Pleť a stres - vhodný krém a rady

Lenka2583

Ahoj mimodavu. prepáč, že som tu dak dlho nebola, ale vysekávali mi oba horné zuby mudrosti na zubnej chirurgii, tak som bola PN a blíži sa koniec semestra a ja chcem všetko stihnut a ísť aj na jeden predtermín, takže som fakt moc zamestnaná.
tvoje príspevky som si čítala, len som akosi nebola schopná odpísať, vieš ten chirurgický zákrok, pamätám, že si sa pýtal, či by si nemal ísť k lekárke. ja myslím, že za pokus nič nedáš. ak bude naozaj dobrá tak vyrieši tvoj problém veľmi rýchlo, ale ak nie, tak na teba nahučí a nič ti nepomôže. preto myslím, že ak teda chceš môžeš skúsiť, ale nečakaj veľa od nášho zdravotníctva, ale výnimky potvrdzujú pravidlo:)
áno brigádovala som v drogerii 2 roky každú sobotu a v lete a cez skúškové aj cez týžden, ale teraz už dostávam peniažky od štátu a nestíhala som kvôli tomu školu, tak už tam nerobím, ale teraz pred vianocami opäť budem sa už teším:)a okrem toho som absolvovala také poradenstvo o pleti, ale to konkrétne mojej, tam mi bolo dosť vysvetlené
ten pocit s tým svetrom poznám, stáva sa mi dosť často, najmä ked máme doma nejakú novú aviváž alebo prací prášok.
máš mastnú pleť z toho krému?už si si nejaký kúpil?na lícach je pokožka veľmi jemná, to môže byť z toho počasia zo zimy a z vetra, mal by si nosiť šál.
čo sa týka tých rúk tiež mám momentálne kritické obdobie, ja ich každý večer pred spaním krémujem, lebo neznášam mastné ruky, používam na to telové mlieko, rýchlo sa vstrebe a fakt pomáha a je lacnejšie na ten objem ako ktorýkolvek mastnú krém na ruky, čo ja vôbec neznesiem
zajtra si prečítam opäť tvoje príspevky a odpíšem, teraz idem spať, drž sa

maťka

Som poradkyňa ohľadom vonkajšej výživy, teda kozmetiky, nie však dekoratívnej.Veľmi rada Vám pomôžem, mám výrobky na takúto pleť. Rada by som Vám ponúkla ošetrenie pleti ZDARMA, viac info na vonkajsiavyziva@centrum.sk, alebo t.č. 0918 080 491, kľudne mi napíšte a nejako by sme sa dohodli. Sama som mala veľmi problematickú pleť - kozmetika je čisto prírodná - zaručuje to firma.

mimodavu

posledné dni sa cítim čudne. poznáš ten pocit keď si na holé telo oblečieš taký vlnený sveter od babky ktorý hrozne pichá...presne takto sa ja cítim cez deň na tvári...ako zabránim tomu, aby som mal tak mastnú pokožku?
inak a červenú pokožku na tvári mám len pod očami vo výške nosa(proste na tej lícnej kosti)

mimodavu

OK, ja teda vyskúšam aspoň jeden a uvidíme čo to spraví.
ty si teda robila v drogérii? preto sa tak vyznáš, lebo ja miestami až čumím aký máš prehľad o danej téme, alebo to všetky baby by o tom tak vela vedeli pokecať?
mimochodom dík za to že sa tak snažíš mi pomôcť :)
a vieš čo som si všimol? že mne tvár sčervenie nie hneď po umytí, ale asi tak 1-2 minúty neskôr, vtedy ma začne tiež trošku páliť, nemal by som ísť kožnej?
a ešte jedna vec: vieš čo sme hovorili o tom sčervenaní rúk, tak teraz ako sa ochladilo sa mi to vracia, nerozumiem prečo!

Lenka2583

ahoj. tak dávno som tu nebola. a teraz ti napíšem konečne o tom kréme. sú 3 druhy denný, nočný a 2 v jednom. ja by som ti odporučila ten nočný. denný chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi, lenže ty mávaš ráno podráždenú pokožku a naozaj nie je vhodné si nanášať krém na sčervenanú pokožku a napr. v lete ked si dáš ráno krém a vyjdeš von na slnko tak ti začne stekať po čele, teraz je síce zima, ale naozaj si myslím, že denný zatiaľ nepotrebuješ, lebo máš mladú pleť a doposial si ani žiadny nepoužíval, tak by sa ti zdalo, že si pokožku len zaťažuješ, denný pre mladých ľudí sa odporúča ak majú problém s akné, lebo tým že pory sú nasiaknuté kremom, tak do nich nevnikajú nečistoty, alebo kvalitnejšie krémy na seba naviažu tie nečistoty a večer sa jednoducho vymyjú aj s krémom von. ale ty nemáš problém s akné, takže denný krém nepotrebuješ aspoň zatiaľ. takže nočný:) nočný krém cez noc regeneruje pokožku a dodáva jej pružnosť. a okreem toho, večer sa môžeš umyť aj skôr a počkať kým ti sčervenanie ustúpi a potom si ho môžeš naniesť, ale medzi tým by si mal byť vnútri doma a neutierať prah, inak v pohode môžeš robiť čokolvek, napr. sedieť započítačom:)
ja by som ti odporučila 2 druhy a ty si vyberieš: garnier total comfort nočný výživný regeneračný(je to taká žltá krabička), je veľmi dobrý a eliminuje sčervenanie, aj ja ho mám a som veľmi spokojná stojí okolo 140,-SK a potom garnier stop multivitamín nočný,neviem presný názov, sa nepamätám, lebo už nerobím v drogerii, ale je to taká oranžová krabička a je drahý stojí okolo 230,-Sk ale je naozaj kvalitný, kedže obsahuje všetky zložky čo pokožke chýbajú tak vlastne akoby riešil od základu problém podráždenej pokožky. ja ho chcem vyskúšať ked sa mi minie ten žltý a uvidím. ak sa ti nepozdávajú tieto 2 tak môžeš ešte vyskúšať z radu nivea Nočný ochranný krém Sensitive Balance, ale ten už stojí cez 300,-SK je určený ale až od tých 20 rokov, práve z toho dôvodu, že mladá pleť má potom taký naprätý pocit, taký ťažký. možno poznáš ten pocit, neviem, ak si dáš nejaký dobre mastný krém, alebo akýkoľvek z radu AB tak môžešm mať naozaj výrazný pocit ťažkej pleti.ale ty máš už 19, tak to sa až tak veľmi nelíši, záleží aj na konkretnej osobe, nivea je veľmi citlivá k pokožke, takže môžeš skúsiť a ten:)držím palce a ozvy sa potom prosím ako si dopadol, či som ti aspoň trochu pomohla

Lenka2583

pleťová voda? nie nemusíš. ja napr. nemám rada túto značku, ale moja pleť je iná. ak si spokojný, tak ju v pohode používaj. práveže som rada, že ti neškodí, lebo to je jediná značka od ktorej som našla tú emulziu v podobe mlieka:)