kondylomy a očkovanie

Príspevok v téme: kondylomy a očkovanie
zuzu5

Ahojte, dnes mi lekár povedal, že mám kondylómy. Ja som si sama našla malilinké vyrážky pred pár dňami. Chcela by som sa opýtať, po akej dobe od nakazenia sa objavujú? Môžem ich už mať dlhšie? Alebo ich môžem vidieť už aj týždeň po nakazení? A mám ešte jednu otázku. Lekár mi doporučil, aby som sa nechala očkovať vakcínou Silgard. Všade čítam, že táto látka je určená ženám do 26 rokov. Ja mám 32. Nie je to v mojom prípade už zbytočné? Vopred ďakujem za odpovede.Zuzu

kamoska1

takze: mna to vobec nepalilo, ale ked si na to davas Wartec (alebo iny podophilin), tak to lepta vrchnu casť sliznice, takze to pali potom ako hovado....to ze mas nervy , to chapem, ja som ich mala vyse roka a lekari na mna kaslali....a aby som ťa "ukľudnil" , tak genitálne bradavice sa chytíš aj cez prezervatív, takže to je úplne jedno, ako si sexovala.A čo sa týka očkovania, tiež si myslím, že už je to zbytočné, aj keď vraj HPV ktoré ti spôsobí rakovinu krčka maternice nie je to isté HPV , ktoré spôsobuje bradavice....

zuzu5

ifka - prečo je pre mňa nebezpečná? môžeš prezradiť viac? Lekár mi vravel, že po očkovaní by som už niečo také nemala znovu dostať. Že majú pacientku, ktorá sa preliečila, dala zaočkovať a je už aj tehotná.

zuzu5

kamoska - ja mám teraz také nervy... hlavne na seba, že som taká hlúpa a kvôli "láske" k nemu sa nechám nahovoriť na nechránený styk, len aby sa to jemu páčilo :-( asi som sa potrebovala takto kruto poučiť :-(. Chcem sa ešte opýtať, či toto ochorenie je sprevádzané aj pálením. Lebo toto tu nikto nespomína a ja som si to objavila vďaka strašnému páleniu práve v postihnutých oblastiach. Nieže teraz zistím, že mám aj niečo iné :-((

ifka

celkom by ma zaujimalo,kolko dostava lekar,ktory ti ockovanie doporucil odmenu za predpis vakciny,ktora je ti vlastne uplne zbytocna a povedala by som,ze v tvojom pripade obzvlast nebezpecna.

kamoska

je to individuálne, zavisí to od tvojej imunity, u niekoho sa to prejaví za dva týždne u niekoho za dva roky...ja som o tom veľa čítala a písalo sa tam , už neviem kde, že inkubačná doba sa počíta na roky....asi to chceš vedieť preto aby si vedela , kto ťa nakazil....ja som to do dnešného dňa nezistila....totiž niekto, kto má silný imunitný systém ťa môže nakaziť a pritom on nemusí mať žiadne príznaky, je proste len prenášačom

zuzu5

Ďakujem Vám za Vaše reakcie.
Fidka - lekár mi vravel, že po preliečení je dobré sa ešte zaočkovať a že vraj je to účinné do 40-ky. Tak ja teraz fakt neviem :-( áno, nechránený :-( nevieš náhodou po akom čase sa to prejavuje? Ako dlho to už môžem mať? Nie, nenasadil mi antibiotiká, predpísal mi krém Wartec, že vraj by mal zabrať. Ale priznám sa, mám trochu strach...
Kamoska 1 - už pár hodín čítam o tom skutočne všetko čo len nájdem (aj príspevky tu), ale nikde som sa nedočítala to, čo sa pýtam: ako dlho po nakazení sa objavujú prvé príznaky (chcem vedieť, či som len na začiatku, alebo to už je pokročilejšie) a či je pre mňa vzhľadom na vek účinné očkovanie...
Prajem Vám ešte pekný večer