mate skusenost s implanonom?????/

jani

ahojte
ja ho mam uy 4 rok tj. po 3 rokoch som si ho dala a zaviest novy prve tri roky som nic npoyorovala som rada ye mam menstruaciu len ked som v strese alebo pri ymene prostredia casto cestujem. tuto otayku som dala ja ci yeny maju a ake skusenosti s implanonom ay teray v stvrtom roku yistujem ye pribrala som tayke sa ybavujem vahy mam 24 rokov inak som s tym velmi spokojna je to pohoda ale vidim aj to ako menim nalady som unavena....

ajtyon

- chýbanie menštruácie (cca 21%)
- nepravidelné krvácanie a špinenie (26,1%)
- zavádza lekár pod kožu ramena v lokálnom znecitlivení
.
obsahuje len jeden druh hormónu - etonogestrel, neobsahuje estrogén, ktorého každomesačné prerušenie vedie k začatiu menštruácie. Pri užívaní implantátu sa môže stať, že menštruácie budú prichádzať zriedkavejšie, menej pravidelne a budú slabšej intenzity. Tento jav sa považuje aj za nežiaduci účinok implantátu, u niektorých žien ešte môže tento druh hormónu, tak aj aj všetky ostatné hormonálne antikoncepcie spôsobovať vyššiu chuť do jedla.
.
.
Riziko ostatných vedľajších účinkov je podobné ako pri iných druhoch hormonálnej antikoncepcie, snáď horšie to môže byť s náladovosť
.
.
Najčastejšie sa vyskytujúcim vedľajším účinkom implantátu sú možné zmeny pomerov krvácania. Často sa vyskytuje úplná amenorea na určité obdobie po zavedení- (úplné vymiznutie menzes), alebo sa menštruácia výrazne oslabí. U niektorých žien môže dôjsť k nepravidelnostiam krvácania. Všetky tieto zmeny sú spôsobené tým, že implantát neobsahuje hormón estrogén ale obsahuje iba gestagénový hormón etonogestrel.

nat

ja tiey o nom uvayujem, niekto mi ho odporuca niekto uplne protestuje, dopocula som sa uy aj ye je to nebeypecne este v mladom veku lebo je to velkz yasah a vela hormonov a tak je moyne ye nebudem moct mat deti ked mi ho vzberu, tak fakt neviem