co poviete na detske presnidavky?

Martin_242

Problém s vitamínom C je ten, že sme si ho pôvodne tvorili sami, až dovtedy, kým naša DNA nezdegenerovala.
Odvtedy trpíme nedostatkom vitamínu C, ten, ktorý prijmeme v strave, nestačí.
Myslím, že aj preto je dnes toľko chorôb, pretože človek nemá najdôležitejší antioxidant v ani minimálnom množstve.
O fajčiaroch ani nehovorím.
Pes si denne vytvorí okolo 10 gramov C, prasa okolo 100.
Človek je stále cicavec, ale tak troška zdegenerovaný.
Osobne si myslím, že práve vitamín C je NUTNĚ suplementovať vo vysokých dávkach (niekoľko gramov denne) prostredníctvom doplnkov výživy.

ivuša

mozes do neho tlacit vit C kolko chces, prebytok aj tak len vycika, podla mna nie je problem nazbierat dostatok vitC v beznej potrave..aj ked male babo ..hmm.. ale ono ma urcite nizsie davky

Martin_242

Veď ja som ešte také dieťa :)

Aj alkohol je určený pre dospelých a pijú ho aj deti :)

Ja dávam len preto polku denne, lebo ju používam len ako dochutenie tvarohu s (20) piškótami.
S monosacharidmi si teraz dávam pozor, netreba mi ich viac, než dávam.
Momentálne ešte pribrať nechcem, až po lete.

tinka228

Martin, ale detská výživa je určená pre deti (ja ju dávam svojmu 9 mesačnému synovi). Tak možno preto tie menšie dávky. Alebo aj deti by "zniesli" viac?

Martin_242

Ja detskú výživu jem takmer každý deň, ale len polovicu :)
100 gramov výživy obsahuje okolo 18g sacharidov, takže je to naozaj málo, preto aj tá nízka energetická hodnota.
Pridané, vitamíny, resp. len kyselina askorbová v množstve 10mg na 100g vo mne vyvoláva len úsmev.
Ľudeské telo potrebuje denne niekoľko gramov vitamínu C, nie smiešne miligramy.

ivuša

jasne ze ich mozes papat, nikto ti v tom nezabrani :) len by som k tomu pridala dake ovsene vlocky, lebo po presnidavke budes rychlo opat hladna

cluberka

no mam pred sebou jednu presnidavku a na obale ma napisane ze ma 359kj myslim ze je to celkom malo a vhodne na ranajky pri obmedzovacej diete ci sa mylim????

ivuša

no na chudnutie urcite nie... sami sacharid... male deticky to papaju a pekne z toho priberaju, tak si nemyslim, ze je to akurat dietne jedlo..a co sa tych vytaminov tyka, tieto vyrobky presli vselijakymi sterilizaciami, vitaminy su tam umele
no a co sa tyka toho, ze nas organizmus nedokaze vecer stavit ovocie je volovina, ovocie je prave lahko stavitelne, to skor zelenina je problematicka...ovocie sa neodporuca jest vecer koli vysokemu obsahu fruktozy, z ktorej sa dobre pribera