Radost zo zivota:)

Príspevok v téme: Radost zo zivota:)
evermore

ahojte:) zalozila som tuto temu, pretoze ma zaujimaju vase nazory a hlavne nejake dobre rady ;) moj problem spociva v tom, ze sa vobec nedokazem uvolnit, pozriet sa na svet inym pohladom a vychutnat si tento krasny zivot:)takze, aby som to cele upresnila... som studentkou gymnazia a v skole travim vacsinu casu... po skole nemavam ziadne aktivity, pridem len domov, pozriem si telku alebo si zapnem PC a onedlho sa uz znova pustam do ucenia, aby som to cele do vecera zvladla. jednoducho kazdy den je stereotypny. viem, ze by som nemala skolu a vsetko brat az tak velmi vazne, ale verte mi, ze ja to inym sposobom nedokazem. naozaj to neviem. aj cez vikendy myslim len na povinnosti a uz len maloco mi urobi radost:( ako tomu vsetkemu zabranit? ako sa mam prinutit, aby som sa na toto vsetko pozrela trosku inac? kludne sa tu vyjadrite, naozaj mi velmi pomozete:) dakujem;)

[zruseny12]

evermore,ja si myslim,ze nie je to az take zle,ved teraz sa ucis tak mas v hlave ucenie a si poctiva a to je ok,neboj az pojdes do prace,zivot pojde zasa inym smerom...a v praci je dobre ked budes svedomita a poctiva/i ked dnes poctivi clovek sa ma tazsie ako lump/ale ver nie je to na skodu....a ked ty si s tym spokojna tak na co to menit,si mlada este ta vsetko caka...mozes si stanovit ciel...ucit sa mat karieru...atd.a tesit sa mozes aj ked sedis len doma,sak uz len s tych vysledkov v skole co dosiahnes,sa tes...a hlavne sa tes s toho,ze si ZDRAVA...ZE MOZES KAZDY DEN VSTAT A IST DO SKOLY ATD.VIES LEBO ZDRAVIE JE PRE CLOVEKA VELMI DOLEZITE...

zwedavus

evermore.. ja som presne taka ista.. teda skor bola som.. uz je to o cosi lepsie.. pre mna bola isty cas len skola a skola, vsetko islo bokom.. a teraz?? teraz je to tak, ze skolu mam stale umiestnenu na mojich prieckach velmi vysoko, ale aj tak si uzivam kazdu prilezitos mimo.. vela sa ucim, ale za to v piatok si to vynahradim.. v sobotu sa snazim byt tiez bez ucenia a potom celu nedelu opat zasvacujem skole.. ale jednoducho musis sa naucit byt chvilku aj bez skoly.. nehovorim, ze by si sa mala prestat ucit, ale mala by si aspon na chvilku vypnut, lebo inak sa zblaznis.. aspon nejaky kruzok raz do tyzdna.. taky ktory by ta bavil.. a potom jednoznace piatok volno.. uplne.. niekde vonku, na disko, s priatelmi, len tak vonku, v meste.. proste oddych, relax, lebo ked si s praielmi zabudnes na skolu, zacnete kecat o niecom inom.. proste troska sa vyblaznit, hned bude lepsie.. a teraz ked je tak krasne, len tak si vybehnut niekde do prirody, na zmrzlinku, von.. a potom ked a vratis sa mozes ucit, ale moc to neprehanaj.. a o chvilku sa skolsky rok aj tak konci, tak to uz skus teraz nejako vydrzat a potom leto.. a to uz si uzijes uplne naplno.. bez ucenia, skoly.. totalny relax a oddych..

lol...lol...

