Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

dafne

..no prechladnutia sa bojím aj ja...zatiaľ som nemala skúsenosť po operácii..snažím sa dávať si pozor, ale niekedy ani to nestačí...

milka 3

Dafne ... no ved to si myslim aj ja ale uvidim čo v pondelok najhoršie je že začinam byt nachladnuta a ked zakaslem tak ma nenormalne boli cela noha tak uvidim čo mi na to povie neurolog

dafne

milka3, viem že sa mi to možno ľahko hovorí...ja som nemala takú skúsenosť..ale myslím,že lekári si s nami robia čo chcú...vôbec im nejde o zdravie...niekedy mám taký pocit...tak treba asi bojovať...

milka 3

Dafne dakujem za radu ešte skusim v pondelok skočit k neurologovi a spýtam sa ho na to MR a uvidim ako dopadnem a ked zle tak asi to budem riešit iným neurologom lebo sa mi moc nechce žit celý život na liekoch ako doteraz ved už vyše roka beriem lieky ktore striedam s injekciami a už by som chcela ist aj do roboty ved rok je už strašne vela a ešte neviem ako dopadnem s tým obvodným a kedy ma zavolaju na LPK. Tak zatial dakujem

Nanenka

Ahoj Dafné.

Ďakujem veľmi pekne za informácie. Treba veriť, že sa tá Tvoja stŕpuntá noha dá ešte dokopy - aj keď možno už nie do 100% stavu. Ja som mala tiež po op stŕpnuté prsty na ľavej nohe a aj vonkajšiu stranu lýtka. A poviem Ti pravdu, naozaj mi to domáce cvičenie pomáha - a to som ešte nebola na žiadnej rehabilitácii. Záleží v akom stave to je, ale mne povedali, že by mi to malo odtŕpnúť, nakoľko nerv nie je poškodený, len ho pri operácii museli nadvihnúť, aby sa dostali k platničke, keďže tá hernia bola prekvapivo hlboko "vrastená". Tak tomu verím :-) Ozvi sa keď budeš mať po kúpeľoch. Prajem Ti príjemný pobyt.

dafne

..no super...tak asi zmeň neurologa....viem,že sa to ľahko hovorí,ale to predsa nie je možné,aby to takto riešili...je možné,že sa op nepodarila,takže určite ako hovoril operáter,že bude treba urobiť nové MR,aby videl v akom stave to je...

milka 3

ahojte ako tak čítam niesom jedina a ani asi nebudem ktorá má po operacii problemy mna stále ešte boli noha a je to taka silna bodava bolest po celej dlžke nohy až do prstov.Ked som bola u neurologa povedal že to nieje ešte dobre to bolo pred vianocami dal mi injekcie lieky a povedal že by to malo prejst ale neprešlo to.Volala som si do nemocnice a tam mi lekar odkazal že si mam dat urobit MR a potom mam prist ale moj neurolog mi odkazal že na MR ma nepošle a že ked mam bolesti tak mam k nemu prist. Tak teraz neviem čo mam robit lebo teraz v januari mi konči rok čo som na PN a socialka mi už prestane platit tak neviem čo dalej.

dafne

Nanenka, dakujem, ja sa mám celkom fajn vzhľadom na zdravotný stav, myslím,že lepšie to už nebude :-( po operácii tá najväčšia bolesť zmizla,ostala mi strpnutá noha a to konkrétne na chodidle pravá strana a celá päta a stehno mám tiež menej citlivé ako na pravej nohe...celkovo mám tu nohu oslabenú..ale to som mala aj pred op...potvrdila mi to aj neurologička,že to sa už neobnoví,pretože ide o poškodený nerv...a ten sa už obnoviť nedá...vraj...po op som mala strpnutú celú nohu,ale zlepšilo sa to natoľko ako som opísala...verím,že ešte v kúpeľoch sa mi stav zlepší...no uvidíme..nepredbieham...chrbát bolí stále,ale to už ináč nebude...snažím sa cvičiť denne...po kúpeľnej liečbe,ked bude všetko ok tak by som chcela isť do práce..tiež mám sedavé zamestnanie...
- na ambulantnú rehabilitáciu som chodila,po op som mesiac ležala...postupne som začala opatrne cvičiť cviky,ktoré mi dali z nemocnice a asi po 2 mesiacoch sa chodila na rehabku..ale bolo to o ničom...cvičenie (kde rehabilitačná sestra sa mi skoro vôbec nevenovala) a biolampa asi 10 minút...takže asi tak...dúfam,že v kúpeľoch to bude lepšie :-)))

Nanenka

Ahoj Dafne.

