Plati vam priatel??

juva

U nás je to všelijaké.Keď pozvem ja,tak platím ja,keď on,tak on.Keď nikto nepozýva,tak si to každý zaplatí za seba.Ale väčšinou chce platiť on s tým,že keď sa ho opýtam,že čo som dlžná,tak mi zo srandy povie:ty mi to splatíš v naturáliách..:))

nina30

Ťažko radiť, chlapec možno je na tom finančne horšie a tak takto jedná, ale ak vieš že to tak nie je a máš podozrenie na lakomosť - tak len jedna rada - ruky preč. Nejdem tu rozoberať či má platiť baba alebo chalan, len si myslím že za svoju frajerku by mal chlapec aspoň raz za čas zaplatiť.

Volumka

Kebyže pracujem, tak nepoviem... ale som len študentka... raz som mu chcela zaplatiť obed a povedal, že nech sa nehnevám, že to mám schovať, že on sa hanbiť nemieni... tak sme sa kvôli tomu pohádali a odvtedy mu už neprotirečím :) vynahrádzam mu to ináč... snažím sa mu kúpiť na nejaký sviatok drahší darček, alebo jednoducho mu sem tam prinesiem niečo sladké, čo má najradšej...

layla

Noo aj za mna vse plati, ale tak sme spolu len kratko a ne moc spolu /teda nie ze by som to ospravedlnovala tymto abo co/, ale postupom casu dufam ze budem moct aj ja....Minule som ho vsak pozvala do kina a zaplatila i ked sa mu to nezdalo, ale nenechala som ho s tym, ze som ho predsa ja pozvala :)) aale pak ked sme si kupovali jedlo v OC viete tie restiky tak on uz mal a ja som si ako vzdy nevedela vybrat a pak som si uz objednala a chcela si to zaplatit, ale tak rychlo ako som vybrala penazenku tak rychlo bol pri mne a platil hehe :)) ja chapem,ze chlapi radsej platia ale niekedy mi je blbe ked za mna ini platia...i ked niekedy potesi :))ale ze by som furt nechala platit inych to nie...a este ked platia ini, tak vtedy viac hladim na cenu ako keby som to ja bo mi je blbe si objednat nieco drahsie i ked na to maju,ale..je mi to take...ze ked to ja neplatim tak som radsej skromnejsia...:)

lucy204

mne moj priatel nikdy nic nedovoli zaplatit... tak mu to vynahradzam potom nejakymi somarinkami... ho len tak prekvapim nejakou sladkostou, ktoru ma rad a tak... inac, nie vzdy je to prijemne, ked sa musim hadat, aby mi to dovolil

moniqa87

ale chcela by som este dodat, ze je rozdiel, ked si dvaja vijdu raz za cas niekam na malinovku, alebo tak a je rozdiel ked chodia kazdy vikend alebo aj castejsie niekam do restauracie na veceru...
ja s priatelom vazne chodim do podnikov len zriedka a vacsinou ideme na nejaku veceru len pri nejakych prilezitostiach, takze to je raz za par mesiacov a aj napriek tomu ak sa mi to zda uz vela, co ma na mna minut, tak sa mu snazim aspon cast penazi vzdy dat, kedze on je este z tych co to pokladaju za svoju povinnost zaplatit za zenu... ale zakial to je raz za tyzden 15Sk na kofcu a mozno aj zriedkavejsie, tak si nemyslim, ze je to problem...

luciferka

Ahojte, podla mna tiez je spravne ze sa deli vsetko medzi muza a zenu. Mam priatela ktory zaraba, ja som studentka, a nemozem si toho tolko dovolit ako on, tak mi aj zvykne zaplatit, ale zase snazim sa aj ja obcas, mne to hrdost nedovoli, a on to vie, takze mi potom aj ustupi a dovoli mi zaplatit, aj ked nerad, pretoze vie zo to mam tazke, ale podla mna nie je spravne ked sa zena zvozi pri muzovi, ved tych nasich priatelov nemame kvoli peniazom.....

moniqa87

to je dost subjektivne, lenze v nasej kulture je stale dost silno zakoreneny zvyk, ze muz plati za zenu a podobne a naozaj sa aj niektori muzi citia zle k si zena chce zaplatit sama, a potom je tu dlsia vec, ak jeden pracuje a druhy, nie, teda student len tazko prichadza k nejakym pravidelnejsim prijimom, tak myslim, ze aj to sa moze zohladnovat...