ja som proti HAK priatel proti kondomom

Príspevok v téme: ja som proti HAK priatel proti kondomom
may

Rozhodla som sa prestat brat hormonalnu antikoncepciu. Samozrejme, ze mojmu priatelovi sa to nepaci. kondomy pouzivat nechce. Vraj je to ako ‘hrat pocitacovu hru’. Mam nepravidelnu menstruaciu, takze na plodne/neplodne dni sa spoliehat neda. Momentalne praktizujeme prerusovanu suloz….z coho je tiez flustrovany, pretoze chce este zostat vo mne, ked sa spravi. Urcite si nechcem dat zaviest teliesko(mam iba 28). Ako to riesite vy?…babatko zatial neplanujem.

tuk tuk

may,na tvojom mieste by som mu povedala,ze zenska lekarka ti povedala,ze zo zdravotnych dovodov musis vysadit HA a hotovo.Tak mlademu nevadi,ze si nicis zdravie a on si uziva....Charakter....

palomino

mademoiselle toto neviem ani ja, musim si to zistit. Mne sa to tiez zda dost drasticke, netuzim velmi po tom, aby manzel musel chudatko prejst cez tu proceduru, ale nasledujucich 6 az 8 rokov prerusovaku, kondomov a podobne je dost:( A dieta chceme planovane. Jooooj.

may

ak by sa nam babo pritrafilo, ja by som bola aj rada. ale priatel este nie je ready. tak tu ma skor obavi on ako ja. urcite ten Pharmatex vyskusam...le dufam, ze ma to neprekysli, alebo neskor nebudem mat precitlivelu sliznicu

mademoiselle

palomino, s tou spermobanou som si to precitala az po odoslani mojho prispevku. NO neviem ake su postupy potom v takom pripade, ci sa oplodnuje vajicko mimo tela zeny.

palomino

mademeoiselle ale ved pisem, ze sa spermie uschovaju, bud pozorna. Neposlem ho na sterilizaciu, ked predsa v buducnosti chceme mat deti...Akurat si musim zistit, co by to znamenalo pre mna. Ci by som musela potom podstupit IVF alebo co.

mademeoiselle

no aj by som tu vazektomiu tiez urcite neriskovala, pokial chcete mat este niekedy deti... a co s atyka toho pharmatexu, ja som skusala iba krem, jedine co mi na nom vadi, ze dost vyteka, ale ak ti mozem poradit, tak ma ucinnost 10 hodin, tak si ho daj apson take 4 hod pred stykom, len potom s anemozes sprchovat a ani po tom, teda nemozes s aumyvat mydlom lepsie povedane,ale ako doplnok k prerusovanej je to ok. No tiez si myslim, ze ak to clovek vie, tak riziko je minimalne, ale predsa je to bez ochrany a stat sa moze hocico:-)s tym uz treba ratat

palomino

may, je to 50 na 50. Samozrejme, ze by sme si spermie uschovali v spermobanke, vydrzia tam byt kvalitne do tych 10 rokov, zalezi od toho ktoreho muza. Manzel bol uz za urologom ohladom tohto, ale potom z toho zislo. No ved uvidime.

palomino

may, je to 50 na 50. Samozrejme, ze by sme si spermie uschovali v spermobanke, vydrzia tam byt kvalitne do tych 10 rokov, zalezi od toho ktoreho muza. Manzel bol uz za urologom ohladom tohto, ale potom z toho zislo.

palomino

Jasne, ja ti rozumiem, ja som take daco nikdy s inym chlapom neurobila, ja som brala hak aj kondomy sme pouzivali:) Tiez sme na prerusovaku vyse dvoch rokov, ked sa to robi dobre, riziko sa znacne minimalizuje, ale aj tak:(

may

...pri vazektomii riskuje, ze sa mu neobnovi plodnost.

ohladom Pharmatex - nemate s tymto kremom ziadne problemy/vedlajsie ucinky..?