Sedim tu a rozmyslam ci to zatiahnut...

milinka.

No tweety, ako si dopadla? Pevne verim ze si este tu a nevyzera to tak hrozne ako si si predstavovala...Na decka v skole kasli, nehladaj si priatelov tam, kde nie su ... ignoruj ich a najdi si priatelov, co ti za to stoja niekde inde ... Ten cas so strojcekom zbehne ako voda a mozes sa tesit na krasne rovne zuby. Urcite si potom povies ze to za to stalo. Drzim palceky.

kekso

tweety: chapem, a viem si predstavit, ze este im to poskytne dalsiu zamienku na pre ich slovne zabavky..neuvedomuju si, ze tebe to sposobuje dusevnu bolest..bude to asi tym, ako vravis, ze mas pocit deprimovania, a vtedy je trochu clovek utiahnuty..rozmyslam, ako by si mohla na to reagovat, ked sa ti budu posmievat koli strojceku..vies, lahko sa to hovori, ale musis byt trosku viac sebavedoma..ano, ano sebavedomie sa tazko ziskava..skus si aspon uvedomit, ze do zdravo sebavedomych ludi, sa malokto odvazi vyskakovat, lebo vie, ze ako rozdal, tak aj dostane

Dr jajboli

Mala by si rodičom dôverovať a vyrozprávať sa im, podeliť sa s problémami, veď oni ťa určite pochopia. A neboj sa toho strojčeka, aj ja som mala a za mojich čias to boli ešte len strojčeky? Celú hubu som mala plnú a bola z plastu ši z kaučuku či z čoho. Predstav si bolesť, keď vyberajú nervy zo zubov! Tak to je už čo povedať a nie takýto strojček. No povie sa, že pre krásu treba trpieť, ale to nie je také trápenie! Neboj nič a v škole sa tvár sebavedomo a kašli na všetkých. Tu máš nás a v nás budeš mať aj podporu. Ja som si tiež myslela, že nemám priateľov, ale tu som sa našla a veľmi rada chodím na toto forum, hlavne na AHOJTE. Tam najdem pokoj, energiu a veľmi dobrých ľudí, ktorí sa navzájom podporujú. Takže hlavu hore a neboj nič. Nuž a rodičom sa vyrozprávaj. Ver mi, že ti budú vďační, že si sa im zdôverila. Mama je len MAMA a je nadovšetko a je to najbližší človek k nášmu srdiečku. TA držím ti palce a NEBOJ sa AHOJKY!

tweeety

dakujem vam , bojim sa ze pri tom zubarovi dostanem hrozny zachvat placu, aj teraz placem. Kekso ani ja neviem preco to zacalo, ale ja tie posmesky a urazky uz zvladat nedokazem ! A teraz na to realtivne nemaju dovod, som taka obycajna baba, mozno deprimovana ...Ale ked pridem so strojcekom?viete co o bude? ked som rodicom povedala ze ho nechcem, povedali mi ze uz do toho vrazili vela penati a nemam vymyslat. Oni nevedia co sa deje v skole.

Dr jajboli

Pozerala si Elán je Elán? Veď aj tá ryšavka mala strojček a bola aj ryšavá, a celkom jej ten strojček sekol v ústach.Neblázni, prosím ťa. Ja už toho mám skutočne dosť za sebou. Mala som chvíle, kedy som aj ja nad takýmito vecami rozmýšľala, ale som prišla na to, že je to detinské, zbabelé. Budú ťa obdivovať o pár rokov, lebo z teba bude úspešný a dobrý človek. Pamätaj, čo ti tu píšem, lebo ja to tak cítim. Držím ti k zubárovi palce a potom sa ozvi!!!

betulka

Tweeety,zober si to z inej strany,strojcek nieje dozivotny,co keby sa ti stali v zivote horsie veci,nebudem ti tu pisat priklady,no bez zdravia ako takeho ma clovek viac nestastia ako z jedneho strojceka ktory mas len docasne.

kekso

tweety, ten strojcek, to fakt nie take zle..mam kolegynu, ktora v patdesiatke si dala spravit strojcek, aby sa jej vyrovnali ocne zuby..ved to ma skoro kazdy piaty teeneger..ale mna zaujima aj to, preco mas v skole peklo, ako pises a aj rodina ta nechape..preco?

jej

urcite su v tvojom zivote aj pekne chvile a pre tie sa oplati zit...aj ja som mala strojcek na zuby a bolo to uplne normalne...takze zahod chmurne myslienky, hlavku hore

tweeety

Ano aj kvoli tomu, viem ze to nikto nemozete pochopit ale ja to vnimam tak,ze si skazim najkrajsei roky zivota. Vies na tie ich poznamky sa snazim kaslat uz 2 roky . A za ten cas sa zo man stala troska so socialnou fobiou a schyzonfreniou. O 10 tam mam byt, potom mozno napisem ako som dopadla. Ak tu este bzdem...

barbinka

to kvôli strojčeku takto vystrájaš? ešte sa raz sa zamysli a zistíš, že kvôli takej hlúposti sa neoplatí si zničiť život. kvôli ničomu. Ja mám 24 rokov a idú mi dať o dva týždne strojček. Jedine, čo mi asi bude vadiť je to, že mi bude prekážať v ústach, ale snáď si na to zvyknem. určite nie to, že budem zle vyzerať. v dnešnej dobe sa strojček už aj tak berie ako nejaký módny doplnok. a nech sa ti vysmievajú. však ty budeš mať o rok krásne rovné zuby, nie oni.tak kašli na nich.