Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

Miro70
to je fajn,budeme ťa tam čakať.
Milka3
chceme ísť do Turčianskych Teplíc,niekedy v júni.
Veď aj ty môžeš ísť na liečenie.
A si spokojná s tými percentami?
Ale asi viac nepriznajú.

milka 3

Ahojte no tak bola som na tej komisii a priznali mi 45%.Tak už som kludnejsia.Teraz len doliečit , ale ako dlho to bude trvat ....?

milka 3

Malaanka

Neviem prečo ale asi najprv chcem mat za sebou tu komisiu a aj socialku lebo oni ešte stale šetria jedneho zamestnavatela, u ktorého som robila pred 18 rokmi a viem o nom že on skrachoval pred 16 rokmi a na socialku nedaval dochodkový list tak neviem ako to vyriešia ked on a jeho firma už nieje.A potom ked zajtra všetko vybavim uvidim čo mi tam povedia a podla toho sa zariadim, lebo už by som chcela ist aspon na pol uvazok robit.Neviem sice ako to zvladnem ale už mam zo seba blby pocit ža nič nerobim.A kam to vobec idete?

rusovlaska37

miro 70,dakujem za odpoved.mam vystudovanu potravinarsku skolu,momentalne pracujem v kuchyni ako pomocna sila,uz som pol roka na marodke.viem,ze po vypisani sa tam uz nemozem vratit.co som mala palenie v pravej nohe,uz mam aj na lavej.ale ako citam,vy tu mate horsie diagnozy :(( ale snad mi ten dochodok uznaju :)

Nanenka

Ahojte všetci.

Chcem sa s Vami podeliť o moje výsledky včerajšej MRI. Napíšem to ale „ľudovejšie“, pretože tých odborných názvov je tam neúrekom :-). Keď som dostala včera výsledky MRI, tak som aj ihneď volala môjmu neurochirurgovi. Bola som ešte u neho aj na vyšetrení, pretože som si nebola istá, či môžem nastúpiť do kúpeľov 9.5.
Záver MRI: 1 z platničiek, ktorú mi operovali sa vyživuje minimálne, teda skôr vôbec. Koreň L5 – tak tam je ešte pretrvávajúci zápal. Ďalší zápal je v perispinálnej oblasti. Tam mám aj pretrvávajúci opuch o rozmere 4,7x4,8 cm.
Takže nič nové mi chvalabohu nepribudlo, ale to čo som mala po op komplikácie, tak sú tam ešte stále. V tej rýchlosti a šoku som sa zabudla aj neurochirurga opýtať, či sa mi ten opuch vôbec zmenšil. Ale to sa ho opýtam, keď pôjdem ku nemu na kontrolu po kúpeľoch 18.6. Lieky nie sú potrebné. Do kúpeľov môžem ísť, ale žiadne horúce terapie, žiaden parafín, ani horúce bazény. Plávanie prsia zákaz.

Prosím Vás, viete mi niekto povedať kde je tá perispinálna oblasť? Cez net som to nenašla. A ak mal niekto z Vás vnútorný opuch a zápal, ako ste to liečili? Ja som po op začala využívať aj tzv. prírodnú liečbu. Dávala som si na bedernú časť zábaly z tvarohu – syrovátky. Takže sa idem k tomu vrátiť. Tomu neuškodím. Ako dlho trvá taký vnútorný opuch a zápal? Ako mám tomu dopomôcť, aby sa mi to zmenšilo – najlepšie by bolo keby sa to stratilo.
Prosím Vás poraďte mi, som z toho smutná. A to robím všetko, cvičím poctivo, atď.

Dokonca som si to aj odšoférovala sama. 1 cestu cca 90 km a späť asi do polovice, potom ma vymenili. Ale mala som toho dosť. Tak sa snažím a som veľmi smutná z toho opuchu a zápalu.

Poraďte, ak viete. Ďakujem.

malaanka

Milka 3
A prečo nemôžeš ísť na liečenie aj ty?
Ja mám tiež dosť veľké pooperačné problémy a práve od liečenia,moji lekári očakávajú zlepšenie.
Ja som ti hovorila,aby si neprešvihla termín odvolania,no ale môžeš podať novú žiadosť.

malamata
máš tú nohu aj slabšiu a aké sú reflexy,sú na nej nižšie.Lebo toto všetko hodnotí posudkový lekár pri uznávaní ZŤP.Ak máš pocit,že máš na to nárok,tak daj odvolanie.Nič tým nestratíš,môžeš len získať.

milka 3

Roolie

ja som sa pýtala na to odvolanie mojho bratranca on je pravnik a povedal mi ,že to mam skusit podat ešte raz potom ak mi priznaju dochodok, lebo už ubehlo odvtedy 15 dni .Ja som si to ani neuvedomila lebo teraz som vynervovana z tej komisie.Ja sa ti v pondelok ozvem.Ale dakujem ti moc za pomoc. A prajem ti vela peknych zažitkov na liečeni aj ja by som strašne rada išla.Zavidim Vám.

malamata

Ahojte, tak mi došlo rozhodnutie o zťp, priznali mi 40%. Vraj som plné schopná pracovať. Škoda len, že si necítim ľavú nohu od kolena dole...

malaanka

Roolie
už mám pás na predpis,uvidím ako sa v ňom budem cítiť.Je vzadu vystužený.
Miro70
budeme sa len tešiť,keď prídeš za nami,roztočíme to tam.
A odkiaľ si,zrejme bývaš blízko.