Syndrom drazdiveho creva

chorecrievko

Na lekarov sa uz nespolieham, to mi mozes verit!!!
Povodne som sa pytala na skusenosti ludi so zahranicnymi objednavkami, lebo ked uz za nieco vyhodim stvrt vyplaty, potesilo by, keby sa to ku mne dostalo bez problemov.

NeviemNeviem

mno ja som uz absolvoval vyšetrenia krvi tie boli vporiadku aj všetky ostane vyšetrenia boli vporiadku.. uz som u druheho doktora davnejšie no nic stoho :( dal mi nazačiatku neake lieky odporučil probiotika .. a nic.
rng prosim ta ktore su tie enzymi čo dostanem na sr?

RNG

Dnes su na trhu volnepredajne doplnkove enzymi ovela silnejsie, nez tie predpisove.
Takze by som sa velmi nespoliehal v tomto na lekarov, ktori ich povacsine nepoznaju.

chorecrievko

Pankreolan a podobne volnopredajne lieky neviem ci pomozu ludom s chronickym problemom. Skor najdi dobreho lekara,spravte kompletne vysetrenie a uvidis kde zacat. Ja som skoncila pred x rokmi so 45 kilami a doktor na mna pozrel asi tak: ze skus sa napapat moja! No a potom spravil jeden krvny odber, druhy a vsetko zle. Len som tu navstevu dlho odkladala, tak to stihlo asi narobit šarapatu v organizme a stale mam problemy. Existuju pankreaticke (ci jak sa to vola:) enzymy,kt. ti moze predpisat len lekar, mne to dost pomohlo, je tam neporovnatelne vacsie mnozstvo lipazy, amylazy a neviem este akej azy, nez v tych volnopredajnych.
A pomaha nehltat "sprostosti", jest viackrat denne v mensich mnozstvach, tak ako to vsetci vsade radia.
Ale neviem, skusam dalej, lebo stale to nie je buhvico..

NeviemNeviem

no praveze to nebola opica ani nic takeho :( neviem čo som zjedol mal som to prvy krat( dočital som sa ze ibs moze byt aj s vracanim) tak asi som to prehnal so stravou neako len netušim ako asi mi chybaju enzymi alebo čo bol som sa v lekarni opytat na enzymi neake a ponukli mi iba neaky bromen abo ako uz ani neviem ako sa to volalo ale bol to enzym ananasu čo si radšej kupim ananas a pankreolan forte.. takze skoro ziadna ponuka..

ja-

pouzivam PSYLLIUM PLUS ktory obsahuje probiotika a aj ine zlozky a mozem povedat ze mi stale pomoze ked je mi zle a mam nejake krce a problemi s crevami...
len treba dodrziavat aj prisne dietu a nejest co drazdi creva.../u kazdeho je to individualne/
crevo je schopne kazdych 72 hodin sa samoUZDRAVOVAT ale ked ho neustale clovek drazdi jedlom co nemoze jest-tazko sa crevo zotavi uplne-k tomu sa pridruzi stres a ine veci...a potom sa tazko zotavuje...

NeviemNeviem

chorečrievko ak by si našiel neaku dobru stranku a neboli ziadne problemy s objednavanim .. vyplnanim neakych pochybnych udajov.. atd tak mi prosim daj vedet tiez by som mal zaujem o silnejšie probiotika..
netušite niekto sčoho moze byt vracanie zavraty točenie hlavy ranne
mal niekto s ibs podobne priznaky???

chorecrievko

Ahojte,mam precitanu celu diskusiu a viem presne o com pisete aj preco vam niektorym odchadzaju nervy. Nemam tuto diagnozu oficialne v karte ani to nepovazujem za ziadnu chorobu, ale priznak alebo dosledok inej choroby. Mam alergiu a intoleraciu potvrdenu uz asi na vsetko roky a stale tam nieco pribuda, hoci dietu dodrzujem dost poctivo:( Lekari mam pocit len tipuju a skusaju lieky rad-radom. Ja som uz vyskusala asi tiez vsetko co je na trhu, ale okrem prazdnej penazenky vysleok ziadn:( Jedine co mi ako tak pomaha je psylium.
Tak chcem skusit este na radu RNG kyseliny, enzymy a silne probiotika a ak nic tak potom uz len psychiater.
Len by som sa vas chcela spytat, ak ste objednavali cez net zo zahranicia ci nebol nejaky problem(ci to neostalo na colnici alebo tak.Dik