schizofrenia alebo nieco take

Príspevok v téme: schizofrenia alebo nieco take
kajka

Ahojte, neviete mi poradit ako sa prejavuje schizofrenia, respektive jej zaciatky, musi byt hned rozvinuta tak zavazne ako je to mne zname? mam priatela, a ten trpi dost casto depresiami, volakedy si aj ublizoval, bolest takmer vobec neciti, mozno sila zvyku neviem. viavkrakt mi uz naznacil, ako keby nehovoril ani za seba, neviem, mozno su to depky, ale on sa dokaze zmenit z minuty na minutu,ked ma depku ako to on nazyva,tak mu su vsetci a vsetko ukradnute, aj dnes mi nieco pisal a potom napisal ze ako keby ani nehovori za seba, ale za niekoho ineho, ako keby sa ani nejedna o neho....,mozno len panikarim, ale viem ze ma problemy a rada by som mu pomohla

to je jedno

ja takymito ,,stavmi´´ trpim od 13tich rokov a tiez si kazdy myslel ze by to mohla byt schizofrenia. Nakoniec vysla diagnoza manická depresia s bipolarnou poruchou. V jednej chvili nic pre mna nieje pekne zivot nema zmysel, najradsej by som sa zabila .. a doslova po chvili zivot milujem. Neostavalo mi nic ine len sa to naucit sama ovladat, a zvyknut si. Lieky nejak extra nezabrali. Kazdopadne musi vyhladat odbornu pomoc pretoze fakt niesi odbornik a sama od seba nezistis co mu je. A ze depresia a schizofrenia su odlisne veci?? hh ....ved schizofrenici casom predsa upadaju do depresie a apatie .....

kajka

alic3 dakujem, s nim je to tazko, dnes sa zase citi dobre, jeho to po par dnoch prejde, a zase sa zmeni o 360 stupnov a potom ho klekarovi nedokope nikto, neviem co s nim, uz som mu to aj hnusne povedala, aj pekne, a neviem co bude, neviete niekto ci treba paoier od obvodaka k psychologovi? lebo viem ze k niekomu treba a k niekomu nie

alic3

mozem ti nascanovat aj z lekarskeho slovnika, ak by si chcela... ale ja by som povedala, ze to moze byt aj maniodepresia. no neviem, tazko povedat takto.

kajka

00001, ja som sa len pytala ako sa schizofrenia prejavuje v jej zaciatkoch, to ze tie stavy ja alebo on nazve ze depka, tak to tak vobec nemusi byt, preto som chcela vediet ako sa prejavuje, ale no nic, rng dakujem, pokukam ja nieco rasdsej na nete

RNG

Kajka, skus SJW(St Johns Wort). Pozri na temu Depresia
Pripadne ked sa naozaj jedna o schizofreniu, napr vyssie davky vitaminu B-3 a B-6 pomahaju niekomu.

kajka

ja viem ze sama to nevyriesim, a pojde k lekarovi, teda dufam, teraz je v zahranici, a vie ze lekara potrebuje uz dlho, len neviem ako to zmiernit, alebo co, lebo mam pocit ze to nevydrzi nakedy sa vrati, uz mi pisal ze zajtra bude v pohode, ze to poznam...., neviem co robit, a neviete niekto ci musi zajst aj za obvodnym lekarom alebo staci ist priamo k psychologovi? lebo sa bojim ze tam ho nedokopem, kedze lekara mam v dedine