BLCHY

Príspevok v téme: BLCHY
00001

Poradte mi niekto čo mám robiť... Bývam v rodinnom dome a moji starkovci na prízemí majú dnu mačky (momentálne 3). I keď sa snažím a stále upratujem vždy sa kde tu nájde nejaká tá blcha. Fakt je že dole to vypadá katastrofálne lebo oni už veľmi nevládzu. No my hore máme vždy čito a máme aj nové podlahy. A hore mačky nechodia, takže jedine ako sa sem môžu blchy dostať je že si ich sami donesieme. Takže jediné riešenie čo ja vidím, je nechodiť dole ku starkej, aby sme si nedoniesli darček. Ale keď moji rodkáči si už o mne hádam myslia že som nejaká paranojička, lebo vždy šomrem na blchy a oni len kývnu rukou. Je to o nervy, čo mám robiť? Keby aspoň neštípali tie malé svine:(

deddy

blchy su medzihostitelom pasomnice, takze neboj sa netrpis paranojou, takze macky chytit, dat odblsit (najlepsie nejakym prostriedkom od veterinara), mozes to urobit i v case ked starka nebude doma (jedina istota), ale urcite sa blch treba zbavit, a byt a dom vsstriekat nejakym prostriedkom proti blcham (ale pooupratovat treba i u starky), pretoze blcha kladie vajicka najma do prostredia macky(i psa), takze samotne odblsenie nema velky vyznam pokial sa neodblsi i okolie
drzim palce

radana

Macky treba davat pravidelne ockovat a tiez kazdy pol rok odcervovat.Pri odcervovani macky da veterinar pri krku macke taku vodicku,ktora sa vstrebe a to je aj na odcervenie,na odblsenie a taktiez proti usnym roztocom.Takze urcite treba skocit k veterinarovi a on macicky aj odblsi :D

dingo

Podľa mňa najskôr odblšte tie mačky a potom aj celý dom. Iba tak sa môžete zbaviť bĺch. Keď zabijete tie blchy, ktoré majú mačky, pomali by mali blchy vykapať. Pretože mačky sú domovom bĺch. Jesto taký prípravok, ktorý sa dáva mačkám za lopatky. Je to účinné. A tie mačky chodia aj vonku? alebo sú iba vo vnútri domu?

cat

hm...asi by som dala najskor macky do pucu :) ale zalezi na tom, ako velmi su tam tie blchy rozsirene.. ak su velmi rozsirene, nejaky postrek hadam..