Otec alkoholik

Príspevok v téme: Otec alkoholik
crewettka

Ahojte, moj otec je alkoholik,nema uz ani stipku zodpovednosti,do prace asi este chodi,ked dostane peniaze zmizne na par dni,vsetko prechlasce...na najom a jedlo neprispieva. Byva so svojou mamou,ta sa o neho vzorne stara...nebyt jej,urcite je z neho bezdomovec. Da sa takemuto cloveku pomoct?Ma niekto skusenost?

Unknownn

Chcel by som sa poradiť co by ste robili v mojej situáciji .. velmi často sa stava že môj foter sa opíja v práci keď ma dojsť domov tak ani nezavolá a my ho potom musíme hladat voľakde ..... niekedy dôjde domov opitý jak činka lahne si a na druhy den nič neprehovori a tak sa to taha cely tyzden a ide s5 do roboty a dost casto sa to opakuje dik za radu ...

Anita11

Tiež som toho názoru, aby si dokončil školu, lebo prerušením štúdia by si si veľmi ublížil a mame tiež. Veď ti financovala školu doteraz, boli by to pre ňu len ďalšie starosti. Verím, že to máš ťažké, ale už sa snaž to vydržať. Keď budeš mať nejaké vzdelanie, skor si nájdeš aj prácu. Bez školy sa dá ťažko niečo zohnať, aby ťa to uživilo. Poraď sa ešte s mamou, myslím, že si dobre rozumiete. Buďte si navzájom oporou. Dvaja to ľahšie znášajú.Držím palce.

B.

Ja si myslím, že alkáč bude vždy alkáč a obeť vždy obeťou. Vo Svätom Písme sa píše, že s ožranmi a s inou zberbou sa človek nemá ani stretávať. Neviem, prečo by sme mu mali čosi donekonečna odpúšťať. Čo sme padlí na hlavu?! Istotne ste mu už 77 krát jeho slabosti odpustili a myslím si, že to aj stačilo. Zbaľte si veci a choďte od neho preč, tak mu pomôžete najviac. Keď nebude mať čo žrať, tá sviňa, tak sa aspoň skôr obatorí - teľa. Ja poznám tiež taký prípad v rodine, keď ho vidím zošťaného ležať v posteli jak mrcinu, tak by som najradšej vzal benzín a očistil túto planétu od jedného smradu.
Čím viac budete k nemu vy tolerantní, tým viac vás bude tá sviňa ožranská vyžierať. Kto nepracuje, nech neje. Keď nedáva prachy, tak je to to isté, akoby nepracoval.

Sponzorik1

Ahojte mam jeden velky problem začalo sa to už od mojich 10 rokov moj otec začal pit kazdy den chodil domov naliaty bil ma a nikdy sa so mnou nerozpraval ako by som neexistoval necitil som z jeho strany ziadne citi . A tak som po čase vyrastol a snazil som sa snim rozpravat chodit snim vsade ako otec so synom ale on nechcel radšj sa išiel opit a prišiel domov a začal rozkazovat čo mame urobit a ak sme to neurobili tak bola doma vojna mama mu stale hovorila nech sa ide liečit a on vravel ze on nieje alkoholik alkoholici piju rano a ja pijem vecer . Mojej mame nedava ziadne vyzivne za nas , plati len byt a nic viac dostava 800 Eur vyplatu a nič nenda do rodiny a mama musi tahat z mesiaca na mesiac s 300 eurami , mama sa snim chce rozist ale je tu jeden hačik mama čaka dokial skončim posledny rok že sa odstahujeme mame 2 izbovy byt . Nwm čo mam už robit pred 2 mesiacmi sa moj otec zacal do mna navazat kazdy bozi den kvoli autu ze som mu rozbil koleso ale koleso bolo este pred tym rozbite ako kupil auto tak sme sa hadali asi 1 mesiac a potom sme sa nerozpravali druhy mesiac a prišlo nato že bola u mna moja priatelka a hoci mi otec vravel ze cez vykend len do 20:00 moze bit u nas aj to tak vyhovovalo lebo byva odomna 17 km takze jej isiel vlak o 20:24 a otec prišiel jak stale s krcmi a zacal do mna zase ripat ze čo tu moja priatelka robi tak som mu povedal ze sam si vravel ze moze tu bit do 20:00 a tak mi dal facku a ja už som to nemohol vydrzat vzdi som dostaval facky pre nič zanic tak u mne sa to nazbieralo za tych 8 rokow a žačal som ho bit nakoniec to skoncilo tak ze som mu zlomil nos a ma vyhodil z bytu tak som siel byvat do bratranca na 1 mesiac a dneska som sa vratil domov a otec je zase v krcme takze nwm co mam robit , rozmyslal som aj nad tym ze dam vystup z skoly a pojdem robit hoci aj za zumpara alebo smetiara len aby som bol čo najdalej od neho strasne ho nenavidim nepovazujem ho za otca od malicka som bol vychowawany mamou a otcom nie takze neviem ani čo to zname otcovska laska . Už niekedy rozmyslam ze sa vytratim a pojdem preč s domu a zariadim si vlastny zivot od znova hoci zaciatky budu velmi tazke ;( Potrebujem radu neaku prosimmmmmm

rika9

ahojte. uplne vas vsetkych chapem. sama som si to zazila na vlastnej kozi. moj otec je abstinujuci alkoholik. rozhodla som sa, ze o tom budem pisat bakalarsku pracu. velmi by ste mi pomohli, keby ste boli ochotni nieco mi o tom porozpravat. bolo by to vsetko anonymne, zmenene udaje, len by som chcela vediet, ako to vnimate vy, co prezivate, ako sa s tym snazite vyrovnat vy a vasa rodina. ak by ste mali zaujem, ozvite sa mi na rika9@azet.sk

sisulka

alkoholici sú duševne nevyrovnaní ľudia, ktorí sa vyhovárajú, že pijú len preto, že ich niečo trápi. Nič také! Sú proste závislí alkoholici, ktorí by sa mali liečiť, ale nie za naše peniaze, ale vlastné!!!!