Atopicky ekzem

eva1

Ahoj Jurky,
Viem o com hovoris, je to neprijemne. Treba vela trpezlivosti...
Mne trvalo roky nez som sa toho zbavila.
Vela ludi hovori ze po porode sa toho zbavili, mozno toto je len reakcia co mas -exzem sa tak prejavuje.
Skus za nim opat skocit a nevzdavaj to , uzivaj kvapky poctivo a ani pri kojeni ti neublizia.
Ja do teraz vzdy za nim skocim ak mam nejaky problem, ci to uz je herpes, chripka,,,hocico!!! a je to najlepsia madicina aku som kedy brala a dam vzdy na jeho rady.
Pytaj sa ho rozne otazky, on ti poradi.
Vela vela trpezlivosti prajem...
Ja som uzivala v krajnych pripadoch ZODAK tabletky na ukludnenie svrbenia a masticku- Beloderm- ta mi bola najlepsia.
drzim palce, papapa

jurky

ahoj eva1 - ja som sa pytala preto, kolko ti to trvalo, ta liecba u p. Dr. Bielika, lebo ak som sa u neho liecila. Prvykrat mi to zabralo, po par mesiacoch som mala krasnu kozu, ale potom som ochorela a brala antibiotika a ekzem sa mi znova ukazal. Teraz mam po porode a mam 3 - mesacneho synceka a ekzem sa mi stale viac a viac zhorsuje, som z toho zufala, preto rozmyslam ze sa k nemu opat vratim a vyskusam to znova. rozmyslam aj nad alternativou - p, Dedik, zevraj tiez vyliecil mnoho ludi od atopickeho ekzemu. Ja inak kortikoidy tiez neberiem niekolko rokov, len teraz ked sa staram o mojho synceka,mi kozna predpisala Locoid, ked to budem mat najhorsie na rukach - dvakrat som si ho dala a ekzem sa mi este zhorsil, tak som to rovno vyhodila, ze toto fakt nema vyznam. Je to s tym ekzemom tazke, ked som bola tehotna, tak som mala krasnu kozu a mohla som zjest hocico .... no a teraz nehrozi.

eva1

ahoj Jurky, trvalo to tost dlho.
Ale pomohlo to a hlavne to je priroda a nie kortikoidy ako mi davali v nemocniciach.
Ono homeopatika funguju tak, ze sa mi utisil exzem kedy si myslis ze uz je to super a z nicoho nic opat vystupi ale uz nie v takom rozsahu ako predtym. Potom opat zmizne a zase vystupi ale opat v mensom mnozstve. A takto to ide az do stratenia! Treba vela trpezlivosti! a verit tym liekom. Pan doktor je skvely co sa tyka ludskeho tela vsetko Vam vysvetli a odovodni preco a ako to v tele funguje. Nieje ani drahy. Zaobera sa aj energiou. Nebit jeho VAZNE neviem ako dnes vizera moja koza a organy znicene z chemie. Nelieci iba ezcemy, ale mnozstvo dalsich chorob. Ono aj exzem nieje z koze, ale nejaky organ nefunguje ako by mal a ten sa on snazi nastartovat homeopatickymi kvapkami.
Treba vyskusat na vlastnej kozi. Ale ja na neho nedopustim, je to taky `maly boh` pre mna!!! ;-)
vela stastia

eva1

Ahote. ja som tiez presla atopickym exzemom a dlhe roky som sa tym trapila. bola som nespocetne vela krat na lieceni a v nemocnici. Kortikoidy a hormony mi sposobili iba pribratie 12kg. vtedy uz zasiehla moja mama a vsetko vysadila. pouzivala som iba INDULONU modru na premastenie a ta ani nestipe... no a kto ma vyliecil? Liecitel homeopat. denno denne som uzivala jeho kvapky a nebyt jeho neviem ako dnes vyzeram. ak chcete info: tak to je pan doktor Bielik, Bratislava, tel c. 0905 582 997. Tomuto cloveku vdacim za svoj zivot, psychiku a krasnu zdravu plet... este rada: liecba trva dlho, ale je to natural- ziadna chemia!!! a hlavne treba chciet a verit v uzdravenie. vela stastia

