Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Bosco

43 – vyzerá to na platničku. Podľa môjho neurológa je horšie, ak bolesti v krížoch nie sú. Hlavne preto, že ak nemáš bolesti v krížoch zaťažuješ chrbticu. Ja som tiež nemal žiadne bolesti v krížoch, len postupne sa zväčšujúce bolesti nohy a jej následnú parézu. Hlavne musíš ísť na MRI aby sa potvrdila diagnóza. Dovtedy by ti možno pomohli ifnfúzie v tomto štádiu aj ambulantne.

Nanenka

Ahojte,

Chcem sa s Vami podeliť nielen o moje negatíva, ale aj pozitíva. Dnes som mala premiéru „sadania do auta a absolvovanie cesty ako spolujazdec“. Som sa cítila ako herečka, ktorá ide na odovzdávanie cien :-). Veď som aj išla. Bola som na rehabilitácii u p. doktorky a zároveň aj na prvých procedúrach. Vyšetrenie bolo veľmi detailné a dostala som aj pochvalu za moje cvičenie. P. rehabilitačná doktorka ma videla prvý krát po operácii a vzhľadom na komplikácie, ktoré som mala som tak veľmi pozitívne skonštatovala moje „ohyby, predklony, úklony, atď. Preto Vám naozaj odporúčam pravidelne cvičiť. Naozaj to pomáha, aj keď výsledok sa dostavuje veľmi pomaly. Takže dnes som absolvovala laserterapiu a ultrazvuk. Po 6 razoch obidvoch procedúr mám pridanú McKenzieho terapiu, čo som veľmi rada. Uvidíme, či ju budem zvládať, lebo ma doktorka ma upozornila, že nie všetky cviky sú vhodné pre každého. Čoho som si aj vedomá. Takže teraz budem chodiť na rehabilitáciu pondelok, streda a piatok. Sa veľmi teším, aspoň budem mať „výlety“ :-). Prajem pekný deň.

miro70

43...
ahoj, to je zatiaľ ťažko riešiť vec pokiaľ si nebola na MR a nevieš diagnózu, takú bolesť ako opisuješ mám aj ja, ale po opke L5S1 dva krát po sebe vraj spazma od jaziev...inak pred tým som mával bolesť od driekovej chrbtice cez stehno-lýtko zo zadnej strany-členok a prsty...ale keď píšeš že nemáš problém s chrbticou tak to je trošku zvláštne...len pekne počkaj na MR a zbytočne sa nestresuj...stres budeš riešiť potom keď budeš dva roky PN ako ja.

43

prosim vás,viete mi niekto poradiť?
som už zufala z môjho stavu.asi pred 3-4 týždnami ma začala pobolievať noha,najprv lytko potom to začalo migrovat po celej nohe,pod kolenom,na holennej kosti,stehno a teraz už aj členok a nart.lekar mi povedal,že to može byt platnička ale neni si isty.dal mi myolastan a este niečo od bolesti pol tbl na noc.nič sa mi nezlepšilo je to stale rovnake,objednal ma na MR .niekedy mam pocit ako keby to bol nejaky cievny problem lebo vobec necitim žiadny problem v chrbtici.
mali st eaj vy taketo prejavy?da sa to nejako liečit alebo len operaciou?kolko trva taka liečby a v čom spočiva?čo mam robit kym pojdem na MR a kym vobec budem mat vysledky?prosim,podelte sa so mnou o skusenosti.
dakujem

miro70

Viktoria 3 :)) no veď to, kto sa má v tom vyznať...aj som si myslel že si na to bude musieť zvyknúť moja chrbtica...

Viktoria 3

miro 70
Ja mám od fyzioterapeuta na predpis za 17cent. PC vankúš. Ak máš na figu platničky, môže ti ho predpísať on alebo neurológ. Keď som na ňom sedela prvé dni, tak len na pár min. Po dvoch týždňoch som ho mala na celý deň v práci,a na obed som začala cítiť škaredé pichanie v driek. časti... zabudla som ho dať spod zadku.Mám starú tvrdú stoličku, no odrazu bola bombová. Proste si na to treba pomaly zvykať. Te fit vankúš je vraj na tom istom princípe.. ba aj ako fit lopta... vraj... isto to neviem, treba to skúsiť. Lekár mi odporúčal spinálnu stoličku, druhá lekárka radšej len opierku- valček, ako pri produktoch od McKenziho.Kto sa ma v tom vyznať.