MARTIN_242 kuk sem:-)

Príspevok v téme: MARTIN_242 kuk sem:-)
kacicka

ahoj, citam, ze dost vela radis na fore ohladom chudnutia a zdraveho zivotneho stylu. Velmi chcem schudnut, 5 dni sa snazim nejest sladke a ani ve,mi nezdrave jedla, chodim kazdy den na korcule na hodku a plavat na hodku. Ale potreovala by som niekoho, kto by mi poradil, ako sa stravovat, a podobne- mat niekoho "nad sebou", takeho pomocnika. Neujal by si sa ma???

kiarka

citatelka : ja mam ten isty problem a tiez sa mi paci ked trcia bedrove kosti ale tiez neviem ako sa k tomu dopracovat mam 51kg a 170cm aj ked mi trosku trcia ale neni to podla mojich predctav:(((

l.inda

citatelka odporucam ti vodu ako jediny prijem tvojho jedalnicka,tak tvoje kosti urcite trcat budu...a potom pozdrav v kremnici na psychiatrickej liecebni mojho znameho...tiez sa mu pacili kosti

joanne

martin,
som rada že existuju takto vzdelani ludia čo sa týka stravovania.lebo ked občas čítam "výplody" mladých dievčat ktoré nemaju páru o tom ako sa stravovať,stále skušaju nejaké šibnuté diety a trápia sa hladom, tak mi je až smutno.a pritom mám pocit že všade kde sa len pozrieš tak sa propaguje zdravá strava. stále dookola sa omiela čo jesť a čo nejesť, takže mám pocit, že kto len troška chce tak musí naraziť na tieto informácie.

\"citatelka\"

Ahoj nie nehnevam.Mozno to z mojho prispevku znie,ze som chuda a chcem byt este viac ale tak to nieje.Tie bedrove kosti sa mne pacia osobne a taktiez aj ked ich maju ine stihle baby mne sa to proste paci.Som stihla to je fakt ale nie chuda a tuk ak sa to da tak nazvat tak mam aj ja to mi mozes verit.Ale dik aspon za taky prispevok,ze si si ho vsimol :)

Martin_242

"citatelka": Ahoj, nehnevaj sa prosím, ale ja tu radím podľa mojho najlepšieho vedomia a svedomia a nemôžem niekomu, kto trpí podvýživou radiť, ako sa stať kostrou.
Odkiaľ si nabrala, že trčiace kosti sa niekomu páčia?
Kam sa chceš chudnutím dostať?
Prosím Ťa pekne, spamätaj sa kým je čas, kým nieje neskoro a choď si dať zmerať k lekárovi telesný tuk, povedal by som, že bude tak okolo 5%, čo môže byť dlhodobo pre ženu aj smrteľné.

\"citatelka\"

Ahojky Mam taku mozno neobvyklu otazocku,ako sa dopracovat k odstavajucim bedrovym kostiam?Vravia mi,ze ich mam dost viditelne ale aj napriek tomu chcem este viac a tiez aj v oblasti ramien.Da sa k tomu vobec dopracovat nejakym "sposobom" este viac? Mam 166cm,45kg a 18r. Viem,dost blba otazka,ze ako sa k tomu dopracovat,ale ajtak clovek nikdy nevie....

Martin_242

Ahoj Sashique! Anémia so stavbou Tvojho tela nemá naštastie nič spoločné.
Tá môže spôsobiť veľmi ľahko únavu pri športe, ale ako vidím, športuješ celkom dosť.
Celulitída aj v šestnástke je už dnes celkom bežná vec, nerob si z toho veľkú hlavu, majú ju takmer všetky ženy, obzvlášť tie, ktoré majú na stehnách a zadku viac tuku, máte veľmi tenkú kožu a je to proste vidieť.
Budeš to mať ťažké, Tvoja postava sa formuje do tzv. tvaru "hrušky", teda útly vrch, zato silnejší spodok tela.
Váhu máš dobrú, pohybu viac ako dosť vzhľadom k Tvojej anémii až moc.
Takže ostáva jediné - strava.
Ako iným v podstate doporučujem to isté - vyhýbať sa tukovým nástraham v podobe kalorických jedál, sladkostí, jedál pripravovaných na tuku, ochuteným nápojom, jesť pravidelne každé tri hodiny, raňajky majú byť najsýtejšie, v ďalších jedlách uberáme. Posledné jedlo je ideálne bielkovinové, môže byť aj pred spaním.

tinka228, Ty to robíš naozaj múdro :) vyhýbaš sa stánkom aby Ťa nezlákali, aktívne sa chrániš :)
Ale na druhú stranu, dnes sa už robí aj nízkotučná zmrzlina a tá veľa energie nemá, ak si teda nedáš hneď 10 kopčekov :) čo si určite nedáš.
Zmrzliny majú energetickú hodnotu od 300 do 1200 kJ, takže záleží na tom, AKÚ si dáš...

