Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

malaanka

miro70
už to mám,veľmi pekne dakujem.
Vybav si v kúpeľoch aj hotel,ak ideš do Turč.Teplíc,tak vraj najlepšie je v hoteli Veľká Fatra,v zrekonštruovanej časti.Poisťovne zvyčajne vychádzajú v ústrety.

Bosco

Mám tu jeden zaujímavý postreh zo včera. Stretol som sa s jedným pánom, čo má pomerne veľkú herniu už 35 rokov, od svojich sedemnástich. Niekedy sa má lepšie, niekedy horšie. Má obrovský prehľad v tejto oblasti. Okrem iného som sa ho opýtal, čo hovorí na cvičenie a aké cviky by mi odporučil. Hovoril, že za tie roky už vyskúšal všetko, ale najlepší a jediný cvik ktorý v súčasnosti používa je chôdza po schodoch. Býva v paneláku a niekedy vyjde aj 10 x na desiate poschodie a späť. Čiže každý má svoj spôsob ktorý mu vyhovuje.
Miro 70 - žiadosť mi schválili pomerne rýchlo a do mesiaca som bol už v kúpeľoch.

miro70

Ľudkovia moji a ako dlho sa čaká na kúpele myslím od podania žiadosti...v stredu idem zaniesť papiere...ďakujem

miro70

a ešte k tomu cviku ten tlak cítim aj ja ale vždy to prejde je dôležité aby si mala pri tom prehýbaní uvolnené sedacie svalstvo...a hlavne sa zakláňať postupne len pokiaľ to ide /bolesť nesmieš cítiť/...ja už dokážem v tejto polohe zotrvať aj 5 minút v začiatkoch len tak 3 sekundy...hlavne ale cvičiť postupne tiež som ten cvik neurobil na prvý krát v začiatkoch som mal ruky pokrčené a nie vystreté...