Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Viktoria 3

Ja som len videla ľudí... konkrétne dvoch, ktorí sa držali za krčnú časť, a pravdepodobne, aj podľa toho mierneho výkriku.. by som povedala, že podstúpili ozózonoterapiu. Mám na ambulanciu t.č., ak by si mla záujem.

malaanka

viktória 3
a nevieš či tam dávajú ozón aj na krčnú chrbticu?Ja by som potrebovala aj na driekovú aj na krčnú.
nito
keď pôjdeš dozadu,tak tam som popisovala predoperačné ťažkosti.
Hernia mi už tlačila na miechu a hrozilo mi ochrnutie.A mala som veľké bolesti a tŕpnutie ruk.

Viktoria 3

malaanka ja som na ozón bola v Spiškej, prvýkrát to bolo pichané pod CTčkom.... a naozaj to vôbec nebolelo...až sa sestrička čudovala, že nerkičím...poležala som si potom pol hodinky a šla som domov. No ten tlak toho ozónu vtlačený k platničkám bol dosť nepríjemný. O dva mesiace som šla znovu... už ambulantne, no to bola iná káva... ak by som sa nehanbila, tak kričím ako tí predomnou a zamnou. teraz štvrtá mi zabrala najviac. Chodia tam pacienti až z Martina... vraj síce ďalej, no lacnejšie. Ani ja som sa na to nechcela dať, no skúšam...

nito

Ahojte. Malaanka a vy ostatni chcem sa Vas spytat ake velke ste mali pred operaciou tazkosti a ako dlho trvali a ako sa prejavovali že ste sa nakoniec rozhodli pre operaciu a ci by sa dalo žit s takymito tažkostami pokial by ste na operaciu nešli ? Pytam sa to uprimne lebo aj ja mam tažkosti a neviem či sa mi nebudu zosilnovat. Dakujem Vam za odpoved a prajem Vam všetkym čo najmenej bolesti a čo najviac tych dobrych dni.

malaanka

dadula123
kedy a kde ťa budú operovať?
Miro
jasné,že treba cvičiť,ale každý podľa svojho stavu a svojich možností.

miro70

cry
stac. bicykel je ok na liečení som ho mal aj v pláne cvičenia, rotoped nechcem ho zavrhovať ale nie, hlavne ale posilovať brušné a chrbtové svalstvo inak sme odpísaný, čím menej pohybu tým väčšie bolesti..........

malaanka

nito
operatér sa k môjmu stavu nevyjadruje,ale bola som na neurochirurgii vo vojenskej nemocnici v Ružomberku a tam mi povedali,že pri operácii došlo k porušeniu obalu miechy a že je to stav trvalý.Reoperácii zatiaľ neprichádza do úvahy,len keby sa mi veľmi zhoršili miechové prejavy poškodenia,tak vtedy by ma museli operovať.
Keď máš bolesti pri cvičení,tak necvič.Mne hovorili,že len do bolesti.A chôdza je dobrá.
A doporučovala by som ti konzultovať svoj stav v Ružomberku,sú tam najlepší odborníci.Škoda,že som nevedela pred operáciou,že sa tam stačí len objednať na konzultáciu a potom prípadne aj operáciu.