Sedim tu a rozmyslam ci to zatiahnut...

deniii

tweeety..chapem ta..myslim ze tvoj problem ani nespociva v tom ze mas strojcek ale skor v tom, ze sa bojis ako nan bude reagovat okolie a ci sa ti nebudu posmievat, vsak?Vies zli ludia si nejaky ten dovod vzdy najdu..nesmies si to brat moc k srdcu..ja som nosila na skole okuliare a mala som z toho strasnu traumu..mama ma nutila..z domu som sla v okuliaroch a ked zasla tak som si ich pred skolou zlozila..Smutne je ze si yo pomatam doteraz aka som bola nestastna, ze ma nutili..Zase na druhej strane robili to len pre moje dobro..bali sa ze ked ich nebudem nosit zhorsi sa mi zrak..Urcite aj tvoji rodicia to robia preto ze im na tebe zalezi..Len chyba je ze niektori rodicia si svoje (aj ked spravne) poziadavky vynucuju nasilim bez ohladu na pocity "decka"..Moji rodicia vzdy taki boli-ked povazovali nieco za spravne, mohla "som sa aj pokrajat, aj o zem hodit", nepohlo to s nim..a to nielen v detstve ale v aj v puberte..Dost to pokazilo nase vztahy, akoby medzi nami vzniklo skryte nepriatelstvo..hnevala som sa a bolelo ma to..ze sa ku mne vo vsetkom spravali akoby som bola nesvojpravna..Bohuzial je to taky typ rodicov a oni sa nekdy nezmenia..Myslim si, ze nosit strojcek je v pohode, clovek to oceni ked bude starsi a rozumnejsi (ja som tiez nechcela nosit strojcek-aj ked len ten nocny-a teraz lutujem ze mam dost predkus)..lenze rozdiel je citlivo navrhnut a dohodnut sa s clovekom a rozdiel nasilu vnutit cloveku nieco..Podla mna si uz dost "velka" aby sa rodicia mohli s tebou rozumne dohodnut.. Kedze vsak uz strojcek mas, skus sa netrapit, nereagovat na blbe poznamnky ak nejake budu..alebo si skus vymysliet nejaku "odpalovaciu poznamku", napr. : "radsej nieco naviac v ustach ako nic v hlave"..skus byt sebavedomejsia..mozno skus pouvazovat aj nad navstevou psychologa, ukazal byt ti "taktiky"ako zvladnut spravanie hlupich ludi a ako sa voci nemu branit.. A na margo este k strojceku, neboj preleti to ako voda..a kedze mas priesvitny bude to vyzerat uplne super..napr. moja spoluzcka na Vs, si v 26 rokoch dala fixny strojcek a seklo jej to a nemala s tym problem..Vsetko zavisi od teba a nie od strojceka ako ta budu ludia brat..

rikita

Ano, ta posledna veta mojho 1. prispevku vyznela surovo, chcela som tym poukazat na to ze chapem preco je tweety taka nestastna z toho strojceka. To ze sa vam vsetkym strojcek na zuboch paci, neznamena ze sa nenajdu aj taky ktorym az tak neinponuje. Tot vsetko co som tym myslela. Vsetci sa odvolavate na to ze ma "len" 15, ale vzite sa do jej situacie, tato etapa zivota je pre nu tak isto dolezita ako ta ktoru zijete vy prave teraz.

Dr jajboli

lenže rikita, ten tvoj príspevok vyznel úplne ináč. Prečítaj si ho raz, aj druhý aj tretíkrát. Myslím, že ostatní to chápali tak isto, ako ja. Možno si sa chcela ináč vyjadriť, ale tak to vyznelo, akoby si ju v tom podporovala. Na to toto forum nie je. OK, nechajme to tak. Pravda je, že Tweeety, potrebuje našu podporu.

rikita

Dr. jajboli.... len som vniesla do temy iny uhol pohladu. To je vas problem ze nedokazete vniest do diskusie aj ine aspekty na dany problem. Ja nelutujem ludi, len im otvaram oci aby videli veci take ake su. Je predsa zrejme ze kvoli strojceku na zuby sa nepachaju samovrazdy.

