zákon..

Príspevok v téme: zákon..
daina

V zmysle § 34 ods. 1 zákona č. 543/2002 Z.z.je zakázané chránenú rastlinu poškodzovať, ničiť, trhať, vykopávať, vyrezávať, ako aj zbierať v jej prirodzenom areáli vo voľnej prírode.. -----> znamená toto toľko, že keď pestujem v záhrade zákonom chránenú rastlinu (napr. snežienku, prvosienku), tak si ju kľudne môžem odtrhnúť, lebo to nie je voľná príroda?? díky

sedmikraska

S tymi prvosienkami (primula) to asi nie je az take horuce- daju sa kupit aj v obchode, ale v prirode by som ich netrhala

daina

ide mi len o herbár ktorý musíme robiť v škole...a ja som u babičky v záhrade odtrhla prvosienku a konvalinku a dnes som našla info, že prvosienka je chránená....ale v knihách nič také nebolo, len na nejakej web stránke som na to natrafila...takže si nie som istá, či teda konvalinka a prvosienka sú
chránené alebo nie....ale tak naučím sa zákon a profesorke odrecitujem keď bude mať problém:D

a cukrulka...neviem na akom fóre...ja som písala len sem

jablonka

ano, ty si mozes svoje snezienky trhat kolko chces. ak by sa vsak niekto do toho viac zavrtal, mala by si vediet preukazat povod chranenych druhov. t.j. odkial si ziskala semena, sadenice a pod., ci ich mas teda ziskane legalne.