Liečba helikobaktera

Príspevok v téme: Liečba helikobaktera
jaja

ja by som potrebovala poradit, mam trojkombinaciu liekov na liecbu helikobaktera - Helicid, Fromilid 500 mg,Entizol 250 mg a neviem ako mam brat Entizol, nakolko mi v lekarni nenapisali na liek v akom mnozstve ho uzivat. Ak by mi niekto vedel poradit, kto bral takuto trojkombinaciu, ze v akom mnozstve a kolko krat denne ho bral. Dakujem za pomoc.

RNG

bb2, z coho usudzujes, ze este stale mas H.p.?
V krvi mas protilatky este aspon pol roka, aj ked H.b. nie je v tele.
Ako proti nemu som pisal mnohokrat, lebo sa mi osvecili aj potravinove doplnky proti nemu, hlavne koloidna strieborna voda a zinok.
Samozrejme, zaludok moze boliet aj neskor, ked mas v nom nejaky zapal alebo nedostatok zaludocnych kyselin, co sa prejavuje palou.
Preto napr neodporucam pouzitie vsetkych protikyselinovych prostriedkov, lebo pripravuju zaludok o kyseliny a tym umoznuju v zaludku kvasenie a hnitie potravy, ktore pokracuje potom dalej do criev.

bb2

rng alebo damian, mozte mi poradit ako sa stravovat ked som mala helikobaktera pyroli, preliecili mi ho antibiotikami, ale stale ho mam, takze dalsia liecba pripada do uvahy az za urcity cas. bolieva ma zaludok po vsetkom co zjem aj vypijem. dakujem.

sisina

Ano, to je!Ale to su ti nasi lekari!Aspon ja a v nasom okresnom meste mam len same negativne skusenosti. Na vsetko a okamzite predpisuju lieky...na chripku antibiotika(vieme, ze aj tak nezaberaju), detsky lekar to iste, na kazdu "prkotinu", aj upchaty nostek antibiotika, alergolog silne spreje (hormonalne), aj ked mu dcera povedala, ze sa citi celkom dobre...atd.tak by som mohla pokracovat.

RNG

sisina, vyhoda potravinovych doplnkov voci chemickym liekom je, ze ked ich beries zbytocne, neposkodia ti.
A predpisat chemicke lieky na H.p. bez pozitivneho testu(ci krvny, ci dychovy) je velmi nezodpovedne.

sisina

jaja: ja som brala tieto lieky na HP 2 krat, (bola som predtym tiez 2 krat na sondu.) Entizol som brala 3 krat denne 1 tab. Uz mi hrozilo, ze pojdem na sondu 3 krat a lekar mi povedal, ze nie je dobre stale robit sondu, ze sa mi moze poskodit vratnik na zaludku. A predpisal mi lieky znova, lebo vraj je pravdepodobne, ze sa mi HP vratil. Ja som ich vsak odmietla brat, (aj ked som si ich vybrala z lekarne ), lebo mi z nich bolo strasne zle a vobec mi netravilo. A spravila som dobre, lebo sucasne som bola liecena aj u koznej a ta mi dala urobit vysetrenia na pritomnost HP z krvi. Vyslo mi: kmen A negat., a kmen B tiez, takze by som vlastne bola brala tie lieky zbytocne. Ani neviem ako som sa vyliecila...prestala som chodit k lekarom a vsetko sa upravilo. Teraz mi travi, ako nikdy. Mozno som ani HP nikdy nemala a bola to psychicka zalezitost (stresy pocas studia) a lieky som brala 2 razy zbytocne...Moju skusenost vsak neber ako navod prosim,(aby si nebrala lieky)kazdy clovek je iny...

pipina

to vlastne znamena,že ked to budem mať pozitivne mam dať vyšetriť aj deti? Viem ,že sa to môže časom vratiť.

jaja

Ja si myslim, ze mozu to dostat deti od nas dospelych, ja sa tiez obavam toho ci moj syn nema tiez helikobaktera,kedze ho mam aj ja.

RNG

statistika v USA hovori, ze to ma az 20% deti.Mechanizmus prenosu je oficialne "nezmamy" ale zrejme prenos je, lebo medzi 50 rocnymi bol vyskyt vyse 50%.

pipina

ahojte ,chcela by som vedieť či mate skusenosť niekto s helikobakterom u deti ,dnes som bola na odberoch a či to možu o domna dostať,dik