Dr jajboli

tweeety, ver mi, môj syn má tiež očný taký ako ty. Ja som asi nezodpovedná matka, lebo som tomu nevenovala takú pozornosť, myslela som si, že keď sa vytiahne zadný zub, že sa to napraví. On už je dospelý a dodnes ho to trápi,a mňa ešte viac. Nezazlievaj rodičom

tweeety

Dr.Jajboli viem ze mas pravdu ale z mojho nevyspeleho hladiska to vnimam tak,ze si znicim najkrajsie roky zivota, ved vies 15 rokov to su prve lasky , blaznive party. A najhorsie je to,ze ja im nedokazem odpovedat, soom skor utiahnuta a vzdy sa tvarim ze ich poznamky nepocujem,aj ked ma to vovnutri boli. Doteraz to boli znamky, teraz to bude aj strojcek. trapim sa hlavne preto lebo to vnimam ako zbytocnost vies, vsetky zuby mam dokonale rovne,kazdy obdivoval moj usmev ,ale jeden zub(ocny) mi vyrastol hore v dasne . Zubar mi ho nechce vytrhnut, lebo vravi ze je to vzycny zuba podobne veci. Vzacny zub , lenze za aku cenu ! Najviac ma na celej veci stve to, aka som neschopna ,aka bezbranna ze si nedokazem povedat svoje stanovisko. Keby som razne povedala nie nehcem strojcek,alebo utiekla odtial,ziadny by som nemala=(

Dr jajboli

Teda rikita!
Keď chceš na toto fórum prispievať, tak si uvedom, čo píšeš a komu a neurážaj nikoho, lebo nevieš, kto je na druhej strane. My sme tu preto, aby sme si navzájom pomáhali a hlavne psychicky podporovali, a nie provokovali a dráždili a ešte prikladali na oheň. Podľa teba by bolo aj správne, keby si Tweeety siahla na život. Mala by si jej to potom asi osobne predviesť a ukázať ako to treba urobiť. Zrejme máš s tým skúsenosti.
Zuby sa preto korigujú teraz, lebo teraz sa to ešte dá. V dospelosti sú už také pevné, že by jej nepomohli ani dva strojčeky a nenosila by ho rok, ale aj 5.
Tweeety! Ja viem, že teraz sa cítiš zle, cítim s tebou, no mysli dopredu. Keď budeš mať 17, vtedy sa to začne kolo teba točiť. To len budú krásne časy!!!!! To sú tie najkrajšie, na ktoré sa nezabúda!!!!! Ách, byť tak v tvojom veku, zniesla by som aj spolužiakov, aj strojčekm aj všetko, len nech som ešte mladá!!!! Ja ti držím palčeky, aby si si skoro zvykla a keď budú tvoji"priatelia" mať nejaké nemiestne poznámky, tak im povedz, že strojček má ten, kto si to môže dovoliť, a ja som ho chcela, lebo teraz sa to "nosí"
Ja som biela ako smrť, vždy sa mi posmievali, či som mlynárova dcéra(vieš, ako múka biela), a ja som veľa plakávala, nakoniec som im odpovedala, že ja som pánske dieťa a kreol sa už dávno nenosí, lebo slnko spôsobuje rakovinu kože. Nie je umenie v lete sa opáliť, ale ostať biely. A odvtedy som mala pokoj od každého. Takže tak, moja, nebuď smutná a keď to tak budeš cítiť, napíš nám, radi ti odpíšeme všetci. Papá

tweeety

sedmikraska,barbinka nemyslite nahohdou celustnu ortopediu?chchete si dat normalny strojcek ci ,,menej viditelny´´?

barbinka

sedmikraska: určite sa to tak nevolá, len som zabudla už. a keďže môj brat chodí, tak som sa tam rovno objednala.