Ahoj megi 69! To číslo v Tvojom nicku tak trochu niečo naznačuje... :)
Ďakujem za opýtanie, ja sa mám naozaj veľmi dobre.
Kŕčové žily sú dedičné a to, že stojíš 12 hodín v práci tomuto stavu bohužiaľ vôbec nepomáha.
Tebe by som po 12-ke odporučil krátku prechádzku a jednoducho si doma vyložiť nohy, aby Ti z nich odtiekla nahromadená krv.
Po 12-hodinovej smene o nejakom športe netreba hovoriť, na to nebudeš mať čas a ako sama píšeš, ani nevládzeš.
Preto treba upraviť dôsledne stravu, pri Tvojej výške by sa zišlo zhodiť 10 kg.
Pomôže to aj tým zaťaženým nohám, ver mi.
Máte v práci chladničku, respektíve, je možné aj počas pracovnej doby pravidelne jesť?
Preto sa tak hlúpo pýtam, lebo dnes už sa nejaké ľudské potreby neberú v úvahu a veľa ľudí má nad hlavou nainštalovanú kameru, takže o nejakej prestávke nemôže byť ani reči.
Zásadne ale nemôžeš jesť tak, ako doteraz, teda 3 jedlá.
Jogurt niesú raňajky, ten patrí na desiatu.
Ako aj iným, aj Tebe poradím jesť 5-krát denne malé porcie v pravidelných intervaloch, telo si zvykne a zrýchli metabolizmus, nebude musieť "šetriť" energiu z prijatých jedál, pretože ju dostane každé 3 hodiny.
V tejto dobe ľudia prijímajú hlavne veľa rafinovaných tukov a nekvalitných sacharidov, potom priberáme.
Zaraď do jedálnička komplexné sacharidy (ryža, cestoviny, zemiaky), bielkoviny (tuniak vo vlastnej štave, nízkotučné syry, tvaroh - odporúčam ako posledné jedlo so zeleninou).
Zásadne pi len čistú vodu, prípadne neochutené minerálky.
Sladkosti, vyprážané a podobné somariny už azda spomínať nemusím.
No a vo voľné dni, predpokladám, že ich máš, vtedy je vhodný čas na šport, akýkoľvek, ak nešportuješ, začni pestovať dlhé prechádzky v lese, zo začiatku v pomalšom tempe, potom postupne pridávaj, záleží od kondície, výdaj energie urýchli zníženie váhy.
Unaviť sa takto je veľmi prospešné a čerstvý lesný vzduch taktiež.
Najhoršie je vo voľné dni nerobiť nič, vtedy má človek chuť len jesť.
Pre dobrú postavu treba naozaj obetovať veľa času, sebazapierania, námahy i peňazí.
Ale neboj sa, takmer vždy sa niečo s postavou spraviť dá.

Ahoj joanne! No, priznám sa, že ma to potešilo, ďakujem!
Ak budem vedieť, samozrejme Ti rád poradím.

joanne

martin,čítam tu tie tvoje rady.klobuk dolu,vidno že si v obraze.a obdivujem tu tvoju trpezlivosť všetkým radiť.
možno sa na teba obrátim aj ja.

megi 69

aHOJ mARTIN,AKO SA Máš?SOM RADA,žE SOM NAšLA ZAUJIMAVú STRáNKU.BUDEM RADA,AK AJ MNE DAš DOBRú RADU.mAM 153 VýšKU,A MáM 64 KG.pRIBRALA SOM,A TERAZ MáM PROBLéM S VáHOU.rOBíM 12-TKY,PRIčOM CELý DEN STOJíM NA NOHáCH.máM AJ KRčOVé žILY,TAK TERAZ VLASTNE ANI NEVLADZEM CVIčIT.cEZ DEN VELA NEJEM.nA RANAJKY JOGURT,NA OBED POLIEVKA+DRUHé JEDLO-ALE ANI TO NEDOJEM.pO šICHTE,KED SOM DOMA,TAK SOM TAKá HLADNá,žE MI JE TO JEDNO.aLE TERAZ,Už MáM CHUT NIEčO PRE SEBA UROBIT.pROSíM TA PORAD AKO NA TO.