Creatin

Poster

bugino podla mna to ma zmysel, aj ked samozrejme treba si ujasnit na co.. a nie je kreatin ako kreatin.. my s manzelkou tiez uzivame nejaky ten cas, zacali sme o tom uvazovat ovela viac, ked sme zacali chodit liezt kade tade po skalach aj do zahranicia a potrebovali sme mat aj viac energie aj celkovo podavat lepsie vykony..

bugino

caute chcel by som obnovit temu, zaujima ma ake mate skusenosti s kreatinom, ma jeho uzivanie podla vas zmysel? Je tu niekto kto to nejako dlhodobejsie berie, ze teda ake vysledky moze priniest? Uz viackrat som o tom pocul, aj vo fitku sa vela ludi o tom zvykne bavit, ale teda pre mna je to nieco, co oskusane nemam tak neviem a nechcem skusat len tak kadeco na sebe. Preto by som bol rad, keby ste sa podelili so skusenostami :)

Genesis

Ja rozhode kreatin neodporucam z nasledujucich dovodov:
1. Vyrazna zataz na oblicky a to tak ze oblicky musia filtrovat z krvi velke mnozstvo jeho metabolitu a zaroven viaze neprirodzene velke mnozstvo vody do svaloveho tkaniva a narusa tak system hospodarenia tela s vodou cim sposobuje dehydrataciu aj napriek tomu ze pijete vzdy ked ste snadni. Mne osobne kreatin 5g na den trvale zhorsil filtracnu schopnost obliciek to znamena ze sposobil ich trvale poskodenie. Neverte zmanipulovanym zaplatenym studiam ktore tvrdia ze uzivanie kreatinu je pre oblicky bezpecne. V suplementovom priemysle a farmakologickom je uplne bezne ze sa vysledky testov zamerne skresluju aby sa mohol produkt alebo liek predavat. Vsetko je o peniazoch. Netvrdim ze vam kreatin znici oblicky len co ho pozijete, to nie, jedna sa o postupny proces poskodzovania a postupne zhorsovanie oblickovych funkcii. Jedinou ako takou obranou je ze musite primat vacsie mnozstvo vody, nespolehajte na smad hlavne nie v letnych mesiacoch.
2. Urychluje muzsky typ vypadavania vlasov u predisponovanych jedincov z dovodu ze vyrazne zvysuje konverziu testosteronu na DHT.
3. Prirastky ziskane kreatinom po vysadeni velmi rychlo zmiznu.

petrkvapil

Ahoj, zalezi na tom, jake jsou tvoje cile - zdali nabrat svalovou hmotu, nebo silu. Kazdopadne celkem super ceny najdes tu www.nutrinoid.cz a davkovani, tam si dej pozor. Mesic brat, mesic ne, aby to melo ucinky.

CR7fan_7

prosím vás, objednala som si creatine monohydrate ale neviem do akej vody si to mám sypať, či do čistej alebo ochutenej alebo akej? .. môžete mi prosím vás poradiť :)

abc111

Kreatín si vytvára aj samo telo, ale nie vo veľkých množstvách. Slúži na obnovu aktivity svalov, aby neboli po cvičení unavené.
Ja som si to objednal, tak som zvedavý na ten zázrak:-)

makko

podľa nedávnej štúdie je kreatín neškody, ale samozrejme to netreba preháňať s dávkovaním a treba pri tom cvičiť. Ja používam kreatin monohydrate vždy z tejto stránky,kde je lacný a kvalitný a som spokojný. -odkaz odstránený-