Klimaktérium-HSL

maik

Andula, mojej manželke pomáha Woman Aktiv, obsahuje kalcium, vitamín D3, pomocou prírodných fytoestrogénov pomáha pri hormonálnych zmenách. Mala problémy po 5 ročnom užívaní hormonálnych náplastí, s týmto sa dala do poriadku.

andula.c46

RNG, dík. Návaly som ešte nezbadala,ani iné príznaky menopauzy,nebyť len toho,že ten môj jeden vaječník už nevyvoláva menzes. Som si vedomá,že by som to určite zvládla aj sama,stravou,vitamínmi. Veď celý život som nebrala lieky,myslím nejaké antibiotiká,prírodná liečba mi stačila. O tom YAME si preštudujem ,dík za radu. Neviem,prečo sa moja lekárka takto rozhodla.....

ifka

:-)))..tak andula,tebe nehrozi ziadna osteoporoza.takto by sa mala udrzovat kazda zena:-))...mozes to kludne povedat lekarke,ale aj nemusis..mozes jej napriklad povedat,ze to beries,ze ako ti je z toho dobre....a po roku,ked ti povie,ze sa ti vsetko zlepsilo jej povedz,ze to preto,ze si nic nebrala:-)))))))))))))))...ked chces ostat zdrava,nedaj sa ukecat na ziadne hormony:-)))drzim ti palce a papaj vela cesnaku,cibule...atd..

andula.c46

Srdečne Vám ďakujem za ohlasy,mám z toho naozaj obavy. Doposiaľ som nemala žiadnu chorobu,okrem ženských ťažkostí.Športujem v zime na lyžiach,v lete plávam,bicyklujem,jazdím s priateľom na motorke,kondične cvičím aerobik. Mám 46 rokov,164 výšku a 58 váhu. Rozhodla som sa vysadiť okamžite ten humus,mám to povedať lekárke? Hm?

RNG

inac, aby som doplnil, moja zena prestala mat kompletne tie navaly(zima, teplo), ked brala denne 4 az 5 kapsul yamu.
A mam niekolko pribuznych co s yamom a mineralmi sa dostali z osteoporozy a dnes maju normalnu hustotu kosti.

ifka

ahoj andula.najprv ti chcem napisat,aby si vsetkemu,co povedia lekari neverila.vezmi si z toho taky stred.ja robim v zdravotnictve 21 rokov,cize som az prilis v obraze.nenechaj si nic nanutit lekarkou.hlavne nie hormony.najprv by ti mala vysvetlit,ze preco ti odumiera vajecnik,lebo rozumny dovod by zaujimal aj mna. :-)..ja som nastastie v zivote ziadne hormony nebrala,ani brat nebudem.mam 39rokov,cize mna sa este prechod netyka.nenechaj si nahucat do hlavy,ze nebudes mat navaly a podobne veci.je to uplne prirodzene pocas klimakt.,a je v tvojom zaujme to vydrzat.je plno vselijakych prirodnych pripravkov,dalej existuje paralen a pod.,tak tymto si vies ulahcit navaly.odvapnovaniu kosti zabranis zvysenym pohybom.to znamena,ze vsade,kam sa len da,treba chodit peso.a pokial mas adekvatnu vahu k svojej vyske,tak ziadne odvapnenie nemas.lieky su dnes cisty tvrdy biznis.nie pacient,ale zisk je najdolezitejsi.nastastie ja robim pri lekarke,z ktorej si ostatni mozu brat priklad.

RNG

Indivina obsahuje synteticke hormony
estradiol valerate a medroxyprogesterone acetate.
Nevidim ziadny dovod na branie syntetickych skodlivych hormonov, ked sa daju brat polotovary, z ktorych si telo vie ucinne vytvorit samo chybajuce hormony.
Mojej zene vyborne pracoval yam, pakoren, ktory mexicky indiani varia a pouzivaju ako prilohu k jedlu, podobne ako my zemiaky.
Staci 2x1 gram sucheho yamu na dodanie dost materialov (Diosgenin) na vytvorenie vlastnych estrogenov a progesteronu.
V prechode je dobre brat aj trocha extra minewralov na kosti, kedze spotreba tela v tom case je zvysena.
Odporucam 2 kapsule s dvoma+ spirulinami na vecer.

andula.c46

Ahoj Ifka,dík za ohlas,trochu som ostala v rozpakoch,čo si napísala. Ja som si čítala príb.leták o lieku,aj som zvažovala,či ho brať,mám obavy, ale lekárka je presvedčená,že ho mám brať. Vieš,som po troch operáciách,vybrali mi jeden vaječník,z druhého mi robili nejaký výštik,maternicu mám. Prestala mi chodiť menštruácia,ten jeden vaječník nestíha pracovať. Mám 45 rokov a vraj aby som nemala návaly,rednutie kostí a iné sprievodné znaky vraj prechodu. Ty si ho brala? Vieš,keď sa mám za ťažké prachy dobabrať,tak to radšej nie.Som ináč zdravý človek,nemala som doposiaľ žiadnu chorobu,lekárov nepoznám.Čo robiť?