chudnutie pre miselku

barbinka

natalie som to tu písala, tak ale mala som 61,7 kg a dnes mám 56,2 kg. tak sa teím, lebo som ďalšie pol kilo dala dole.

barbinka

nie už nechodím asi rok. len sa mi stehná z toho navrierali, hrávam tenis 4-5 krát do týždňa podľa počasia, mimo toho niekedy na korčule a bicykel a ešte chodím aj plávať niekedy. no keď som chodila ešte do posilky tak som bola v poslednom ročníku na výške, už som predmety nemala, robila som si pomaly diplomovku a pomaly sa učila a ešte som chodila aj brigádovať popri tom.

miselka

este stale chodis do posilky? ako si to vsetko stihala? mne teraz tieto dni utekaju dost rychlo,pretoze sa len ucim a ucim. no zase nie cele dni

barbinka

miselka: tak však skús a uvidíš. vieš ja som chodila aj do posilky a ja som sa z toho len zväčšovala. nezmenila som stravu vtedy.

barbinka

miselka: ja pijem väčšinou z vodovodu. a som ti poslala, ako to som to držala zo začiatku tú diétu. teraz to už tak striktne nedodržujem, dodržujem tie dni, ale nie podľa poradia. dám si to na čo mám chuť, ale v rámci dňa nekombinujem.

barbinka

a potom ako je tá 90dňovka neviem, či vieš ako tu funguje, ale ja to robím takto:- sú v nej 4 dni: bielkovinový, škrobový, uhľohydrátový, ovocný. Tieto dni sa stále opakujú v tomto poradí. Každý 29. deň je vodný, ktorý je dobrý na prečistenie, čiže ak to zvládneš, piť celý deň iba vodu, tak to je plus len pre teba. Ja tento deň preskočím a budem stále len tieto dni.
- Všetky tieto dni majú raňajky tie isté a to je ovocie. Môžeš ho obmieňať podľa chuti. Ja si zvyknem dávať jedno jablko a jeden banán ( najlepšie je si to nakrájať), niekedy si pridám aj hrozno, ale môžeš úplne hocičo (ale asi nie 4 banány do seba natlačiť). Najlepšie na chudnutie je ananás a papája. Toto ovocie podporuje chudnutie.
Deň bielkovinový:
- patrí sem mäso ( najlepšie chudé, teda hydina), vajcia, jogurty ( ale len biele) a syr.
- Nemôžeš to kombinovať, buď si dáš mäso, alebo syr. Teda len jednu potravinu, na ktorú máš chuť, si dáš na obed, na večeru by si mal to isté, len polovičnú porciu. Čiže, keď si dáš syr na obed, tak si ho musíš dať aj na večeru. Ku všetkému si dávaš hocijakú zeleninu, ktorú máš rád. Môžeš jej zjesť koľko len chceš. Na obed si ešte k tomu napr. mäsu a zeleninovému šalátu môžeš dať jeden celozrnný rohlík, alebo chlieb, ale na večeru už nie.
- Ja si na tento deň robievam väčšinou nejaké kuracie soté ( na olivovom oleji je najlepšie) na mrkve a k tomu zeleninový šalátik a to pečivo si dám vždy na ten obed. Potom si robievam napr. špenát, ale len s vajcom( môžeš ich zjesť aj viac).
- Večerať môžeš najneskôr do 20 tej hodiny. A najskôr 4 hodiny po obede.
- Kľudne si môžeš dať v tomto dni aj slepačiu polievku, ale na večeru už nie.
Deň škrobový:
- sem patria zemiaky, ryža, fazuľa, kel,...(neviem si už spomenúť, čo ešte)
- tiež si môžeš dať polievku fazuľovú na obed a ja v tomto dni jedávam buď zeleninové rizoto, alebo zemiakové placky, ale na olivovom oleji, alebo som si urobila zapečené zemiaky s mrkvou v trúbe, mala som aj vyprážané šampiňóny s varenými zemiakmi, tiež vyprážaný karfiol s varenými zemiakmi. Ku všetkému si dávaj si zeleninu.
- Na večeru tiež len polovičná porcia, tiež to isté, čo si mal na obed ( nemôžeš si dať na obed ryžu a na večeru zemiaky), večerať môžeš najneskôr do 20 tej hodiny. A najskôr 3 hodiny po obede.
Deň uhľohydrátový:
- sem patrí všetko z cesta, teda všetky cestoviny, pizza, ...
- v tomto dni nevymýšľam a vždy si kúpim pizzu, ale tiež by si si mal vyberať. Syr si na pizzi nechávam a dávam si ananásom väčšinou. Ale keď už chceš pizzu, tak vyraď z nej buď šunku, alebo syr. A potom zeleninu už hocijakú na ňu si daj.
- Kebyže chceš cestoviny, tak si kúp na ne nejakú omáčku, určite nie mäsovú, ani nejakú syrovú, najlepšie nejakú paradajkovú. Alebo si môžeš aj urobiť sám z rôznej zeleniny.
- V tomto dni nie je taká istá večera. Najskôr 3 hodiny po obede si máš dať ( a to je povinné) jedna tabličku horkej čokolády a dva zákusky, alebo 2 kopčeky zmrzliny. Keď nie si na sladké, tak môžeš nejaké slané pečivo (napr. pagáče).
- Ja si kupujem vždy 2 zákusky. Najneskôr ješ tie zákusky do 20 tej hodiny.
Deň ovocný:
- v tomto dni ješ na raňajky ovocie, na obed, aj na večeru. No môžeš aj zeleninu.
- Ja osobne si to robím takto: raňajky ako vždy banán a jablko, na obed si dávam detskú výživu s banánom a nejaké sušené ovocie( marhule, banány a ananás) a na večeru si robím taký ovocný tanier, kde si nakrájam banán, jablko, troška hrozna, vlašské orechy a polejem lyžičkou medu.
- Takže v tento deň môžeš aj detské výživy, sušené ovocie, vlašské orechy, slnečnicové a tekvicové semená.
Je dobre vydržať tento deň, váha ti dosť klesne.

Mala by si piť najlepšie vodu, neochutené minerálky, čaj bez cukru, bolo by dobré vysadiť kávu( ale keď to nejde, tak dvakrát za deň bez mlieka a cukru) a žiaden alkohol (pri ňom neschudneš). Treba vypiť 2l – 2,5 l vody denne. V ovocnom dni pijem niekedy aj 100% džús.
.
Predtým ako začneš sa odváž a váž sa vždy po týždni, lebo tá váha je pohyblivá, ráno máš menej ako večer.