Alkohol a 15 rocne decka

Príspevok v téme: Alkohol a 15 rocne decka
ivana1111

Konzumácia alkoholu bude do dovŕšenia 18 rokov zakázaná. Dnes schválené znenie novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov stanovuje aj zákaz navštevovania verejne prístupných miest, kde sa podáva alkohol, mladým do 15 rokov bez sprievodu rodičov.
Čo vy na to..mne je to trošku prihluple, ako sa to da kontrolovat, a prečo by mali rodičia platiť pokuty, a okrem toho navštevu barov a diskotek mali dat tak ako v USA do 21 rokov....myšlienka je pekna, ale ako sa to bude dodržiavať, hlavne kontrolovaŤ, a sankcie by mali byŤ väčšie ale pre deti nie pre rodičov..

ppp

vikusa: mal som spoluziaka na ZS, ktory zacal fajcit v 3.rocniku...ale aspon co sa tyka alkoholu mali aspon nejaku mieru..Tychto co mam na strednej nezastavi nic....ale oni si sami nedaju, musia mat nejaku spolocnost, ktora ich pri tom vidi.

ppp

Podla mna to je dobra myslienka, ale velmi pochybujem, ze sa to bude dodrziavat. Mladi si najdu cestu k alkoholu a ked sprisnia pravidla, tak ich to bude tahat k nemu viac. Ja mam 17 rokov a alkohol som mal v sebe iba vo vynimocnych pripadoch(niekedy sa tomu neda vyhnut), no opijat sa kazdy tyzden(vacsinou v piatky a soboty vecer) je podla mna zle. Mam ale taky pocit, ze deti zacinaju pit v skorsom veku nie preto, lebo im to chuti, ale preto, lebo su si vedomi, ze robia nieco, co nemaju...Pripadne preto, lebo sa chcu vytiahnut pred svojimi rovesnikmi, a to bohuzial niekedy zaberie

lizanka

ze vraj telesne tresty nic neriesia...a ze nasilie plodi nasilie...lenze dovtedy si budu zasrani dovolovat, kym ich niekto poriadne nevyfliaska. poznam niekolko pripadov kde by preplesk vyslovene prospel, a to bez debaty. a dalo by sa povedat ze nech si mladi piju kolko chcu ked chcu zhumplovat vlastne telo, ale skutocnost je taka ze v podnapitom stave ohrozuju inych, nevraviac o ledva osemnastrocnych na mol zrubanych soferoch. mam 16 rokov, ale myslim si, ze vsetci mladi pijani by si zasluzili zavriet niekam na samotku aspon na 1/2 roka bez pijatiky, nech si uziju tie abstinencne priznaky.

vikusa

jedno dievca z vedlajsej triedy zo 6.A dokonca v 12 rokoch pije aj fajci,podla mna je to rodicmi.aj moj spoluziak fajci.je to HROZNE.

sedmikraska

evitka, nemusia im davat fukat, staci aby tam po nahlaseni prisla na kontrolu policia v civile a majitel ma po chlebe ak ho uvidia predavat nieco deckam.
Telesne tresty neuznavam ani doma nie este v skole. Nie sme zveri, ku detom sa da aj prehovorit- v tom zlyhavaju vychovne institucie

evitka001

neviem ako si dospela k úrovni mojej inteligencie ale prosím. Na mňa nikdy v živote učiteľ ruku nezdvihol. Vždy som sa totiž správala v rámci určitých spoločenských noriem. Keď sa nejakí s prepáčením zasrani nevedia vpratať do kože tak pohlavok im určite neublíži.

nikolka

akoze evitka nehnevaj sa, ale aby nejaky ucitel bil ziaka je vrchol...a to ze je to vychovna metoda, to je blbosti nad blbosti...
svedci o tvojej inteligencii

evitka001

Polícia môže postupovať iba v zmysle zákona a podľa návrhu nového zákona tým sopliakom fukať dať nemôžu. To ako sa správajú mladí, je vizitkou ich rodičov. Dajú deckám prachy a sú radi, že sa ich zbavia. V škole nemôžu dostať ani preplesk, lebo je to týranie. Zlyhávajú všetky výchovné inštitúcie.

sedmikraska

keby kazdy z nas dospelych co uvidi ako nezletilemu predaju co i len v potravinach pivo to nahlasil na policiu, tak by dostali tie obchody a bary pekne pokuty na ktore by tak lahko nezabudli a pre buducnost by si zapamatali, ze ze maju odolat krasnym 15 rocnym ockam :) je to teda aj na nas, ked uz deti na to rozum nemaju

dariaaa

Caute, suhlasim s tym ze male decka budu pit aj keby co bolo... Vsimam si z roka na rok ako to ide na hor, uz 12 rocni vedia co je to byt opiti. Myslim ze chyba bude aj niekede vo vychove. Male decka sa nemaju co flakat po nociach, rodicia proste nemaju istotu s kym su , kde su a hlavne co tam robia... Clovek sa normalne sam boji ist niekedy vecer po ulici ked vidi bandu malych faganov opitych, s nozikmi alebo podobnymi vecami. Jednoducho doba pokrocila tak, ze to co bolo tabu, uz nie je, a samozrejme decko nepochopi co to asi taka rakovina pecene je, alebo co vsetko si tym moze sposobit. Policajti by sa mali viac venovat takymto veciam. S tou hranicou do 21 rokov by som suhlasila. Az ma mrazi ked si predstavim, ze o par rokov ked ja budem mat dieta to bude az tak rozbehnute, ze mi bude chciet 10rocne chodit po nociach, papulovat, chlastat fajcit a co ja viem co... Proste hroza