Prijimacky na VS, nasledne odvolanie?

Zuzi159

Ja by som potrebovala poradiť... Tiež ide o odvolanie,na jeden študijný program ma už zobrali a na druhý nie,podala som tú žiadosť o preskúmanie rozhodnutia,lenže hraničný termín do kedy musím poslať návratku je 15. júl a ak mi dovtedy nepríde odpoveď z VŠ na to odvolanie tak čo potom? Musim poslať návratku na ten čo ma zobrali...

Yig

Ja som sa odvolal hneď po tom, čo mi prišlo oznámenie o neprijatí. Tlačivo som našiel na internete (presný link si nepamätám), len som ho trocha upravil (bolo pre SŠ) - nakoniec ma vzali. Stefanni, na tvojom mieste by som tam išiel osobne (ak môžeš), telefón ti môžu zavesiť a na poštu neodpovedať (raz sa to stalo mne). Neschopnosť a neochota "študijných" oddelení na školách v SR je asi hojne rozšírená, no netreba sa vzdať, treba bojovať a pokúsiť sa presadiť si svoje.

stefanni7

áá ja mam inu dilemu :) telefonicky(lebo navratku som nestihla poslat) som tete na studijnom povedala ze nenastupujem na ich skolu...cize si ma zapisala ze som nenaastupujem....ale čo ked som sa teraz rozhodla ze by som tam predsa len isla? mozem poslat odvolanie na navratku s odpovedou nie?..komplikovane ..ale co uz :D

ajjja111

presne tak, ziadny dovod sa neudava, len: ziadam o preskumanie rozhodnutia toho a toho....
urobia prvy zapis a podla poctu prihlasenych potom mozu prijat dalsich z odvolani...niekoho mozu zobrat aj na tri skoly a ak sa zapise na niektoru z nich, uvolni dve miesta na inych...
takze odvolanie odporucam.

[zruseny8]

naco tam potrebujete udavat dovod? oni to ani poriadne citat nebudu, len vas budu evidovat ako cloveka, ktory ma zaujem aj nadalej o studium na skole.
funguje to na takomto principe: studenti si poslu min.2 a viac prihlasok na rozne vysoke skoly. chcu sa poistit. ale studovat sa da len na jednej. dam priklad, keby som si ja teraz podala 5prihlasok, a zobrali by ma na 4. cize nachadzam sa v poradovniku prijatych ludi na tychto styroch skolach. lenze z troch sa musim odhlasit. preto ked vam pride rozhodnutie o prijati, musite poslat navratku tusim do 15dni ci na skolu idete. zacina velke rozhodovanie co budete robit. dobre, vyberiete si skolu, na ktoru poslete navratku ze sa zucastnite zapisu. na ostatne poslete ze nemate zaujem studovat na danej vysokej skole. a tu uz nastupuju ti co podali ziadost o odvolanie (tiez ho treba podat do 15.dni odo dna dorucenia rozhodnutia o neprijati). v kladnom pripade pride domov ziadost ze ich rozhodnutie bolo prehodnotene a boli ste prijati na studium.a zase rovnaky postup: ak s tym suhlasite, treba cim skor poslat navratku ze ANO, ak nie, opakuje sa to stale dookolav - pozvu dalsich. je to riadny kolotoc, ktory nema konca kraja.
dufam teda ze som pomohla. cerpala som z vlastnych skusenosti :D

winki

na odvolanie beru ak nemaju dost studentov ale este mozu ta zobrat aj na externe to je dost pravdepodobne len to tam treba napisat, ze suhlasis aj s externym studiom.

ajjja111

mna tiez povodne nezobrali na VS, poslala som odvolanie a vzali ma...to je vsade tak, ked sa im uvolnia miesta, resp. sa nezapisu vsetci prijati...
uz je to pat rokov a ja som uspesne ukoncila Vs,
takze smelo do toho"!