"svokra"

Príspevok v téme: "svokra"
marga

ako zistim ci ma priatelova mama ma rada?Sme spolu len kratko (2 mesiace),konflikty s nou nemam,ale akysi vnutorny hlas mi nasepkava ze ma nejak extra nemusi,neviem preco.Som mile inteligentne dievca,este sa mi toto nestalo,vzdy ma vsetky "mamky" priatelov zboznovali.Ona je tiez fajn zena,je mi velmi sympaticka.Komunikujem s nou normalne,ked sme u nich doma,ze kam ideme atd,ale nikdy sa ma ani nespyta ako sa mam,ani ako sa mi dari,nic :(

tinka228

no napr. urobila scénu, keď sme sa vrátili od našich z chaty. Ako soplavému chlapcovi vynadala, že už dnes nikam nejde a ostane doma. No trapné na entú. A to sme vtedy mali obidvaja asi 22 rokov. Alebo hocikedy, keď sme u nich boli tak len zazerala na mňa. Alebo začala spomínať jeho bývalú. Môj muž je na rodičov veľmi mäkký. Nechápem to. Ja keď mám problém s našimi, tak to poviem na rovinu, vydiskutujeme to a je pohoda. U nich to tak nefunguje.

tinka228

No tak u mňa to bolo jednoznačné. Mňa svokra neznášala úplne od začiatku. Ale nie kvôli mne samej, ale kvôli tomu, že som jej začala okupovať syna. Čiže ona by neznášala každú jednu. Chodili sme spolu 6 rokov. Potom sme sa vzali (sme spolu 2 roky) a momentálne sú vzťahy úplne pretrhnuté. Nevideli sme sa 7 mesiacov. Čiže zhruba ako sa nám narodil syn. Do vtedy to ako tak fungovalo, dokázali sme sa zdvorilostne pretvarovať. Muža to samozrejme trápi, aj sme sa kvôli tomu hádali, ale predsa sa nejdeme kvôli tomu rozvádzať. Takže USIKO nie je to celkom pravda ako si napísala, že veď nechodíš so svokrou. Ono to vždy nejakým spôsom vzťahy naruší. Ver mi, vlastná skúsenosť.

usiko

marga...jednoducho to neries, nezistis to, lebo ludia sa pretvaruju..a okrem toho, nechodis so svokrou ale s priatelom....netrap sa, nie je asi dolezite ci ta ma rada, ale ci ta respektuje ako synovu priatelku....

mademoiselle

ja som to vycitila ze am nemsi, neviem ako ale hned som aj mame vravela, ze mam taky pocit, zato jeho ocino ma mal rad ako dceru, ale boli tam iste probelmy po rozchode, to je jedno, tak som sa aj v nom dost sklamala. To je jedno, no rposte som to vycitila. Mne priatel nikdy nepovedal, ze mamka si ma oblubila- tiez som jeho prva- co sa tyka vazneho vztahu, ale ja to nepotrebujem ani pocut, to uz vidis na cloveku ako sa k tebe sprava a tak. Nestresuj, uvidis ako s ato casom vivinie, po 2 mesiacoch je to fakt kratka doba. NO vidis, ja som prvy krat u nich spala cca. po pol roku (sme z inych miest) a to jeho mamka tym nebola nadsena, ale uz si zvykli, ze som tam pomaly viac ako doma:-) chce to naozaj len cas.

marga

no prave,a ako si citila ze ta nema rada?:)mne sa napriklad ponukla ze mozem u nich prespat,aj ine veci,ale neviem preco mam stale taky zvlastny pocit.Mozno preto ze priatela vkuse "buzeruje" ked sme spolu (ze kedy prideme,kam ideme,nech ide este do obchodu..),mozno to nemysli zle ale...Na druhej strane je pravda ze on este priatelku nemal,tak mozno je to len nova situacia?? No a podla coho zistim,ci som jej symptaticka alebo nie ?? Byvali priatelia mi hned hovorili ze "mamke si sa velmi pacila",ale on mi take nieco este nikdy nepovedal.Neviem ci sa ho mam spytat na to alebo nie

mademoiselle

ahoj, ja si myslim, ze ste spolu dost kratko na to, aby sa dalo vraviet, ci ta ma alebo nema rada. Vies to uvidis az casom. Mna sa tiez moja "svokra" za takmer 3 roky nespytala ako sa mam a ako s ami dari- to vsetko vie od mojej polovicky:-)) Ale uvidis casom ako s ato vyvinie. Asi si musi zvyknut, ze jej syn niekoho ma a to vsetko chce cas. Nevesaj hlavu, ak si taka ako pises, tak ta asi nemoze mat rada. Aj ked mama mojho ex ma neznasala od zaciatku, aj ked mi to nikdy nedala najavo, ja som to citila. Jezibaba s aukazala ked sme sa rozisli a mne sa potvrdilo, co som si cely cas o nej myslela:-) Ale na terajsiu "svokru " nemozem povedat kriveho slova, je to super zena a mam ju rada.:-)