dalma

Ahojte!Moj syn po2rokoch sa viliečil!Všeličo možné čo tu píšu maminy sme vyskúšali.Pomohlo probiotikum INFANTS DOPHILUS a kura z Aloe vera špecialne na kožné ochorenia(mydlo,2krémy,1čistiaci gél čo sme mu dali do čajíka,spray na ošet.koži.)Najprv som neverila v tom,ale teraz už máme krásne výsledky.(syn to mal na ruke)

jana-keramik

AKO SOM VYLIECILA SVOJHO SYNA Z ATOPICKEHO EKZEMU....
Ahojte mamicky,
som tiez mama dvoch chalanov. Starsiemu sa prejavil atopicky ekzem priblizne v prvom roku. Bol kojeny, zdravy a dovtedy mu akoby nic nebolo. Potom sa cela peripetia zacala, najprv kortikoidne maste, docasne zlepsenie, potom zacali zapaly priedusiek, vyliecenie, potom opat vratenie ekzemu atd. dokola. Samozrejme zacali aj pribudajuce obmedzenia, co sa stravy, oblecenia, piesku a pod. tyka, slane a mastne kupele, solne jaskyne, ale nic nepomahalo, skor naopak, stav sa mu zhorsova a ja som bola zufala... Po precitani jednej klinickej studie z motolskej nemocnice, som sa rozhodla ju vyskusat na vlastnom dietati. Vypustila som vsetky kortikoidy, aj inhalator, iba som ho mastila indulonou, lebo ostatne drahe preparaty ho stipali. Jednalo sa o dlhodobu liecbu zivymi bakteriami, ktore su telu vlastne a prirodzene sa nachadzaju v crevnom trakte. Syn mal uz v najhorsom stadiu ochorenia ekzem na rukach, z casti na tvaricke, na stehnach a v rozkroku. Zacal uzivat kanadske probiotika intitutt Rosell, Lactobacillus Acidophillus ND-ktory je bezlaktozovy (lebo mlieko a mliecne vyrobky sme samozrejme vylucili ako prve zo stravy). Uzival kazdy den rano jednu tobolu (cca 1 rok) otvorenu a rozmiesanu v caji, alebo vyzive. Potom prisiel na trh Infants Dophilus, ktory je uz priamo v praskovej forme, je tiez bezlaktozovy, tiez su to zive bakterie, obsahuje az 6 probiotickych kultur specialne namiesanych pre crevnu mikrofloru malych deti. A dnes, ked uz vie prehltnut aj tobolku, davam mu po porade s lekarom Adults Dophilus, ktory je tiez bezlaktozovy. Upozornujem, musia to byt zive bakterie, lebo vo vysusenej forme nemaju ucinok pri atopii, preto ich aj treba skladovat v chlade. Rozpravala som sa s jednou gastroenterologickou a ta mi potvrdila, ze atopia, nieje vecou ochorenia koze, ale len prejavom nerovnovahy crevneho traktu, neschopnosti tela vstrebavat urcite latky...Maly ma teraz sest rokov, a na tele uz posledny rok a pol nema nic (uz ho dokonca ani nepremastujem, lebo nemam co). Samozrejme nedrazdive potraviny sa snazim vynechavat, nie vsak uplne (kecup, zemiaky, mlieko, orechy,..), ale funguje v normalnej skolke, a u babiek, kde papa uplne vsetko, aj cokoladu. Moj syn funguje ako zdravy chlapec, bez komplexov a obmedzeni.. sme z toho voku, kiez by to pomohlo aj Vam, viem, co vsetko to obnasa.
Ked budete mat otazky, poslite mi kludne mail.