Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

Nanenka

dafne:

Ak sa môžem opýtať, za akú dlhú dobu Ti schválili kúpele od zaslania na poisťovňu? A kam Ti schválili? Ak sa môžem opýtať. Ďakujem.

dafne

marfuska,..pozri ja ti radiť nemôžem...som v podobnej situácii..05.09. som bola na operácii...predtým som nebola na PN..takže tiež už mi to lezie na nervy stále sedieť doma, nemôžeš nikam ísť,či nepríde kontrola...ale dnes som dostala schávelnie do kupeľov,tak už čakám len na termín...ale ak už chceš radu,tak určite neklam..neoplatí sa to...vráti sa ti to dvojnásobne...pretože to treba vyhojiť poriadne,aby to vydržalo čo najdlhšie ok....ja hlúpa tiež som pracovala s boľavou nohou..myslela som,že to prejde...ale neprejde :-)))

marfuska

dafne, chcem ťa poprosiť. Dňa 10.01.2012 mám ísť na kontrolu a keď poviem, že ma to bolí, nechá ma ďalej na PN. Doma je to utrpenie, lebo aj keď nechcem musím robiť domáce práce, nedokážem len tak ležať. Mám povedať doktorke pravdu, alebo zaklamať?

dafne

..no marfuska, asi o tom som hovorila...dávať si už stále pozor...ale je to strašné ťažké...lebo z vlastnej skúsenosti viem,že ked sa uľaví, tak si myslíme,že sme už za vodou, dovolíme si viac...ale nie je to tak...

marfuska

dafne...ďakujem za psychickú podporu. Dnes som zadala do auta a bolesť, ktorú som zacítila, mi povedala dávaj si pozor.

dafne

marfuska...ťažko povedať,je možné,že sa to upraví na určitý čas a znova sa to vráti...možno budeš mať šťastie a ked si budes dávať pozor,tak na dlhý čas...myslím,že tu ti nikto nedá odpoved na túto otázku...všetci chceme počuť, že sa nám zdravotný stav upraví do takej podoby,že budeme fungovať ako kedysi...žiaľ to nie je možné...

marfuska

Do Nového roku všetkým prítomným veľa šťastia, lebo je krásne, veľa zdravia, lebo je vzácne, veľa lásky, lebo jej je málo a veľa všetkého, čo by za to stálo.
Prosím vás o radu. Dňa 1.11.2011 mi bolo diagnostikoné v intervertebrálnom priestore L4-5 medio-paramediálne vľavo hernia diskus tlakom na prednú stenu durálneho vaku a koreň L5,neuroforameny voľné. Infúzie trochu zabrali, ale ešte niekedy tie bolesti vystreľujú do ľavej nohy. Je možné,že sa to samo upraví?

dafne

Do Nového roka Vám želám
všetko naj - doslova.
Šťastné, zdravé, spokojné
všetky štyri ročné obdobia :-)))

miro70

Vinšujem vám to, však viete čo, aby ste sa dostali tam, však viete kam,aby ste sa radovali s tým, však viete s kým, aby ste mali mnoho toho, však vy dobre viete čoho.

Šťastný Nový rok 2012 :))

mucike

milka 3

v mojom pripade som si dala papier potvrdit vseobecnemu lek. , plus nalezy od odbornychlek. , odniesla som si to osobne na podatelnu , asi o 3 tyzdne ma predvolali na socialku , tam somnou pani -administrativny pracovnicka spisala ziadost skontrolovala vsetky doklady, odrobene roky a pod. , ked vsetko je ok , tak cakas na predvolanie k posudkovemu lekarovi , cakala som dalsi mesiac , tam ma v maji uznali invalid. a rozhodnutie prislo v septembri a prve peniaze v oktobri ....spatne od podania ziadosti , resp. od ukoncenia PN ....dochodok som som zacala vybavovat v marci , takze no coment k lehotam .....ja mam skusenost s Bratislavou , je mozne ze v inom meste to ide rychlejsi .drzim palec