Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Roolie

Malaanka

ahojky :) supwer, to je len dobre, ze ide aj dalsia baba, ak sa mi to podari vybavit, pojdeme ako 3 Grácie :) xixi
A uz som Ti aj odpisala, na mailik. A dakujem Ti aj za cviky.
A ja mam 2 pasy, robila mi ich kamoska na mieru, ona robi na ortopedickej protetike, a teraz mi vyrabala este nejaky frote pas, ze nejaka novinka je to. Tak ja sa jej mozem popytat, ci by Ti taky pas nevyrobila. Dam Ti vediet. ty mi len das svoje rozmery pasu. Ten jeden co som mala ako prvy sa volal bedrovy pas s podpinkou. to malo v sebe aj take akoby kostice ako byvaju v podprsenkach. Ale v tom sa citim dost nepohodlne, ale asi to tak ma byt. Ze sa v tom nevies a nemozes velmi hybat. Popytam sa. Paaa

malaanka

Miro70 a ostatní
s tým cvičením máš úplnú pravdu,mne tiež dlhoročná neurologička,s bohatou praxou a dcérou fyzioterapeutkou,povedala presne to isté.Cvičiť len cviky,ktoré nespôsobujú bolesť.Podľa toho by som nemohla cvičiť skoro nič.
Bosco
snažíme sa ako vieme a aj tak sa nám nedarí,alebo len odďalujeme niečo nezvratné.Ale tu na fŕe sa aspoň môžeme psychicky podporiť a dávať si laické rady z vlastných skúseností.Nik nás nechápe lepšie,ako tí,ktorí majú podobné problémy.
Všetkým
používate niekto driekový vystužený pás a ak áno tak aký?

Roolie
veľmi si vážim,že si mi chcela pomôcť,ale keď si písala,že nám to spolu nevyjde,tak som si našla partáčku,s ktorou chceme ísť spolu.Ona má za sebou výmenu kolenného kĺbu a to je tiež na 28 dní.Ale keď sa pridáš,budem rada.
Ak mi liečenie pomôže,tak si istotne kúpim ešte nejaký týždenný pobyt.Ak nám to teraz nevyjde,tak potom by mohlo.
Tu je môj mail
ankasamko@gmail.com

Viktoria 3

miro 70
a to som nemusela ani toľké roky študovať a mať 20ročnú prax, aby som ti povedala to isté. Ani som nevedela aká som "dobrá"

miro70

Bosco a to som tu ešte nenapísal čo mi povedala pani rehabilitačná pozor mudr po 20 rokoch praxe v kúpeľoch...cvičte všetko čo vás nezabije každý pohyb čo nespôsobuje bolesť je vraj ok a to som len chcel vedieť či správne cvičím to čo cvičím...

Bosco

Roolie – zajtra idem na ďalšie cvičenie, uvidím čo mi povie. Po minulom cvičení mi začalo trocha tŕpnuť chodidlo, preto som prestal tak ako mi odporučila, teraz je to OK. Asi to nebol najvhodnejší cvik pre mňa. Keď čítam toto fórum, všetci robíme čo môžeme, každý ide s nádejou do niečoho nového s tým, že mu to pomôže, ale akúkoľvek metódu použijeme výsledok je rovnaký.

miro70

ahoj ozonoterapia je bolestivá len počas vpichu ihly čo je pár sekúnd ak sa však trafí hneď na prvý krát a keď tlačí dnu ozón aj s liečivom (ja som mal zmes kortikoidov + ozon)a čiastočný môžeš dostať aj bez operácie tak ako aj ja...ale to záleží od poškodenia a čo je smutné zohľadňujú aj zamestnanie alebo aby som bol presnejší aký odbor si vyštudovala to je pre nich smerodajné...

rusovlaska37

ahojte,vsetci.diagnostikovali mi herniu disku o 4,5mm s tlakom a dislokaciou korenovej posvy dorzokaudalne.kedze mam aj crohnovu chorobu,telo mi zle reaguje na lieky.11.5.idem s vysledkom z MRI neurologicke.velmi ma pali noha v oblasti praveho boku.obvodna mi povedala,ze mi asi naordinuju ozonoterapiu a ked nezaberie,tak operacia.mozete mi povedat,ci je ozonoterapia bolestiva?ak odmietnem operaciu,mozu mi priznat ciastocny invalidny dochodok?dakujem :)