Lahke drogy to vyriesia:)
Nie, samozrejme len zartujem... zi preto, aby si si to uzila, nie preto aby si sa len uciala a robila... kym si mlada, uzivaj zivot... v piatok hod tasku s knihami do kuta a neries to az do nedele vecer... proste na to nemysli, a aj ked myslis tak to nesprav a daj si pohodku niekde na kofolke pri vode...

evermore

Dakujem za vase ohlasy, naozaj si ich velmi cenim ;)
usiko: vies , ja som si uz mnohokrat dopredu planovala, co robit, kedy a kde... no vies, toto mi velmi nepomohlo, jedine mi to pridalo este vacsie zhony ako som mala, pretoze som sa podla toho riadila, a co bolo na papieri, to som musela zvladnut... usiko, mas pravdu, ze ja nie som az tak spolocensky typ, naozaj ma chodenie do spolocnosti az tak velmi nelaka... i ked si aj v tomto hovorim, ze sa pomaly musim menit, ved nemozem donekonecna zit mojim stylom, ani toto nedokazem... a aj ty si bola radsej sama? a studium bolo pre teba take dolezite?:)

usiko

evermore, ako by si hovorila o mne...robila som toto iste, ale neuvedomovala som si,ze to mozno nebolo spravn...mna uspokojovalo to, ze som mala stale ciste jednotky...potom, na VS som robila to iste, stale som sa len ucila, ale tam bol iny problem, tazko som si zvykala na nove mesto a tak som zvolila variantu, ze budem sa ucit kazde popoludnie a tak prezijem do piatku, ked pojdem domov.....stale som mala v hlave, co este musim urobit, aky termin ma tlaci, aby som to vsetko stihla...a robila som veci v predstihu.......az kym som sa lahko neprepracovala k cervenemu diplomu a vdaka tomu, ze som sa tolko ucila, teraz z toho cerpam...ak sa ma klienti nieco opytaju, hocijaku zaludnu otazku, nemusim si to nastudovat ale viem hned vysvetlit, lebo si to pamatam zo skoly.....vies, mam pocit, ze tvoj problem sa nevyriesi tym, ze zrazu zacnes popoludni zit, chodit do barov alebo niekam inam a zabavat sa...si pravdepodobne ten typ, ktory by to aj tak nerobil, lebo by sa neuvolnil a aj pri pive by myslel na to, ako sa co najrychlejsie dostat domov a splnit si povinnosti do skoly.....Bola som onehdy s tym u psychologicky a ona mi povedala, ze si mam na kazdy den urobit plan, co mam v dany den urobit. A ked to vsetko splnim, tak sa zacat venovat sebe, ist von sa poprechadzat, popozerat mesto, ludi, ist na bicykel, ist niekam s kamosmi....no...toto som sice nerobila, lebo mne zabava nechybala, ale aspon s tynm planovanim mi pomohla a prezila som tie 4 roky na vyske v pohode.....vies, vyzaduje si to vela prace od teby...urob si plan na nasledujuci den, potom ho v nasledujci den spln a vyber sa von, aj ked sama, ale chod niekam, vyvetrat si hlavu...navsttiv kamosku aalebo tak....nepojde to jednoducho, pravdepodobne...chod dopredu len tak, ako ti to tvoje pocity dovolia...po trosku, po malickych krokoch.....

lucky moka

boze...az ti pomaly zavidim ako tak citam...ja sa zasa nedokazem prinutit k uceniu...vobec neberiem svoje povinnosti vazne...vacsinu casu som vonku v meste alebo si kreslim a pocuvam hudbu, chodim jazdit,chodim na jazykove kurzy-jedina vec co beriem vazne...ale tusim sa ani nepamatam kedy som si sadla k uceniu doma...

to poznam

bud rada -to bolo pekne povzbudenie:0)
evermore, si este stredoskolacka a podobny problem ma kopec studentov.onedlho sa konci skolsky rok a vsetko si vynahradis.ak mas menej casu, skusho vyuzit tak, aby si nemala pocit ze ti zbytocne a stereotypne plynie.chod na cerstvy vzduch, zajdi do kniznice,fitka,s kamaratkami do mesta, viac sa venuj svojim zalubam.inac pc a telka vedia byt pekni pozieraci casu.a cez vikend sa skus trochu uvolnit, oddychnut.neboj, aj napriek stereotypu, ktory ako pises pocitujes, buders spominat sa svoje stredoskolske casy:-)