Vecer- radsej bielkoviny nez ovocie

RNG

Ja, telo sa treba naucit "pocuvat", aby sme vedeli regulovat prijem potravin, zataz,a celkovu zivotospravu na optimalnu funkciu.Ludia v zhone na to zabudaju. Pocuvaju na vonkajsie signaly a vnutorne sa snazia ignorovat. tym si velmi skodia.

Martin_242

Každý si na sebe vyskúšajte, koľko bielkovín vám v noci dobre strávi.
Nemusíte to preháňať, niekomu nevadí tesne pred spaním nacpať do seba 50g bielkoviny (mne - konkrétne kazeín, ten sa trávi celú noc), inému je aj 10g veľa.
Spravte si ľahké jedlo najmenej dve hodiny pred spánkom s vyšším obsahom bielkovín, málo tukov a cukrov.

tamarka

presne ako hovori barbinka...do dvanastej je nase telo nastavene tak, ze spalujeme viac kalorii..poobede a hlavne vecer je to uz spomalene, preto by sa ovocie nemalo... kvoli tej fruktoze

RNG

lenik, to je kravina ze na vecer sa nemoze jest nic. Mozes jest vsetko, ale dost skoro, aby si si nelahla s plnym zaludkom.Kedze bielkoviny sa travia dlhsie, jedz mensiu davku.To je cele.

barbinka

ja osobne jem ovocie iba doobeda do dvanástej. z hľadiska chudnutia by sa malo ovocie jesť len do tej dvanástej. Ovocie obsahuje ovocný cukor - fruktózu, ktorá sa veľmi rýchlo vstrebáva a ak jej energia nieje využitá, ukladá sa vo forme tuku.

lenik

super takze vecer uz nemozem jest ani bielkoviny ani ovocie? ci ktore mozem? uz mi z toho harasi ked sa zrazu nic nemoze vecer jest

RNG

bielkoviny su dost tazko stravitelne, preto ovplyvnuju spanok. Hlavne vacsie mnozstvo na vecer na nepokojny spanok.
Inac ovocie ma velmi malo kalorii, zelenina este menej. Niektore zeleniny dokonca tak malo, ze sa na stravenie spotrebuje viac energie, ako zelenina v sebe ma.

fraisee

ja som sa nikdy neridila tym,ze cukry iba doobeda a podobne capiny, jest treba v malych mnozstvach a zdravo, cize ci si das cottage syr na ranajky alebo veceru je uplne jedno.