endokrinologické vyšetrenie, zvyseny prolaktin v krvi

nelka

avcca mno dufam ze mne tpo asi nehrozi asi mi len budu brat krv neviem nic mi nepovedali... ale moze to bat zevraj aj psichicky problem.. ale to my asi nehrozy ale sak to ja som absolutne nerozumela doktorke co mi varvela..

evcca

pytam sa aj kvoli tomu, ze sama mam endokrinologicke problemy, pred par dnami mi zistili zvyseny prolaktin.
ale, ze testy mi na to mozu spravit len pocas menstruacie, neviem ako to je a snazim sa ziskat nejake informacie.

nelka

viem mi niekdo povedat co mi budú robiť na endokrinológií ak mám isť na vyšetreniekôli hyperhidroze? prsim vas chcem vediet co mi budu robyt ake vyšetrenie? dakujem

ellyy

ja som bola pred par rokmi rovno na endokrinologii lebo mamka si myslela ze mam problem so stitnou zlazou som chudej postavy...a vtedy mi urobili testy na prolaktin ktory som mala zvyseny...a tiez ma neliecili...teraz som zacala mat problem s menstruaciou...ktora mi uz 3 mesiace stale meska...a stale ma bolia prsia...ked som to povedala mamke tak povedala ze to bude proklatin...a na to sa beru tabletky na znizenie...dnes som bola u svojej lekarky...pre papierik na endokrinologiu..a tiez na gynekologiu...a poznamenala ze to netreba zanedbat lebo mozem mat neskor problemy s otehotnenim...tak som zvedava co nakoniec z toho bude...

titinka

danuska10 , potom sa ti uz prolaktin nezvysil? ja cakam este na vysledky co mi brali krv az tak sa rozhodne ze co, tak hadam nebude uz vyssi ten prolaktin:), ten cierny caj vyskusam dakujem za radu:)

danuska10

Ahoj, ja som mala presne to iste. Prolaktin som mala nejakych 27 a norma je myslim cca do 13. Gynekolog mi odporucil MASTODYNON. Asi po 3 mesiacoch som uz mala len 17. A pit CIERNY caj. Prolaktin sa zvysuje posobenim stresu a prave cierny caj obsahuje latky, ktore tieto stresom vyvolane zmeny redukuje. VRELO odporucam. 2-3 dni a da sa na cierny caj aj neochuteny zvyknut. Luhovat ho vsak treba max. 5.min.