Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?

Príspevok v téme: Ako ho presvedcit aby mi to povedal ?
laura :(

S priatelom sme spolu uz viac nez rok.Doteraz mal s rodicmi uplne skvely vztah,neraz som mu ho zavidela lebo moji rodicia na mna stale striehnu ako na dieta hoci budem mat 21.
Problem je ze priatel sa zrazu z nicoho nic hrozne pohadal s otcom a vysledok je ze sa musi odstahovat.
Najhorsie je ze mi nechce ani za nic povedat o co ide,stale len hovori ze to je jeho vec ,jeho osobny problem.no ja si myslim ze vo vztahu nemaju byt nijake tajnosti a uz duplom nie takehoto rozmeru.velmi mu chcem pomoct no na to potrebujem aby sa mi zdoveril.
nechapem to,doteraz sme si vsetko hovorili,nikdy som ho nijak nesklamala tak preco mi nedoveruje??
najviac sa bojim ze sa nam kvoli tomu rozpadne vztah,lebo laska zalozena na nedovere a tajnostiach nemoze vydrzat.
velmi ho milujem ale viem ze ak mi to nepovie dlho to takto nevydrzim.nechcem o neho prist,prosim vas poradte mi ako ho presvedcit ze nemoze mat jeden zivot pre seba a druhy pre mna a ostatnych,ze ja k nemu patrim a preto jeho problemy su aj mojimi problemami :((((

dd

nemas za co Laura :) hlavne, aby sa Ti podarilo cim skor sa toho vsetkeho "zbavit", prestat to riesit a zit si svoj krasny zivot :)..
to inkubator - moja mamka mi kedysi davno hovorievala, ze co za s prepacenim sprostosti su to tie telenovely a ze realny zivot je uplne iny..a dovolim si tvrdit, ze ja som si kus takej telenovely prezila..a neprajem veru nikomu zazit co, co som napr. ja zazivala..

dd

ahoj Laura..som rada, ze si sa ozvala, ako sa Ti dari :).ako vidim, mas to naozaj velmi tazke..je to pre Teba urcite zlozite obdobie zivota..na jednej strane Ti verim, ze Ta to este stale drzi, ak si ho naozaj milovala a boli Ste spolu dlhsie, tak sa naozaj necudujem..na druhej strane vsak, ak sa Ti s pomocou doktorky podarilo od neho aspon trocha odputat, tak to rob aj nadalej..ak je pravda, co si pisala, ze Ta len hoci nevedomo vyuzival, ze dovod Vasho vztah bol len jeho egoizmus a je vnutorne velmi nevyrovnany, neviem no, ale podla mna to nevesti nic dobre..podla mna ak on bude chciet mat nejaky taky normalny vztah, tak bude musiet prist sam na vela veci, v ktorych robil chyby a bude sa musiet chciet zmenit..Ty si mlada a urcite velmi sikovna holka, este mas cely zivot pred sebou..hlavne, aby si sa od neho odtrhla(inak tie jeho poznamky na Teba a volanie na chatu..tiez mi to pripada, ako by si Ta nechaval ako zadne vratka..vie, ze ho milujes a vie, co si pre neho robila a ze Ta to tak dlho drzi, takze akoby Ta mal istu..)..tolko moj nazor...mozno sa mylim..v kazdom pripade Ti velmi drzim prsty!

