Kamen v oblickach

RNG

Caj z andskej rastiny chanca p[iedra ucinne rozpusta mocove a dokonca aj zlcnikove kamene.
! lyzica kopcom(7 gramov) chancy piedra do pol litra vody, 5 minut povarit, prikryt a nechat odstat cez noz. Zliat, nefiltrovat, ochutit a pit pocas dna.
Da sa aj zdvojnasobnit pre rychlejsiu cinnost.

evellina

ahoj...aj ja som mala na lavej oblicke 3mm kamen,ktory mi nasli na sone pri preventivnej prehliadke,lekar ma ubezpecil,ze je na spontannom odchode a tak som si z toho tazku hlavu nerobila...a to bola velka chyba...asi po 2 rokoch kamen narastol,co som ja pochopitelne nevedela,lebo som nemala ziadne zdravotne problemy a zacala som mocit krv a prisli ukrutne bolesti,ktorym sa hovori koliky...ale mala som to stastie,ze ma neoperovali len mi ho rozbijali laserom,hoci aj to bolo velmi bolestive..tak prisli este 3 dni ukrutneho mucenia,kym som ten rozbity kamen nevymocila a teraz len trpnem a cakam kedy budem mat dalsi kamen,lebo lekar mi povedal,ze je to viac ako pravdepodobne,ze znova kamen budem mat...tak to urcite nezanedbaj..pij vela tekutin a castejsie chod na sono nech ta skontroluju ci je kamen prec,alebo rastie...vela stastia...