Priberiem ked prestanem fajcit?

Príspevok v téme: Priberiem ked prestanem fajcit?
zazie2112

Ahojte,chcela by som sa popytat mozno niekoho vzdelanejsieho v tejto problematike, nez som ja alebo niekoho kto ma skusenosti!nejedna sa mi o situaciu, ze by som prestala fajcit a budem to zajedat, ale docitala som sa, ze priberiem aj ked budem jest rovnako ako predtym a dokonca aj menej lebo sa mi spomali metabolizmus!Mate s tym nejake skusenosti?Zas jak blaznovi kazdy den sa mi cvicit nechce a nemam ani cas!
Zda sa mi to dost velky trest prestat fajcit a este byt aj hladny a nervozny a este aj pribrat!!!Prosim poradte mi!

gabrielik

Vacsina ludi bude tvrdit ze skoro nic neje ale casto si ani neuvedomia kolko toho do seba naltacia podvedome a ani si to nepamataju alebo to nezarataju.

gabrielik

Ludia priberaju ak prestanu fajcit preto, lebo nervozitu z nedostatku nikotinu zahanaju keksickami, cukrickami a tak priberaju.
Je to podobne ako ked je niekto v strese tak pribera, ale ni zo stresu, ale preto ze viac je.

podolsky88

ja uz 3-ty den nefajčim totalne mi je zle a pomali nič nejem......moze to byt z toho ze telu chyba nikotin???

Martin_242

Nie, neprečítal som si to celé.
Fajčenie mierne zrýchľuje metabolizmus, takže odpoveď je: áno, ak prestane fajčiť, pravdepodobne mierne priberie.

tralala

Martin, ale asi si si neprecital prispevok ktory je pod tym tvojim, hmm? Resp. aj zazie v uvode temy pise, ze ak NEBUDE to nefajcenie zajedat, ci priberie..

Martin_242

Veľa ľudí keď rpestane fajčiť prejde nevedome alebo z nervozity na iné "maškrty" z ktorých sa už ale priberá.

suedenim

No vacsina ludi priberie prave preto,lebo ked prestanete fajcit, spomali sa metabolizmus. Moja sestra prestala fajcit, a kedze vedela ako to chodi, zacala pravidelne cvicit, vynechala pecivo,stravovala sa delenou stravou,vynechala sladkosti a tak...a za tri tyzdne pribrala asi 5 kg aj tak. Ano,statistika je taka,samozrejme je to individualne..ked som prestala ja,nic sa nezmenilo. Zrychlujte metabolizmus inym sposobom. Pite vela zeleneho caju,papajte lecitin a tak...A trosku upravte stravu:)

zazie2112

Jasne ze ked zacnem viac jest, tak priberiem. Ale ja som to uz skusala a zvladla som nejest viac, vela som pila, zuvala zuvacky a nejedla som viac. ja som sa len chcela dozvediet, ci si myslite ze kedze fajcenie zrychluje metabolizmus, tak ten sa potom spomali a telo priberie samo od seba. Citala som ze fajciar denne spali fajcenim asi tolko kalorii kolko maju 2 banany a to sa neskor prejavi na vahe. ale asi je to fakt velmi individualne.