laura :((

ahojte..tak som si spomenula ze som sem uz velmi davno nic nenapisala...takze ako sa to pomalicky vyvyjalo...no samozrejme pre velky uspech som zacala chodit k psychiatricke..co mi dost pomohlo...je tomu uz bez par dni rok a mna blbu to este stale drzi...moja doktorka sa s byvalym aj kontaktovala....on zas kontaktoval mna priebezne..niekedy viac niekedy menej..ked sa teraz na to spatne pozeram tak vzdy len ked nieco potreboval :( alebo sa nudil a stale mava sem tam blbe reci ze jaku mam mnam postavu a ake to bolo uzasne ked sme boli spolu,jak mi vzdy po zadku kukal a podobne...najnovsie ma volal aj na ich chatu ze by sme si aj s mojou kamaratkou mohli urobit vylet !!! stale mam pocit ze si ma nechava ako nejake zadne dvierka :(
moja doktorka po takmer pol rocnom pisani s nim zistila ze je velmi nevyrovnany ,ze ma mozno ani nelubil len hoci nevedomo vyuzival k tomu aby ziskal nejaku istotu a stabilitu do zivota...lebo co da clovek cloveku ktory je pre neho prospesny ...da mu to co chce len aby ho nestratil...cize ja som od priatela chcela lasku a on mi ju prejavoval ako najviac vedel ale v skutocnosti to mozno ani laska nebola len udrziavanie si niecoho co mu navracalo istotu kedze je hrozne nevyrovnany ,co je sposobene najma jeho zlou vychvou ...on potrebuje mat pocit ze ho niekto zboznuje ...a to som mu ja davala tak on mi to oplacal...ale hlavny dovod nasho vztahu bol zrejme jeho egoizmus :(
co sa tyka jeho vztahov tak s tou coma podviedol bol asi pol roka,ale sam priznal ze to bolo len o sexe..nato sio mesiac nasiel jednu seberovnu a sa dusoval ze teraz to bude dobre a podobne...vydrzalo im to 2 mesiace potom ho kopla ona...a nato povedal ze aspon rok a pol teraz nechce videt nijaku babu...
by som rada vedela dokelu ako dlho toto vsetko este budem riesit !! :(((

barbinka

lauri, je dobré aj to, že sa sem prídeš vykecať, že to dávaš zo seba von. skús chodiť do fitka, prídeš na iné myšlienky pri športe.
a verím, že na to prídeš, keď tvoje city už k nemu nebudú také silné. budem na teba myslieť a sem tam napíš, že ako si na tom. od pondelka tu ale nie som celý týždeň, ale všetko si prečítam. idem ja už spať. takže dobrú nocku. ahoj, aj tebe jablonka dobrú nocku

laura :((

barbinka viem ze mi chces dobre ale takto sa to neda...hlava mi hovori ze mas pravdu no srdce bojuje a zatial je silnejsie...proste musim na to dojst sama inak to nejde..
snazim sa nebyt sama ale neda sa to vzdy a ani nemam na nic chut,lebo vsade musim len drzat masku a hrozne to vycerpava a dojdem domov a aj tak len placem...

barbinka

laura od začiatku tejto témy som ti chcela len dobre. myslíš, že teraz je to inak? ja ti verím, že je to ťažké, ale sú aj horšie veci. hlavne sa ďalej neponižuj a niečomu sa začni venovať (športu, buď stále v nejakej spoločnosti). bude lepšie, len nesmieš urobiť krok späť.

jablonkaa

laura, barbinka ma bohuzial pravdu, nebol to ten pravy. nema zmysel ta presviedcat, lebo z tvojich slov citit, ze ho stale lubis. ale to, co ti tvrdi, ze by sa ti nevedel do oci pozriet a podobne, to su len jeho vyhovorky, pretoze ti to nevie povedat priamo. priamo to, ze uz sa jeho city zmenili. a je pravdou, ze ak chlap dokaze podviest raz, podvedie aj druhykrat.... tou podvedenou mozes byt znova ty, alebo ta tridsiatnicka, alebo ktorakolvek dalsia. ak ti neodpoveda na maily, nezdviha mozno telefony, treba ho nechat tak. nie je uprimny, nieco zatajuje, nechce sa bavit o svojich pocitoch.
ale uz som napisala, nema zmysel ta presviedcat. musis na to prist sama. mas vsak na vyber - bud nechas hojit rany odteraz, alebo si ich nechas jatrit ktovie ako dlho a nedas im zahojit. ale pamataj, jazva uz ostane. a medzi vami to uz nebude nikdy take ciste, neposkvrnene podvodom, ako to bolo do tojo casu. drzim prsty, nech ta vsetko skoro preboli a nech najdes zmysel a oporu v svojom zivote.

barbinka

laura: to je blbosť, mňa žiaden nepodviedol (mala som štyroch). teda toho štvrtého ešte mám. nechápem prečo ho stále len ospravedlňuješ. je to obyčajný hajzel, nič iné. ako chceš, aby si ťa vážil, keď ty sama seba si nevážiš. kebyže mu nevypisuješ, tak už ti je určite lepšie.