PAPRADE - AKA STAROSTLIVOST?

Príspevok v téme: PAPRADE - AKA STAROSTLIVOST?
kvetinocka

Viem, ze to sem vobec nepatri, no chcem sa spytat takuto vec: Pokazde, ked si kupim paprad (krasnu zelenu), presadim ju, staram sa o nu tak, ako by sa patrilo, po urcitom case sa jej zacnu listy susit a celkovo sa vysusi (pritom zalievku ma). Fakt neviem, v com robim chybu, pretoze u nas v robote mame krasne paprade, pricom starostlivost o ne nie je bohovie aka. Ja sa snazim vzdy, aby mala najvhodnejsie podmienky a vzdy to takto dopadne. Chcem sa spytat, ci nemam niekto z vas podobne problemy s papradami? Ak hej, ako ste ich vyriesili? Este raz sa ospravedlnujem, ze to pisem zrovna do fora zdravie, no myslim si, ze su tu ludia, ktori by vedeli pomoct aj v takejto veci. Dakujem

majjja

mne pomohlo presadit do kupenej hliny a mam ich v tmavom kute v kuchyni.Cim menej si ich vsimam a polievam len ked maju suchu zem t;ym divokejsie rastu .nemam ich v slnecnej miestnosti.

kvetinocka

dakujem za rady. Ja mam terajsiu paprad v rohu v kuchyni, tiez tam je prijemne tma, ani ju neprepolievam...snazim sa dodrziavat presne to, co si mi napisala - no nie je to ono :((

jancecka

paprade nesmú byť na priamom slnku, lebo sa rýchlo zosušia, treba ich pravidelne zalievať, no neprepolievať, lebo na to reagujú usušením a opadaním lístokov :D
ja mám paprade v tej najtemnejšej izbe :D slnko tam ani nekukne,len denné svetlo, nei je tam ani teplo, ani zima, je to severná izba a paprade mám krásne veľké ale tiež mi dlho trvalo nájsť pre ne vhodné miesto a keď presádzaš, tak nesmieš dávať o moc veľký kvetináč, vždy sa dáva o 1 cm alebo 2 cm väčší kvetináč v priemere ako je starý. Teda aspoň čo ja viem ale odborník nie som :D