toho logicky vyplyva, ze Ta neupozornili na mozne nebezpecenstvo a vysledky si sa dozvedela az pri dalsej navseteve, alebo Ti ich neoznamili vobec, nakolko boli v poriadku.. =;)

ZyxerkA

myslim, ze nakolko kazda zena ma iny organizmus, a brat hocijaku antikoncepciu nie je sranda, kedze sa nesmie kombinovat s obrovskym mnozstvom inych latok alebo lieciv, je absurdne a zdravotne riskatne, aby si niekto takymto sposobom antikoncepciu kupoval, takze toto by som, Florry, na Tvojom mieste neriskovala, a tak isto na mieste inych dievcat ktore ju predpisanu nemaju. Prave preto, ze tieto lieky su nebezpecne, ich moze predpisat len lekar, ktory po vysetreni a konzultacii urci, ktora antikoncepcia je pre zenu najvhodnejsia