Ďakujem za opýtanie. Je to podstatne lepšie. Zlepšuje sa to a to ma veľmi teší a posúva vpred. Aj keď som bola operovaná 15.11.2011 stále nemôžem sedieť kôli tým mojim komplikáciám. Ale chodím dosť často cez deň, opuch mizne – už je len veľkosti „bôbu“ a to je pre mňa skvelý posun vpred. Cvičím každý deň 40 minút – cvičenia, ktoré mi dala rehabilitačná sestra v nemocnici. Dnes mi práve boli doma vziať krv, pretože 13.1.2012 idem na kontrolu, takže uvidím. Tam mi snáď dajú „zelenú“ na postupné sedenie :-)
Takže ideš do Bojníc. Ja som sa rozhodla, že pôjdem do Dudiniec a tiež mi povedali, že pokiaľ mám nejaké kúpele vybraté, mám to uviesť a snažia sa vyhovieť. Len to nechcem ešte posielať, pretože ešte nie som vôbec tak mobilná, aby som absolvovala kúpeľnú liečbu (t.z. ani sedenie ešte, s čím súvisí aj prevoz do Dudiniec – čo je pre mňa cca 3 hod. cesty, atď.)
Musím si ale zistiť dokedy je potrebné zaslať návrh, pretože mne ho dali pri odchode z nemocnice 12.12.2011 ale zatiaľ som ho do poisťovne neodoslala, aby som nedostala termín a čo potom, keby som ho dostala napr. koncom februára alebo marec 2012. Ak by všetko bolo v poriadku a môj zdravotný stav sa zlepšoval tak by som rada išla máj –jún 2012. Ale plánovať nejdem nič, pretože som si tiež myslela, že budem v nemocnici max. 8-10 dní a nakoniec to bol celý mesiac :-) Ale zas trošku nejaké plány treba mať :-)
Do práce sa neponáhľam, pretože sa mi ani vôbec momentálne nedá, nakoľko som v práci cca 10-12 hodín, prevažne sedavé zamestnanie. A to ešte cestujem do práce každý týždeň 3,5 hod. autom, čo je pre mňa nezvládnuteľné. Nohu mám ešte stŕpnutú, ale podstatne menej. Naozaj to ide tým cvičením, ako mi povedali lekári, len treba trpezlivosť. Hlavne, že nie sú výrazné bolesti už. Prajem Ti krásny pobyt v kúpeľoch a daj vedieť keď dostaneš termín.
Dafné, Ty si absolvovala aj ambulantnú rehabilitáciu?
Dafné, Tebe sa ako darí? Budem rada, ak dáš vedieť.
Pekný zvyšok dňa prajem.

dafne

Ahoj Nanenka..tak ako sa máš ?...návrh som dávala tesne pred Vianocami,tuším 21.12. a dnes mi prišlo schválenie...ja mám Union...takže rýchlovka...ked som dávala návrh tak sa ma pani pýtala či mám vybraté nejaké kúpele,že vraj ked tam uvediem tak sa snažia vyhovieť...ak neuvedieš nič, tak ti určí poisťovňa... nakoľko nemám žiadne skúsenosti s kúpeľmi..tak len z počutia som zistila,že Bojnice sú celkom fajn,tak som uviedla a oni mi ich schválili...takže už len čakať termín od kúpeľov...moja obvodná lekárka mi povedala,že teraz v zime to schváľujú rýchlejšie,pretože kúpele sú prázdnejšie...takže neviem či je to tak...neurologička mi zasa odporučala,aby som išla až na jar..v zime je riziko prechladnutia...lenže jej sa to povie...v práci má už čakajú..obvodná zasa tlačí kvôli posudkovej...takže som sa rozhodla,že to risknem aj v zime...