Starostlivosť o šteniatka a psikov

Príspevok v téme: Starostlivosť o šteniatka a psikov
Mclerenka

chcela by som sa opýtať. Mam fenku, taká tuláčka to bola asi rok, a sme ho prichylili, lenže asi pred mesiacom sa okotila a má krásne štyri šteniatka. No a moja otázka znie ako sa odčervujú malé šteniatka? O fenke viem, že sa dajú buď tablety alebo pasta ale ako sa dačo také aplykuje malým šteniatkam?

iva-polak

Nám sa osvedčili veľmi tieto lososové hypoalergénne granule krmivo-brit. cz/cs/produkty/psi/5034-brit-care-grain-free-puppy-salmon-and-potato neobsahujú obilniny

jarushka.fox

Približne dvojtýždňové - trojtýždňové môžeš odčerviť aj tabletkami, keď dokážeš určiť pomer podľa kíl.treba vedieť o akého psíka ide(veľkosťou) inak kľudne pasta. tabletky aplikovať hlbšie do hrdielka, neboj nezabehne im, len aby ich o chvíľu nevypľuli a pasta sa dáva na jazýček tiež treba dávať pozor aby ju nevypľuli. dávkovanie máš na obale.

jarushka.fox

čo sa týka stravy tak perfektné sú granuly Royal Canin..len sú trošku drahšie..ale pre šteniatka namočiť do vody aby zmäkli..a tak podávať..a väčším psíkom suché..alebo sa môže dávať ryža/cestoviny s mäskom z konzervy..ale granule nie sú celkom jednotvárne..sú tam všetky potrebné živiny a vitamíny..

jarushka.fox

Približne dvojtýždňové - trojtýždňové môžeš odčerviť aj tabletkami, keď dokážeš určiť pomer podľa kíl.treba vedieť o akého psíka ide(veľkosťou) inak kľudne pasta. tabletky aplikovať hlbšie do hrdielka, neboj nezabehne im, len aby ich o chvíľu nevypľuli a pasta sa dáva na jazýček tiež treba dávať pozor aby ju nevypľuli. dávkovanie máš na obale.

Googlleee

Tiež mám teraz malé šteniatko. Má len 2 mesiace a v živote sme psa nemali. Nemám ani najmenšiu predstavu čo mu dávať jesť. Granule ako píšete sú len jednotvárnou stravou a to mu mám normálne pripravovať kuracie mäso s ryžou ako tu píšete? Akým jedlám sa mám vyhýbať? Ja som napr. počula, že psy nesmú rožky, piškoty vôbec...vraj to narúša obličky. Ak mi vie niekto odporučiť čo mu dávať jesť prípadne nejaké konkrétne aj jednoduché recepty veľmi by potešili. Ďakujem

Marcela07

Caute,
tiez si myslim, ze granule su len akysi snack pre psikov. My nasmu normalne niekedy aj varime, alebo davame nase zvysky. Nie vsak to, co by nemal. Prednedavnom to bolo este len steniatko a tiez som sa obavala tych cudzich vykalov, lebo tak sa prenasa vacsina chorob. Pravidelne mu podavame preto radsej drontal junior. Ide o ochutenu tekutinu proti skrkavkam. Davkujeme ju v pomere asi 1 ml na kg hmotnosti. Odporucam vyskusat.

Slobodna

súhlasím so sunnie, aj keď tie lacné granulky by som mu nedávala. Nie je dobré chovať iba granulami alebo chovať iba vareným jedlom. Myslím, že najideálnejšia je kombinácia. Ja osobne napr. dávam psom ráno kvalitné granule, poobede dostávaju napr. ryžu s kuracím mäsom. Sem tam majú diétu, majú radi napr. aj jablká atď. Ale neodsudzovala by som tak nekompromisne granule.

sunie

nas pes zerie aj granulky /rozne druhy - lacnejsie aj tie znackove/, vselijake kosticky /dentalne aj klasicke/, psacie kapsicky alebo klasicke uvarene masko zmiesane s ryzou, cestovinou, do toho troska varenej zeleninky. strasne mu to chuti, je vo vybornej kondicii, ma krasu srst, zuby, aj veterinar nas chvalil. myslim ze ziadna strava nema byt jednostranna.
vencime 4x denne, odcervujeme ho kazde 3 mesiace a na jar potierame pripravkom proti kliestom :D tot cela udrzba psa.