Syndrom drazdiveho creva

RNG

Neutralne formy C,cka spravidla nedrazdia zaludok(rozne askorbaty ako sodny, vapenaty, horecnaty a samozrejme ester C. Ja si kyslin caj obycajnou cistou kyselinou askorbovou, ktoru dostat aj v lekarnach na Slovensku za tri eura 100 gramov.

NeviemNeviem

aha .. dakujem..:) rng a moze sa napriklad to cečko podrvit a rozpustit v zazvorovom čaji?:) lebo všimol som si ze vtedy nedrazdi zaludok

RNG

Kto pise co?
Vyrobcovia doplnkov zasadne ako vsetci vyrobcovia o svojich vyrobkoch casto cigania(slusnejsie sa neviem vyjadrit)
A organizovana medicina neuznava davky vitaminu C nad odporucene denne davky z roku 1948, tj 70 miligramov.
Ale dnes uz miliony ludim pouziva davky ovela vyssie a ja sa riadim mojimi lekarskymi zdrojmi, ktore uz davno prijali vyskum Linusa Paulinga a mnozstva inych, kde je odporucane 3 gramy neutralneho vitaminu C denne plus.
Kyselina askorbova moze vyvolat hnacky u citlivych(okyslenie criev), ja s tym nemam problemy. Ale ester C je neutralna forma, nevyvolava hnacky a zdrzuje sa v tele ovela dlhsie, nez ine askorbaty alebo samotna kyselina askorbova.

Doplnky az na male vynimky sa mozu kombinovat bez problemov. Jedina kombinacia, ktora sa neodporuca brat naraz ale musi sa brat v casovom odstupe su zelezo, med, a zinok, a probiotika s antimikrobialnymi doplnkami.

NeviemNeviem

RNG chcem sa opytat neni su tri grami za den moc? kedze je to cečko aj s postupnim uvolnovanim a ked pišu ze davka sa nesmie prekročit nemoze zaškodit? a ma sa davkovat na lačno či ? a pri kombinacii aminikosilen plus cečka.. je vhodne aj probiotika kedze ich uzivam tri krat zaden .. nemoze to spatne zareagovat uzivam aj bečko nemam ho vysadit neviem či to mozem všetko ..

RNG

Vitamin C sa zdrzi v tele dost kratko, najdlhsie sa zdrzi forma ester C, ktora je dobre absorbovatelna a neutralna na zaludok a creva.

NeviemNeviem

rng zohnal som tie tri aminokyseliny uz len vitamin c vraviš ze tri grami denne? a prosim ta nahodou nevieš v akej forme ho mam kupit lebo vitaminu C musia mat vela ponuk tak asi celaskon nie či? :)

RNG

Nuz ja odobne beriem kyseliny enzymi , probiotika a vlakniny, inac by som poriadne netravil a tiez by ma naduvalo hrozne.

NeviemNeviem

RNG musim povedat ze nejedna tvoja rada mi dost pomohla.. za čo ti dakujem
no mam problem stym naduvanim neviem čo to sposobuje či uz nemozem trochu viac zjest ale dakedy to mam aj ked nejem tolko nevieš prosim neaky recept alebo radu nato ?

NeviemNeviem

ono to je individualne niekomu to pomoze inemu nemusi.. mne tiez zabrali ..
minimalne tak styri tyzdne aspom ..
ustup bolesti brucha - u 100 % pacietnov
uplne vymiznutie alebo zlepšienie priznakov - 95 %
normalizacia frekvencie stolice - 60%
redukcia nafukovania -44 %
a je natom niečo...
ak bude aj natom synBIO bude dobre :)