Alkohol a 15 rocne decka

Príspevok v téme: Alkohol a 15 rocne decka
ivana1111

Konzumácia alkoholu bude do dovŕšenia 18 rokov zakázaná. Dnes schválené znenie novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov stanovuje aj zákaz navštevovania verejne prístupných miest, kde sa podáva alkohol, mladým do 15 rokov bez sprievodu rodičov.
Čo vy na to..mne je to trošku prihluple, ako sa to da kontrolovat, a prečo by mali rodičia platiť pokuty, a okrem toho navštevu barov a diskotek mali dat tak ako v USA do 21 rokov....myšlienka je pekna, ale ako sa to bude dodržiavať, hlavne kontrolovaŤ, a sankcie by mali byŤ väčšie ale pre deti nie pre rodičov..

dd

rodicia su od toho, aby si vychovavali svoje deti zodpovedne..podla mna..len je problem v tom, kto ako chape to zodpovedne vychovavanie.mne sa ten zakon tiez pozdava..15-rocne deti by akurat tak mali sediet na zadku a mysliet na svoju buducnost, ucit sa a nie sa flakat po baroch.ked tiez vidim, aka je vacsina dnesnych deti..az mi je zle..zrovna dnes mi to tak napadlo, ked som videla moju 13r.susedu ist s jej 12r.kamaratkou a 2chalanmi asi v ich veku spolu do jednej dolinky(predpokladam sa prejst, ale..).ja budem mat 23, necitim sa staro, skor este velmi mlado, ale keby som chcela ist na disko, tak sa tam asi citim ako stare zelezo, kedze sa tam zjavuju fakt 13-14rocne deti napite, ze im musia pomaly volat zachranky, sexovat tiez chcu niektore uz od 13-14, strasne.ked si pomyslim, kam to takymto stylom speje..

asdfjklô

no sak prave, dnesne decka su cim dalej drzejsie, samozrejme cest vynimkam, a viac si dovoluju, a to nie som vobec stara, ale zodpovednost maju rodicia, proste ako si ich vychovali, take su. nemalo by sa utocit na decka a zakazovat vsetko, o com pred 50 rokmi normalny clovek ani neuvazoval, ale normalne vychovat svoje decka. proste zodpovedny je rodic, urobil si to decko, tak nech sa stara. samozrejme, ze nikto nikomu nemoze nadiktovat, ako ma vychovavat svoje deti, ale su iste hranice...
a to s tou demokraciou... zas musite slovickarit a chytit sa hned prveho slova, ktore sa vam nepaci. proste som sa nechala uniest a vyslovila som svoj nazor...

tojesila

tvoji rodicia by si zasluzili metal, nechat 16tku prist domov o 12. v noci. ak predpokladam, ze tu kofolu nevypijes na ex a nepobezis domov.
Dufaj, ze nebudes taka sprosta za dva roky ako si teraz, ked budes mat tych 18.

nikolka

fakt fasa ked ja ako 16tka a abstinent nemozem ist vecer o 10tej v lete do baru na kofolu s priatelom abstinentom. nemuseli nas takto hadzat do jedneho vcera. a fakt je to stupidne ze do 18, neviem co sa tym ze mas 18 zmeni. To ze je to v papieroch ze si plnolety neznmanea ze dospejes zrazu....

svetozar

Tiez si myslim ze to nie je o demokracii, ale o tom co si tie nase deti dovoluju...piju fajcia, sexuju od 13 pomaly..ved je to hrozne..nieco museli urobit ti poslanci, aj ked podla mna je to malo..

klariii

assflkjo....bavime sa o alkohole, co to ma z demokraciou spolocne.
Doteraz nebol zakon a to ti nevadilo, teraz vysiel nejaky zakon a zrazu to vadi, ze sa siaha na demokraciu.
Ked uvidis decka chlastat, tak to oznam a necakaj ze sa bude poriadok robit sam. Samozrejme, ze zakon sa porusuje na celom svete, ale niekde ten zakon ani nie je.. a to je horsie.

asdfjklô

a inak to s tymi barmi, deti do 15 rokov mozu chodit do barov, ale tusim od deviatej abo desiatej vecer, tam nemozu chodit, jedine v sprievode rodicov

assfjklô

pre rodicov su tie sankcie, bo su za tie decka zopovedni, chapes, ziju spolu v jednej domacnosti a su za ne pravne zodpovedni.
a v usa? prosim ta, sak aj tak tam chodia decka pod 21 rokov, falsuju si obcianske, podplacaju vyhadzovacov. a hlavne si robia alkoholove zurkov vo svojich domoch, presne ako vo filmoch.
bude sa to kontrolovat, ale ja si myslim, ze iba zo zaciatku a potom max akcie raz do roka budu, ako so vsetkym.
a inak vsimate, ze pomalicky spejeme niekam do sociku, zachvilu zakazu kazdu koko.inu, proste stat chce mat vsetkych pod kontrolou, ziadna demokracia, maximalne iba v tom, koho si zvolime.
ale aj tak, zakazane ovocie chuti najlepsie, nie? proste, no a co, ked si uzakonili taku koko.inu, tie decka aj tak budu chlastat a fajcit a hulit a ja neviem, co este, a praveze este viac, na just...